Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Моральні цінності в процесі правового виховання
    (Львів : Гельветика, 2021) Гриб, В. І.; Конотопенко, О. П.; Мельник, Е. А.
    У статті проаналізовано проблему співвідношення права та моралі на рівні аксіологічного аспекту взаємодії ціннісного фактору виховання особистості. Аксіологічні чинники орієнтації в світі завжди мають значення для будь-якої людини, вони є тими дороговказами, що вкорінені в самому її єстві та прагненні до щастя як шляху до певної мети. Метою даного дослідження є простір співвідношення права і справедливості, їх взаємозв’язок, представлений крізь призму особистісного світосприйняття, а також, актуалізація цього взаємозв’язку в контексті проблеми виховання особистості. З’ясовано, що в процесі правового виховання моральні цінності акцентуються в правовому ракурсі, тобто витлумачуються в контексті правової системи суспільства, конкретизуються по відношенню до правових ситуацій, а засвоєння особистістю правових цінностей перш за все залежить від ієрархії її ж моральних цінностей. Наприклад, коли йдеться про етико-правові конструкції прав людини, мораль та право в ціннісному вимірі поєднуються. Це ж саме можна спостерігати в ототожненні правових та моральних норм, якщо йдеться про особливо важливі цінності, які потрібно захищати разом (цінності життя, свободи, власності). В усіх цих випадках мається на увазі, що мораль та право взаємодоповнюють одне одного саме як цінності. Найважливішим результатом правового виховання повинно стати розширення участі громадян в політиці та управлінні, усвідомлення ними, що їх особиста позиція впливає на прийняття рішень, а це формує відповідне ставлення як до діючого права, так і до новостворюваних норм. В контексті правового виховання необхідно означити проблему взаємозв’язку об’єктивного і суб’єктивного права, впливу моральних відносин в суспільстві, моральної свідомості суб’єктів на формування норм права і проблеми морально-правового вибору лінії поведінки особистості. Важливо, щоб моральні норми та принципи виступали провідним критерієм права, основним мірилом змісту закону й усієї практики реалізації права. Ця вимога є цілком закономірною, бо зміст правової норми випливає, передусім, з моральних основ суспільства, історії народу, традицій та моральних принципів його життя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Предмет права соціального забезпечення
    (Вінниця, 2003) Мельничук, О. А.; Melnуchuk, O. A.; Мельничук, О. Ф.; Melnуchuk, O. F.
    У статті, на основі джерел та літератури, автори розкривають поняття права соціального забезпечення та походження відповідного терміну.
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальність правових та морально-політичних настанов видатного англійського мислителя ХVI-XVII ст. Френсіса Бекона
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019) Гриб, В.; Grib, V.; Конотопенко, О.; Конотопенко, А.; Konotopenko, O.
    В статті розглядаються правові та морально-політичні настанови видатного англійського мислителя, його міркування про доцільність поєднання спеціально-наукових знань та пріоритетність знань про суспільство, освіченість на загальному, а не лише на прикладному рівні. Широта й різнобічність поглядів Бекона дозволили йому розкрити основні причинно-наслідкові зв’язки суспільного життя, а також залежність від багатьох факторів створених людьми державних та правових інститутів. Сьогодні спостерігається відмічене Беконом захоплення науковою термінологією як самоціль. Виявляється конструювання нової лише на папері існуючої реальності простіше, аніж кропітке дослідження реально існуючих закономірностей, в тім числі й у сфері держави і права. Більшість людей нездатні зрозуміти основні причинно-наслідкові зв’язки у суспільстві, а тому вони не можуть раціонально не лише вибудувати свою власну поведінку, але й вносять труднощі в розуміння їх поведінки людьми більш раціональними. Це означає, що навіть самим розумним чином вибудувана система правових регуляторів, може бути проігнорована недостатньо розвинутою в інтелектуальному відношенні людиною.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційно-правове та організаційно-управлінське забезпечення інноваційного розвитку регіону : матеріали круглого столу
    (Київ : Видавничий дім «АртЕк», 2018-05-24) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У матеріалах круглого столу висвітлено актуальні проблеми інформаційно-правового та організаційно-управлінського забезпечення інноваційного розвитку Вінницького регіону
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості реформування судової системи Іспанії в роки правління іспанської соціалістичної робітничої партії (1982-1996)
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Годлевська, В. Ю.; Годлевская, В. Ю.; Hodlevska, V.
    Особливості реформування судової системи Іспанії в роки правління іспанської соціалістичної робітничої партії (1982-1996 рр.). У статті досліджується реформування судової системи Іспанії в умовах консолідації демократичного режиму. Автор висвітлює особливості перебігу даного процесу на підставі аналізу законодавчої бази 1980-х- середини 90-х років.