Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Thumbnail Image
    Item
    Становлення об’єднаних територіальних громад в Україні : кваліфікаційна робота
    (2024) Олександренко, Дар’я Віталіївна
    У першому розділі «Теоретичні основи створення об’єднаних територіальних громад» розглядаються основні питання формування об'єднаної територіальної громади в Україні. У цьому розділі проаналізовано поняття та сутність територіально об'єднаної громади, історичний контекст її формування, а також цілі та принципи добровільного об'єднання територіальних громад. Досліджено теоретичні аспекти становлення «автономних організацій», визначено їхню природу та основні характеристики. Проаналізовано історичну траєкторію розвитку ОГ в Україні, зокрема періоди їх виникнення та еволюції, а також цілі, завдання та принципи становлення ОГ як складової розвитку соціал-демократії. У другому розділі «Практика формування об’єднаних територіальних громад в Україні» проаналізовано різні аспекти процесу формування об'єднаних територіальних громад на території України. Досліджено нормативно-правове забезпечення процесу об'єднання територіальних громад, визначено етапи його формування та проаналізовано успішний досвід створення таких громад. У цьому розділі розглядаються основні аспекти процесу об'єднання з урахуванням законодавчої бази, етапів розвитку та успішних практичних прикладів застосування цього механізму. Результативність та ефективність цього процесу аналізується в контексті розвитку місцевого самоврядування та становлення громадянського суспільства в Україні. У третьому розділі «Зміни та вплив об'єднаних громад в Україні: аналіз та перспективи» досліджено та проаналізовано вплив об'єднаних громад на українське суспільство. У розділі розглянуто зарубіжний досвід суспільної децентралізації та проаналізовано перспективи розвитку об'єднаних громад в Україні. У дослідженні також проаналізовано кращі практики забезпечення прозорості та участі громадськості у прийнятті рішень, а також використання сучасних технологій для залучення громадськості до процесів місцевого врядування. Результати дослідження мають на меті надати рекомендації щодо впровадження ефективних стратегій взаємодії влади та громадськості в реаліях України
  • Thumbnail Image
    Item
    Механізми забезпечення конкурентоспроможності територіальних громад» : кваліфікаційна робота
    (2024) Матяш, Ілля Сергійовича
    У кваліфікаційній роботі охарактеризовано сутність механізмів забезпечення конкурентоспроможності територіальних громад. Конкурентоспроможність територіальної громади розглядається як здатність перевершувати інші громади у різноманітних аспектах. Наголошено на необхідності стратегічного планування. Вивчення сучасних теорій регіонального розвитку сприяє ефективному використанню ресурсів регіонів. Теоретичні підходи до вивчення розвитку територіальних громад вказують на позитивні аспекти децентралізації. Загальний стан конкурентоспроможності територіальних громад України розглядається як неоднозначне питання яке потребує подальшого аналізу. Наголошено на те, що громади мають спільні загрози, які умовно можна поділити на внутрішні та зовнішні. Досліджено розвиток електронного голосування, інформаційної безпеки, впровадження інновацій як перспективні напрямки розвитку громад. Розглянуто вплив міжнародного досвіду на концепцію конкурентоспроможності внаслідок проведення реформ децентралізації в країнах Євросоюзу. Наголошено на тому, що міжнародні стратегії та ініціативи визначають кращі практики та напрямки дій для досягнення конкретних цілей. Відзначено кращі практики міжнародного досвіду задля вдосконалення механізмів забезпечення конкурентоспроможності територіальних громад України
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи розвитку децентралізації публічної влади в Україні
    (2023) Мельничук, Ольга Федорівна; Хіміч, Юрій Миколайович
    Позиція органів місцевого самоврядування у протидії російській воєнній агресії спричинила зростання прагнення українців до продовження децентралізації публічної влади в повоєнний період. Адже повномасштабне вторгнення російських військ на територію України спричинило тимчасове обмеження повноважень органів місцевого самоврядування і призупинення реформи децентралізації. Однак ці заходи української влади в умовах воєнного стану є вимушеними та здійснюються з метою забезпечення національної безпеки та підтримки високого рівня обороноздатності країни, що є найважливішою функцією держави. Соціологічні дослідження свідчать про те, що децентралізація оцінюється українцями як найбільш успішна і затребувана реформа. Адже в результаті реформи адміністративні послуги стали більш якісними та доступними. Крім того, українці високо оцінили наслідки децентралізації для організації територіальної оборони в перші дні війни. Громадянське суспільство стало тією силою, яка зірвала плани російських загарбників. В громадах було сформовано територіальну оборону, яка зупинила просування російських військ, організовано потужний волонтерський рух, що взяв на себе проведення евакуації населення з територій ведення бойових дій, збір коштів для Збройних Сил України, надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам тощо. Реформа децентралізації влади повинна мати продовження, оскільки її завершення пов’язано з благополуччям населення, забезпеченням прав і свобод людини, наданням якісних адміністративних послуг на місцях. Для успішної реалізації децентралізації публічної влади потрібно буде в післявоєнний період внести зміни до Конституції України в частині децентралізації влади та прийняти секторальні закони, які забезпечать спроможність громад.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційно-правове забезпечення системи державного управління в умовах децентралізації та цифрової трансформації
    (2023) Фурашев, В.М.
