Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості парламентського контролю над виконавчою владою в Іспанії
    (Вінниця : Друк, 2021) Годлевська, Валентина
    У статті представлено аналіз парламентського контролю над виконавчою владою в Іспанії. Здійснення контрольної функції парламентом є одним із найважливіших складових його діяльності. Головною метою парламентського контролю є виявлення ключових проблем у діяльності державних органів, підвищення ефективності системи державного управління та привернення уваги відповідних державних органів та посадових осіб до виявлених у ході здійснення парламентського контролю недоліків з метою їх усунення. Основними процедурами іспанського парламенту є законодавча діяльність, здійснення парламентського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, ратифікація міжнародних договорів, призначення національних референдумів і деякі інші. Вивчення конституційної практики та національного законодавства Іспанії щодо взаємодії законодавчої та виконавчої гілок влади підтверджує, що до механізму перевірки діяльності Уряду входять два основні елементи: парламентський контроль та вимога політичної відповідальності Уряду. Парламентський контроль віднесено до повноважень Генеральних Кортесів, тобто обох палат, тоді як вимога політичної відповідальності зводиться виключно до Конгресу Депутатів. Нижня Палата Парламенту відіграє важливішу роль цьому процесі, оскільки лише може реалізовувати вимогу політичної відповідальності Уряду. Проте, Сенат, виключений з останнього повноваження, також може здійснювати контроль за Урядом, користуючись у цьому випадку всією сукупністю засобів, передбачених у конституційній системі Іспанії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Демократизація Іспанії: стратегія Торкуато Фернандеса Міранди.
    (Одеса : ГО «Причорноморський центр досліджень проблем суспільства», 2021) Годлевська, В. Ю.; Godlevska, V.Yu.
    Стратегом демократичного переходу до демократії вважають Торкуато Фернандеса Міранду . Особливу цінність для вивчення його ролі у демократизації Іспанії становить його щоденник, опублікований тільки у 1995 р.
  • Thumbnail Image
    Item
    Молодіжна політика в Іспанії в умовах світової економічної кризи 2008 р.
    (Одеса : ГО «Причорноморський центр досліджень проблем суспільства», 2021) Годлевська, В. Ю.; Godlevska, V. Yu.
    Фінансово-економічна криза в Іспанії розпочалась в результаті світової фінансової кризи 2008 року, яка посилилась борговою кризою в Європі, і, нарешті, набула ряду специфічних рис під впливом місцевих юридичних, фінансово-економічних і соціокультурних реалій. Дана фінансово-економічна криза стала найсерйознішим випробуванням для постфранкістської Іспанії, істотно перевершивши за своєю тривалістю і розмахом попередню економічну кризу 1993 року.
  • Thumbnail Image
    Item
    Галісійський націоналізм: історія та сучасність
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Годлевська, Валентина; Годлевская, Валентина; Hodlevska, Valentyna Ju.
    Метою статті є висвітлення історії та визначення актуальності галісійського націоналізму. Аналізується зародження і розвиток націоналістичного руху в регіоні. Методологія дослідження ґрунтується загальнонаукових методах (дедуктивні і індуктивні, аналіз і синтез), які були використані як конкретні пізнавальні засоби, необхідні для реалізації принципів історизму, системності та об'єктивізму. Загальні і спеціальні історичні методи (історико-типологічний, статистичний, порівняльно-історичний, проблемно-хронологічний) дозволили зробити комплексний аналіз проблеми галісійського націоналізму. Наукова новизна роботи полягає у тому, що автор вперше у вітчизняній історичній науці аналізує особливості галісійського націоналізму, історію його розвитку та сучасний стан. Галісійський націоналізм як соціально-політичний рух сформувався в XIX ст., пройшовши відповідні етапи свого становлення. Серед попередників галісійського націоналізму можна виділити три великі рухи: провінціалізм, федералізм та регіоналізм. Провінціалізм (пізніше названий Galicianism) був рухом, що народився в 1840 р. на захист цілісності території Галісії. Проміжною фазою еволюції галісійського руху між провінціалізмом і галісійським націоналізмом став регіоналізм. Починаючи з 1865 р. почав розвиватися галісійський федералізм. Федералісти виступали за те, щоб Галісія була сформована як кантон в межах Іспанії, і щоб вона регулювалась власною кантональною конституцією. Висновки. Будучі однією з чотирьох так званих національних або історичних автономних областей Іспанії (поряд з Каталонією, Країною Басків і Андалусією), Галісія суттєво відрізняється розумінням власного націоналізму. В той час як Каталонія і Країна Басків прагнуть до ще більшої незалежності аж до погроз виходу зі складу держави, націоналістичний рух в Галісії з кожним роком стає менш відчутним.