Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Деякі питання публічного адміністрування планування використання земель в Україні та в деяких провідних країнах світу
    (Вінниця : Друк, 2021) Охотнікова, Олена; Дорош, Вікторія
    У науковій статті на основі праць вітчизняних вчених, дослідників та сучасного законодавства проаналізовано актуальні питання публічного адміністрування планування використання земель. Наголошено на різних поглядах науковців щодо визначення поняття публічного адміністрування, вказано його співвідношення з терміном «державне управління» та виявлено недолік законодавства щодо відсутності розмежованості між ними. Авторами дослідження було проведено аналіз основних засад реалізації планування використання земель. Проаналізовано здійснення планування на різних рівнях діяльності суб’єктів публічного управління та зазначено форми й види здійснення планування в Україні. Акцентовано увагу на спеціальних органах влади, що здійснюють реалізацію планування як на державному, так і місцевому рівнях та проаналізовано основні їх завдання. Окрім цього, авторами дослідження було зосереджено увагу й на визначенні особливостей багатоманітних моделей планування використання земель у зарубіжних країнах, зокрема, в Сполучених штатах Америки, Республіці Польща, Канаді та Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. На основі цього аналізу визначено спільні риси форм здійснення публічного адміністрування планування використання земель в провідних державах світу. З урахуванням усіх недоліків та внесенням доповнень, які є необхідними для забезпечення успішного здійснення повноважень щодо реалізації планування суб’єктами публічного управління, авторами статті виявлено найбільш вдалу та ефективну модель здійснення планування в Україні. З’ясовано, яку роль публічне адміністрування планування земель відіграє в сфері земельних відносин в Україні та в провідних країнах світу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поняття публічного адміністрування у сфері соціального захисту населення Вінничини.
    (2021) Олександренко, Д.В.; Oleksandrenko, D.V.
    Публічне адміністрування у сфері соціального захисту – це особлива діяльність, що вимагає спеціальних знань, особливих форм і методів регулювання, а також має специфічні цілі, завдання і функції. Метою публічного адміністрування у даній сфері є врегулювання соціального питання на демократичних засадах, коли інтереси людини, повага до її честі і гідності стоять понад усе
  • Thumbnail Image
    Item
    Публічне адміністрування землеустрою в умовах євроінтеграційного процесу
    (Київ : Вид. центр «Кафедра», 2019) Охотнікова, Олена Миколаївна
    Таким чином ми вважаємо, що всі вищезазначені чинники мають сприяти становленню та розвитку публічного адміністрування землеустрою в умовах євроінтеграції. А за допомогою заnропонованих нами механізму публічного адміністрування землеустрою Програми розвитку, використання га охорони земельних ресурсів та інших nропозиціій, наданих вище, можливе посилення ролі органів публічної влади в зазначеній сфері. При цьому, розробка нових напрямків публічного адміністрування та сгратеrії землеустрою для подальшого ефективного управління в галузі охорони та використання земель - основне завдання, яке стоїть перед нашою країною в умовах євроінтеграції та потребує подальшого дослідження. В свою черrу, підвищення професійної спроможності фахівців, відкритість та прозорість земельних відносин буде сприяти удосконаленню орrанізаційно-правовоrо механізму землеустрою та публічноrо уnравління земельними ресурсами на основі кращих практик ЄС .
  • Thumbnail Image
    Item
    Скасування земельного мораторію як необхідна умова євроінтеграції України
    (Київ: Вид. центр «Кафедра», 2019) Охотнікова, Олена Миколаївна
    Таким чином, зарубіжний досвід свідчить про значущість публічного адміністрування земельними ресурсами в умовах земельної децентралізації для країн, які перебувають у стадії глибинних змін у системі регулювання суспільних відносин. При цьому слід зазначити, що для України земельна децентралізація є дієвим способом зміни суспільства і має значний потенціал та перспективи для м1сцевого розвитку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Деякі питання публічного адміністрування земельними ресурсами в умовах земельної децентралізації
    (Одеса: Національний університет «Одеська юридична академія», 2019) Охотнікова, Олена Миколаївна
    Таким чином, зарубіжний досвід свідчить про значущість публічного адміністрування земельними ресурсами в умовах земельної децентралізації для країн, які перебувають у стадії глибинних змін у системі регулювання суспільних відносин. При цьому слід зазначити, що для України земельна децентралізація є дієвим способом зміни суспільства і має значний потенціал та перспективи для м1сцевого розвитку.