Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 19
  • Thumbnail Image
    Item
    Взаємозв'язок конституційних принципів та цінностей біомедичної етики
    (2023) Тарасевич, Т.
    У статті проаналізовано принципи, що регулюють використання нових біотехнологій у життєдіяльності людини. Відзначаються тенденції розвитку цих принципів, серед яких розширення системи принципів біоюриспруденції, вплив на їх формування принципів біоетики; активне використання їх у судовій практиці. Наразі під егідою Ради Європи розроблено комплекс міжнародно-правових та рекомендаційних актів, що регулюють сферу біоетики, а також пов'язаних з нею питань. Конвенція Ов'єдо є єдиним міжнародним юридично обов'язковим документом про захист прав людини у біомедичній галузі. З уваги на європейську систему захисту прав людини, у Конвенції закріплені такі ключові принципи, які стосуються права людини у сфері біомедицини: пріоритет людини, вільна та поінформована згода, захист права на повагу до приватного життя та право на інформацію. Зазначені положення корелюють з основною метою договору – гарантувати права та основні свободи кожного, зокрема недоторканність, а також забезпечувати захист гідності та індивідуальної цілісності людини у зв'язку із застосуванням досягнень біології та медицини. Відповідно до Конвенції Ов'єдо держави- члени зобов'язані захищати гідність і недоторканність кожної людини без будь-якої дискримінації. Особливу роль у сфері біоетики покликані відіграти міжнародно-правові договори та акти Ради Європи, які стимулюють держави до розробки відповідного внутрішньодержавного законодавства та інших правових заходів щодо захисту прав людини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Система прокуратури України в сфері забезпечення прав людини: окремі аспекти
    (2024) Мельник, С.О.; Кудерська, Н. І.
    З початком повномасштабного вторгнення роль прокуратури у здійсненні захисту прав і свобод людини і громадянина значно зросла. Найвищою цінністю в діяльності прокуратури є людина, повага до її прав і свобод, а також повага до її честі та гідності, другою основною цінністю діяльності прокуратури є наявність незалежності у діяльності прокурора оскільки це забезпечує прокурорам можливість виконувати свої посадові обов'язки без зовнішнього або внутрішнього впливу
  • Thumbnail Image
    Item
    Онлайн-інструменти для захисту прав людини
    (2024) Маценко, В.В.; Самборська, О.Ю.
    У наш час, в світі, для комунікації із людьми, здебільшого, починають застосовуватись електронні засоби спілкування. Онлайн-інструменти або - програмні засоби, дозволяють користувачам виконувати різноманітні завдання в Інтернеті, у тому числі, захищати свої права та свободи [1]. Цей спосіб комунікації найперспективніший, тому що він економить час всіх сторін і дає можливість спілкуватись і отримувати допомогу безпосередньо як тільки в цьому виникає потреба. Ці інструменти можуть бути розроблені як окремі програми або вбудовані в веб-сайти. Україна є одним із світових лідерів у запровадженні онлайн сервісів для громадян у тому числі і інструментів що допомагають забезпечити захист прав людини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Право на працю в умовах війни
    (2024) Любенко, О. О.; Материнська, О. А.
    Право на працю є одним із основоположних прав людини, що гарантується Конституцією України. Воно включає в себе право на свободу вибору роботи,на справедливі умови праці, на заробітну плату, відпустки та інші соціальні гарантії. Якщо розглядати умови праці під час війни в Україні, то вони значно змінилися.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи вдосконалення судового захисту прав людини
    (2024) Лікарчук, М. М.
    На сьогодні можна стверджувати, що права людини є якісним показником розвитку людства. Зрозуміло, що між періодом рабства та сьогоденням є великий прогрес у сфері прав людини та не тільки. Проте, необхідність удосконалення системи захисту прав людини все ще існує, і суспільство потребує позитивних змін. Судовий захист прав людини є одним з найважливіших механізмів забезпечення прав і свобод людини. Суд, як незалежний і неупереджений орган, має право розглядати справи про порушення прав людини та приймати рішення, що спрямовані на їх відновлення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль бізнесу та держави в захисті прав людини в умовах цифровізації суспільства
    (2024) Савишен, Я. О.; Климчук, О.В.
    Останні роки відзначилися стрімким розвитком цифрових технологій в українському суспільстві, що суттєво впливає на різні аспекти життя. Цифрові засоби комунікації стали не просто зручністю, але й основним засобом спілкування, роботи та отримання інформації для багатьох громадян.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення прав людини: національні і міжнародні виміри
    (2024) Чернищук, Н. В.
    Дана тема є актуальною, особливо в контексті сучасного світу, де стикаємося з численними викликами щодо захисту і забезпечення прав людини. Національні виміри прав людини охоплюють захист і гарантію прав громадян в межах країни. Це включає створення ефективних юридичних механізмів, системи правосуддя, інституту омбудсмена, політики та програми, спрямовані на захист прав людини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток танатології: вивчення соматичних прав людини
    (2024) Тарасевич, Т. Ю.
    Сьогодні – в епоху стрімкого розвитку біомедицини – важливим завданням є збільшення тривалості життя [1]. Рівень смертності від усіх причин використовується в усьому світі як ключовий показник здоров’я населення та критерій розвитку охорони здоров’я суспільства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемні аспекти забезпечення електронної інфраструктури в контексті прав людини
    (2024) Дзевелюк, М. В.
    Глобальне управління, світова пандемія та мережеві війни – це сучасні реалії, які трансформують функціональну характеристику держави, що провокує розрушення певного кордону – між державною структурою і суспільством. Продовженням цих процесів стали воєнні дії на території України та вимушена міграція: як внутрішніх переселенців та біженців так і зовнішніх. В цих умовах набули ще більшого розвитку цифрові рішення та дистанційні форми співпраці, в тому числі з представниками державних органів, фінансових установ, організацій та підприємств, що надають послуги.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення прав людини: національний і міжнародний виміри. Збірник матеріалів ІІІ–ї Всеукраїнської науково-практичної конференції до 75-річчя Загальної декларації прав людини (м. Вінниця, 07 грудня 2023 року)
    (2024) Лазаренко Н. І.; Пилипчук В. Г.; Коломієць А. М.; Яременко О. І.; Мельничук О. Ф.; Кронівець Т. М.; Кононенко В. В.; Лапшин С. А.
    Збірник друкується за матеріалами ІІІ–ї Всеукраїнської науково-практичної конференції «Забезпечення прав людини: національний і міжнародний виміри», присвяченої 75-річчю Загальної декларації прав людини. В ньому висвітлено історичні та теоретикоправові аспекти прав людини, національні і міжнародно-правові механізми їх забезпечення. Видання розраховане на науковців, науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти, суддів, адвокатів, усіх, хто цікавиться проблемою забезпечення прав людини. Редакційна колегія не несе відповідальності за зміст наукових публікацій. Наукові ідеї, висловлені у збірнику, відображають особисту думку авторів.