    Підсумовуючі вищевикладене, можна констатувати: 1. Необхідність чіткого нормативно-правового розмежування повноважень, відповідальності та прав державних органів управління та органів місцевого самоврядування на всіх рівнях. 2. Необхідність посиленої уваги до комплектування державних органів управління та органів місцевого самоврядування на всіх рівнях, особливо на керівних посадах, підготовленими спеціалістами у сферах відповідальності їх діяльності, мають достатній життєвий досвід та користуються повагою значною кількістю мешканців, регіону, територіальної громади, села, селища без прив`язки до партій та політичних уподобань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив децентралізації на регіональні відносини
    (2023) Корж, І.Ф.
    Серед здійснених в Україні реформ у процесі децентралізації, одною із важливих є реформа місцевого самоврядування. У суспільстві до цього часу ще точаться дискусії щодо їх доцільності та можливої результативності. Однак все відчутнішими й очевидними стають їх результати, все більшої поваги виявляють до органів місцевого самоврядування органи державної влади. Визнання територіальних громад первинними суб’єктами місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень, надання якісно нового статусу місцевим радам тощо – змінило не лише механізм здійснення публічної влади на місцях, а й політичну систему всього українського суспільства. Становлення місцевого самоврядування супроводжується розвитком законодавства у цій галузі, багатою локальною нормотворчістю і ратифікацією відповідних міжнародно-правових актів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Збірник матеріалів науково-практичної конференції «Проблеми інформаційно-правового забезпечення децентралізації державної влади та цифрової трансформації в Україні» (м. Вінниця, 2023 року).Т.1
    (2023) Лазаренко Н. І.; Пилипчук В. Г.; Коломієць А. М.; Яременко О. І.; Мельничук О. Ф.; Кронівець Т. М.; Кононенко В. В.; Лапшин С. А.
    Збірник друкується за матеріалами науково-практичної конференції «Проблеми інформаційно-правового забезпечення децентралізації державної влади та цифрової трансформації в Україні». В ньому висвітлено питання управління та організації суспільних процесів в умовах цифрової трансформації та воєнного стану зокрема. Видання розраховане на науковців, науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти, менеджерів, керівників, усіх, хто цікавиться проблемою права, менеджменту, зокрема в умовах воєнного стану. Редакційна колегія не несе відповідальності за зміст наукових публікацій, дотримання авторами вимог академічної доброчесності. Наукові ідеї, висловлені у збірнику, відображають особисту думку авторів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток об'єднаних територіальних громад в умовах децентралізації : курсова робота
    (2023) Слободянюк, Ірина Володимирівна
    Розвиток ОТГ передбачає впровадження сучасних управлінських практик, що сприяють більш ефективному використанню ресурсів підвищенню якості послуг та створенню сприятливих умов для бізнесу та інвестицій. Тема розвитку об’єднаних територіальних громад актуальна також у контексті міжнародної співпраці, обміну досвідом і підтримки з боку міжнародних партнерів. Саме тому для розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації в Україні важливим є досвід децентралізації в зарубіжних країнах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Становлення об'єднаних територіальних громад в Україні : курсова робота.
    (2022) Олександренко, Дар’я Віталіївна
    Актуальність цієї теми зумовлена не лише внутрішніми потребами України, а й зобов'язаннями перед міжнародними партнерами та європейськими стандартами. Створення об'єднаних територіальних громад відповідає прагненню до більш прозорого, демократичного та ефективного місцевого самоврядування, що є ключовим фактором забезпечення сталого розвитку та впровадження європейських стандартів у всіх сферах життя. Мета курсової роботи полягає в розробці можливих шляхів вдосконалення діяльності ОТГ на основі дослідження теоретико-прикладної основи цього процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Децентралізація публічної влади в Україні : курсова робота.
    (2023) Габрійчук, Ярослав Вікторович
    Децентралізація публічної влади в Україні є однією з основних реформ державного управління в нашій державі, спрямованою на покращення ефективності державного управління. Дана реформа включає в себе багато аспектів, зокрема місцеве самоврядування, фінансову самостійність громад, розвиток інфраструктури, здоров’я та освіту. Головною метою дослідження є комплексний аналіз децентралізації публічної влади в України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Механізми децентралізації публічної влади в територіальних громадах: курсова робота
    (2022) Нарядчук, Ірина Олегівна; Naryadchuk, I. O.
    Дослідження механізмів децентралізації публічної влади в територіальних громадах і стало метою нашого дослідження. Поставлена мета обумовлює наступні завдання дослідження: - Дослідити теоретичні основи поняття «децентралізації» публічної влади у вітчизняній літератури; - Проаналізувати досвід процесу децентралізації європейських країн; - Розкрити історичні передумови та шлях України до становлення процесу децентралізації; - Визначити структуру охарактеризувати принципи роботи територіальних громад в Україні та їх основні функції; - Зазначити переваги та недоліки реформи самоврядування в Україні.