Наукова періодика. Матеріали конференцій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/7d43c975-0e7c-4333-8f81-4c652ece885c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Регіональна політика і зайнятість населення Польщі після вступу до Європейського Союзу
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Неприцький, Олександр; Задворний, Андрій
    Мета статті – дослідити вплив регіональної політики (політики згуртованості) Європейського Союзу на зайнятість населення в Польщі після вступу країни до ЄС. Методологія дослідження полягала у проведенні аналізу державних документів (планів розвитку, планів впровадження, стратегій тощо), які відображали перспективи імплементації в Польщі європейської регіональної політики; дослідженні статистичних даних і співставленні кількості ресурсів, що були скеровані в систему зайнятості та отриманих досягнень; вивченні результатів проведених галузевих та з загальнонаціональних досліджень присвяченій даній тематиці. Наукова новизна полягає у визначенні впливу заходів політики згуртованості ЄС на систему зайнятості населення Республіки Польщі після вступу країни до Європейського Союзу, ґрунтуючись на статистичних даних, документальній джерельній базі та результатах оцінки Міністерства регіонального розвитку. Висновки. Регіональна політика Європейського Союзу відігравала значну роль у формуванні кількісних показників та якісного рівня зайнятості в Польщі. Після вступу до ЄС Польща отримувала найбільшу серед нових країн-членів підтримку в рамках політики згуртованості, спрямовану на зменшення відмінностей у розвитку між регіонами та сприяння сталому економічному зростанню. Проте, не можна стверджувати, що кошти в рамках регіональної політики, спрямовані на розвиток бізнесу, відігравали провідну роль у розвитку господарства польських регіонів. Подекуди, взагалі, майже неможливо відділити, де соціально-економічне зростання було наслідком фінансування з європейських фондів, а де було органічно детерміновано загальною кон’юнктурою ринку. Із обліковуваних показників можемо стверджувати, що заходи політики згуртованості мали видимий позитивний ефект на загальну систему зайнятості, розвиток наукоємних галузей, стимулювання економіки знань, навчання та підвищення кваліфікації персоналу після вступу Польщі до ЄС і долучення до спільної європейської регіональної політики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасна молодіжна політика в Україні
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Кравчук, А.; Kravchuk, A.
    У статті сформульовано проблеми української молоді, які є актуальними сьогодні. Основну увагу приділено шляхам впровадження ефективної молодіжної політики з боку державних органів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми працевлаштування випускників загальноосвітніх трудових політехнічних шкіл України в 1958-1964 рр
    (Вінниця: ТОВ «Нілан ЛТД», 2016) Романюк, І. М.; Романюк, И. М.; Romanyk, I. M.; Romaniuk, I. M.; Яніцький, О. Ю.; Яницкий, А. Ю.; Yanickiy O. Y.; Yanitskyi, O. Yu.
    У статті розглянуто причини труднощів з працевлаштуванням випускників загальноосвітніх трудових політехнічних шкіл у 1958-1964 роках в Українській РСР у контексті проведеної в ці роки реформи системи освіти. Проаналізовано позитивний та негативний вплив освітньої реформи 1958 року на стан працевлаштування випускників шкіл у республіці
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми працевлаштування випускників загальноосвітніх трудових політехнічних шкіл України в 1958-1964 рр.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Романюк, І. М.; Яніцький, О. Ю.; Romanyk, I. M.; Yanickiy, A. Y.; Романюк, И. М.; Яницкий, О. Ю.
    У статті розглянуто причини труднощів з працевлаштуванням випускників загальноосвітніх трудових політехнічних шкіл у 1958-1964 роках в Українській РСР у контексті проведеної в ці роки реформи системи освіти. Проаналізовано позитивний та негативний вплив освітньої реформи 1958 року на стан працевлаштування випускників шкіл у республіці.