Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Образність як відбиток гендерної специфіки картини світу : індивідуально-авторський аспект
    (Budapest, 2018) Козачишина, О. Л.; Kozachyshyna, O. L.; Змієвська, О. О.; Змиевская, Е. А.; Zmiievska, O. O.
    Предметом даної статті є індивідуально-авторський аспект гендерних особливостей картини світу мовної особистості. Дослідження здійснюється з опорою на кореляти тропів у романах “Tender is the Night” Ф.С.Фіцджеральда та “Save Me the Waltz” З.Фіцджеральд.
  • Thumbnail Image
    Item
    Семантико-когнітивний та функціональний аспекти конекторів ментальних просторів сенсорики в сучасній англомовній прозі
    (Кременчук: Видавець ПП Щербатих О.В., 2017) Змієвська, О. О.; Змиевская, Е. А.; Zmiievska, O. O.; Козачишина, О. Л.; Kozachyshyna, O. L.
    Предметом когнітивних досліджень текстової семантики крізь призму авторської сенсорики є те, як мова та дискурс втілюють ментальні процеси сприйняття світу через сенсорні модуси. Сукупність ментальних просторів авторської сенсорики постає як одна із реконструйованих моделей аналізу сенсорики в інтенційному аспекті семантики художнього тексту. Для реконструкції ментальних просторів виділені два види сенсорно значущих конекторів – конектори-ідентифікатори та рольові конектори. У смисловій структурі тексту вони виконують інтегративну, інференційну, ідентифікаційну та трансформуючу функціїі та постають як сигнали вияву авторської сенсорики у художньому тексті
  • Thumbnail Image
    Item
    Гендерний вимір фокалізації в художньому тексті : індивідуально-авторський аспект
    (Science and Education a new Dimension (Philology), 2017) Козачишина, О. Л.; Kozachyshyna, O. L.; Змієвська, О. О.; Змиевская, Е. А.; Zmiievska, O. O.
    У статті проаналізовано гендерну складову наративної перспективи у романах Ф.С.Фіцджеральда “Tender is the Night” та З.Фіцджеральд “Save Me the Waltz”. У роботі доводиться, що використання авторами персонажів-фокалізаторів певної статі є концептуально значущим у ракурсі ефективності реалізації авторського задуму. У статті описано основні гендерно детерміновані ознаки цих персонажів та окреслено їхню функцію у контексті обох проаналізованих творів