Наукова періодика. Матеріали конференцій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/7d43c975-0e7c-4333-8f81-4c652ece885c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 20
  • Thumbnail Image
    Item
    Українська інтелігенція й відродження національної еліти
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Комісарчук, М. Х.
    Держава Україна без національної еліти біля її керма – не національна держава; народ, нація без національної еліти – збіговисько безбатченків, а суспільство – конгломерат космополітів; релігійні діячі без національної еліти – каста лжепророків. Без еліти неможливий розвиток.
  • Thumbnail Image
    Item
    До проблеми ментальності й цілісності українства
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Журбелюк, Г. В.
    На сучасну українську інтелігенцію вже вкотре покладається особлива роль інтегратора і активатора зусиль з примирення і єднання «верхів» і «низів», унітаристів і федералістів, «батьків» і «дітей», західників і східняків з їх різною зовнішньою орієнтацією. Сподіваємось, що на цей раз результат буде більш оптимістичним і матеріалізованим в межах найближчого, досяжного оком і розумом, часового простору. А спільною стане орієнтація на добробут всього народу на цілісному українському На сучасну українську інтелігенцію вже вкотре покладається особлива роль інтегратора і активатора зусиль з примирення і єднання «верхів» і «низів», унітаристів і федералістів, «батьків» і «дітей», західників і східняків з їх різною зовнішньою орієнтацією. Сподіваємось, що на цей раз результат буде більш оптимістичним і матеріалізованим в межах найближчого, досяжного оком і розумом, часового простору. А спільною стане орієнтація на добробут всього народу на цілісному українському просторі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Процеси демократизації у контексті становлення української національної ідеї (друга половина ХІХ – перша половина ХХ ст.)
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Сініцький, А. Ц.
    Становлення та відродження етнічних угрупувань здійснюється у руслі рефлексії їх історичних траєкторій, що являє собою, з одного боку, спробу відобразити у повідомленнях об‘єктивну минулу дійсність, а з іншого, – є засобом людського самоусвідомлення. Тому у феномені історичного поєднано ідею об‘єктивного часу і часовість суб‘єктивного самоздійснення. Саме історичне об‘єднує об‘єктивне та суб‘єктивне, сповнюючи соціальним сенсом людське буття, оскільки задає людині мету її розвитку у контексті цілісної нації. Отже, людина постає соціальною істотою саме завдяки зануренню у історичну сферу свого народу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Деякі аспекти дослідження та відродження традицій кобзарської епічної спадщини в Україні та Зарубіжжі
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Черкашина, О. В.
    Метою даної статті є визначення основних аспектів дослідження кобзарства у ХХ ст. та аналіз ситуації сучасного бандурного мистецтва, що стає особливо актуальним у світлі відродження національної ідеї.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідеологія державотворення – об’єкт політичної турботи сучасної української інтелігенції
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Турівний, В. П.
    Критерії політичної зрілості інтелігенції, на наш погляд, слід шукати у сфері її співпраці з партіями, які мають широку підтримку народу. Її елітарність формується також в процесі поширення партійної ідеології та поєднання її з масовими рухами. Лише співробітництво партій з інтелігентними людьми забезпечить виконання ними головної своєї функції, яка полягає в підготовці професійних політиків і поповненні державних та інших політичних органів енергійними і високоідейними кадрами, здатними вдосконалювати управління самоврядуванням, вміло використовувати зрослу політичну активність мас, їх національні цінності для розбудови державності. При цьому варто керуватись політологічними вимогами до лідерів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Академічна наука як предмет вивчення та дослідження
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Даниленко, В. М.
    Для повноцінного і самодостатнього входження України в світовий культурний простір потрібно, з одного боку, досягти повноти структури національної культури, а, з другого, – не ізолюватись, не втратити можливостей «відкритості світу» і використання в національних інтересах набутків світової цивілізації. Як цього досягти? Вихід, напевно, у тому, щоб збалансувати в Україні впливи євро-атлантичні з російськими, зробити їх паритетно-конкурентними, але гармонійними. Це не короткочасний, а довготривалий процес. І в нас ще є час, щоб зробити вибір: або стати повноцінною національною державою і спільнотою, використавши можливості і досягнення тих, хто відповідний етап розвитку вже пройшов, або залишитися в сучасному аморфному стані, так до кінця і не конституювавшись у самостійну одиницю, розчинитися у «російському морі», а згодом у вселенському потоці світової цивілізації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Внесок президента Леоніда Кравчука на перших етапах створення незалежної України
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Брітасова, О.; Бритасова, О.; Britasova, O.
    У статті аналізується внесок першого президента України, а також особливості державотворення у перші роки незалежності та участь Л. Кравчука у цьому процесі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні принципи співпраці України та США
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Руда, В.; Ruda, V.
    Стаття присвячена аналізу іноземної допомоги Україні, як інструменту зовнішньої політики Сполучених Штатів, який застосовувався з метою досягнення американських національних інтересів. Наукова проблема полягає в оцінці стосунків причини і наслідку між американськими національними інтересами і трансформаційними підходами до місця і ролі іноземної допомоги в системі пріоритетів американської зовнішньої політики, так само як і ролі інструменту іноземної допомоги в протистоянні глобальним проблемам, як важливого доповнення до традиційних інструментів зовнішньої політики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Система антикорупційних механізмів в Україні та Великій Британії
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Плахотнюк, А.; Plakhotniuk, A.
    Стаття присвячена аналізу системи антикорупційних органів в Україні та Великій Британії й сучасного рівня корупції та корупційної свідомості українського та британського суспільств. Актуальність даної теми визначається тим, що період реформ, який переживає сьогодні українська держава, потребує невідкладного вирішення проблеми корупції державної та місцевої влади. Мета статті полягає в ознайомленні з досвідом Великобританії у боротьбі з корупцією та визначенні схожостей та відмінностей у перших кроках України щодо розв’язання цього питання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Претензії Угорщини до України в контексті закону України «Про освіту»
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Лученко, В.; Luchenko, V.
    У статті проаналізовано закон України «Про освіту», причини невдоволення та реакція країн-сусідів на закон, міжнародна думка щодо конфлікту України та Угорщини.