Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання пролемно-орієнтованого навчання засобами інформаційно-комунікаційних технологій у формуванні іншомовної компетентності майбутніх фахівців
    (Львів : ЛБУ БЖД, 2017) Подзигун, О. А.; Подзигун, Е. А.; Podzyhun, O. A.; Петрова, А. І.; Петрова, А. И.; Petrova, A. I.; Клос, Н. С.; Klos, N. S.
    У статті розглядаються особливості проблемно-орієнтованого навчання із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях з англійської мови для професійного спілкування; розкрита роль викладача у проблемно-орієнтованому навчанні; подано приклади проблемних ситуацій для формування іншомовної компетентності майбутніх фахівців; доведено, що таке навчання з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій дозволяє майбутнім фахівцям будь-якої галузі формувати певні моделі наукового дослідження, випробовувати себе на професійну придатність, шукати найефективніші шляхи розв’язання поставлених завдань й прогнозувати результати їх вирішення засобами іншомовної комунікативної компетенції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування інформаційних технологій у навчанні іншомовного професійного спілкування майбутніх педагогів
    (Київ-Вінниця : ТОВ фірма “Планер”, 2016) Подзигун, О. А.; Подзигун, Е. А.; Podzyhun, O. A.
    У статті розглянуто особливості застосування інформаційних технологій у процесі навчання іншомовного професійного спілкування майбутніх учителів. Зазначено, що методи застосування інформаційних технологій навчання залежать від багатьох факторів і визначаються конкретними умовами навчання: конфігурацією й можливостями наявної комп'ютерної й телекомунікаційної техніки, кількісним і якісним складом студентського контингенту, доступним програмним забезпеченням, кваліфікацією викладача тощо. Нині інформаційні технології у навчально-виховному процесі використовуються на всіх його етапах: під час планування, організації, реалізації, контролю результатів і управління якістю знань. Форми роботи з комп’ютером на заняттях іноземної мови можуть бути різними: засвоєння нового матеріалу чи його закріплення з використання комп’ютерних навчальних програм, написання творів, переказів, диктантів, перевірка грамотності чи правопису іноземної мови, використанням програм-тренажерів для поповнення словникового запасу або програм-оболонок для створення комп’ютерних тестів для моніторингу якості знань студентів. Особливого значення в процесі використання інформаційних технологій набуває уміння викладача виділити і сформувати ядро знань з навчальної дисципліни, здійснювати структурування масиву змісту навчального матеріалу з урахуванням рейтингу студента, раціонально розподілити інформацію, яку необхідно вивчити, між педагогом, підручником і комп'ютером. У статті зазначено, що використання інформаційних технологій у навчанні іноземним мовам сприяє збільшенню частки самостійної діяльності і активізації студентів, формуванню особистості студента через розвиток його здатності до освіти, самонавчанню, самовихованню, самоактуалізації, самореалізації.