Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Механізми забезпечення конкурентоспроможності територіальних громад» : кваліфікаційна робота
    (2024) Матяш, Ілля Сергійовича
    У кваліфікаційній роботі охарактеризовано сутність механізмів забезпечення конкурентоспроможності територіальних громад. Конкурентоспроможність територіальної громади розглядається як здатність перевершувати інші громади у різноманітних аспектах. Наголошено на необхідності стратегічного планування. Вивчення сучасних теорій регіонального розвитку сприяє ефективному використанню ресурсів регіонів. Теоретичні підходи до вивчення розвитку територіальних громад вказують на позитивні аспекти децентралізації. Загальний стан конкурентоспроможності територіальних громад України розглядається як неоднозначне питання яке потребує подальшого аналізу. Наголошено на те, що громади мають спільні загрози, які умовно можна поділити на внутрішні та зовнішні. Досліджено розвиток електронного голосування, інформаційної безпеки, впровадження інновацій як перспективні напрямки розвитку громад. Розглянуто вплив міжнародного досвіду на концепцію конкурентоспроможності внаслідок проведення реформ децентралізації в країнах Євросоюзу. Наголошено на тому, що міжнародні стратегії та ініціативи визначають кращі практики та напрямки дій для досягнення конкретних цілей. Відзначено кращі практики міжнародного досвіду задля вдосконалення механізмів забезпечення конкурентоспроможності територіальних громад України
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості реалізації політики державно-приватного партнерства в умовах повоєнної відбудови України
    (2023) Конотопенко, О.; Лапшин, С.
    У статті на основі аналізу теоретичних розробок, практичного досвіду публічного управління проаналізовано особливості реалізації політики державно-приватного партнерства в умовах повоєнної відбудови інфраструктури України. Подано визначення терміну «державно-приватне партнерство», охарактеризовано складові державно-приватне партнерство, як відповідного механізму публічного управління. Проаналізовано основні моделі державно-приватного партнерства, суспільно-економічні завдання та роль держави і приватного сектора у реалізації публічного управління. Визначено основні принципи, які мають бути дотримані у процесі реалізації державноприватного партнерства. Серед пріоритетних сфер застосування державно-приватного партнерства у повоєнний період в Україні визначено ті сфери, які потребують відновлення та модернізації: транспорт і транспортна інфраструктура, енергетичний сектор, машинобудування, зв'язок; будівництво і житлово-комунальне господарство; охорона здоров’я, освіта, культура, туризм. З метою якнайширшого застосування державно-приватного партнерства в українській державі створено відповідну нормативно-правову базу у сфері регулювання інвестиційної діяльності, яка поступово змінюється і, відповідно, вдосконалюється. Зокрема, важливим стало прийняття Закону України «Про концесію», розробленому із врахуванням норм та стандартів європейського законодавства, і який дозволяє залучити як вітчизняних, так і іноземних інвесторів до відновлення та розбудови інфраструктури на взаємовигідних умовах для усіх сторін державно-громадського партнерства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Стратегічне планування в сучасному управлінні підприємством: курсова робота.
    (2023) Безпалько, В.
    Стратегічне планування для українських підприємств є новим, незвичним, але таким, що набирає силу явищем. Необхідність в ньому проявляється як в процесі переходу від планової економіки до ринкової, так і в інтеграційних умовах розвитку світової економіки. Важливість стратегічного управління обумовлюється також тим, що темпи змін зовнішнього середовища за швидкістю прояву часто випереджають відповідну реакцію підприємства, у зв'язку з чим зростає частота появи несподіваних, непередбачуваних для підприємства труднощів. Стратегічне управління покликане розширити горизонти передбачення, створити можливості своєчасної реакції підприємства на зміни зовнішнього середовища на ринках товарів, послуг і технологій, в науково-технічній, соціальній і політичній сферах. У зв’язку з цим, очевидною та актуальною є потреба розвитку науково-теоретичних досліджень в цій області, їх вивчення і обґрунтоване використання на практиці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування стратегії розвитку об’єднаних територіальних громад: курсова робота
    (2022) Сацюк, Іванна Олександрівна; Satsyuk, I. O.
    Мета роботи: вивчити особливості формування механізмів управління на регіональному (місцевому) рівні та стратегії антикризового управління. Відповідно до мети постали такі завдання: - узагальнити наукові підходи щодо сутності об’єкту та предмету поняття «управління розвитком», «стратегія антикризового управління»; - узагальнити теоретичні підходи до формування механізму формування стратегій розвитку регіону та управління антикризовим станом; - провести моніторинг складових оцінки результативності стратегії розвитку на рівні регіонів України - провести моніторинг складових оцінки результативності антикризового управління на регіональному рівні (на прикладі Закарпатської області); - здійснити порівняльний аналіз інтегральних показників оцінки результативності антикризового управління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сутність та принципи функціонування територіальних громад: курсова робота.
    (2022) Пантелеєва, Олена Володимирівна; Panteleeva, O. V.
    Мета курсової роботи полягає у вивчені та досліджені сутності функціонування територіальних громад, принципів територіальних громад з позиції досягнення цілей адміністративно-фінансової децентралізації, також виявлені ризиків формування їхнього фінансово-економічного потенціалу. Відповідно до мети було поставлено такі завдання: - дослідити та узагальнити наукові праці учених щодо організації діяльності органів публічної влади на місцевому рівні з метою визначення проблемного поля дослідження; - здійснити аналіз нормативно-правового забезпечення діяльності публічної влади в адміністративному районі в умовах децентралізації; - розглянути наукові підходи до модернізації системи публічного управління територіями; - розглянути сутність та принципи розвитку територіальних громад; - ознайомитися зі стратегічним плануванням територіальних громад.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні тенденції в державній політиці стратегічного планування розвитку регіонів: курсова робота.
    (2022) Олександренко, Дар’я Віталіївна; Oleksandrenko, D. V.
    Мета роботи: дослідити питання стратегічного планування розвитку регіонів. Завдання: • Дослідити теoретичнi oснoви стратегічного планування. • Проаналізувати існуючий стан стратегічного планування в країні • Запропонувати стратегічні напрями