Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні напрямки удосконалення гендерної політики в Україні.
    (2021) Кононенко, В.В.; Найда, Т. М.; Kononenko, V. V.; Naida, T. M.; One of the directions of reforming the system of public administration in Ukraine should be the purposeful improvement of the organizational mechanism for ensuring gender equality, designed to ensure the introduction of a gender approach in all spheres of life.
    Одним із напрямів реформування системи державного управління в Україні має стати цілеспрямоване вдосконалення організаційного механізму забезпечення гендерної рівності, покликаного забезпечувати впровадження гендерного підходу в усі сфери життя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційне, правове та управлінське забезпечення інноваційного розвитку регіону: матеріали круглого столу з міжнародною участю/ 17 червня 2021 року, м.Вінниця
    (2021-06-17) Пилипчук, В. Г.; Яременко, О. І.; Кононенко, В. В.; Лазор, О. Я.; Лазор, О. Д.; Лапшин, С. А.; Pilipchuk, V. G.; Yaremenko, O.I.; Kononenko, V. V.; Lazor, O. Ya.; Lazor, O. D.; Lapshin, S. A.
    У матеріалах круглого столу висвітлено актуальні інформаційно-правового та організаційно-управлінського забезпечення інноваційного розвитку регіону. Тези виступів учасників круглого столу із числа експертів і вчених, науково-педагогічних працівників, представників державних органів та громадських організацій надані у авторській редакції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Конституційне будівництво в Україні на етапі утвердження комуністичного тоталітарного режиму (1919-1937 рр.)
    (Луганськ, 2021) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Пилипенко, Т. І.; Пилипенко, Т. И.; Pylypenko, T. I.
    У роботі проаналізовано основні процеси конституційного будівництва в УСРР та УРСР періоду 1919-1937 рр. Зазначено, що український конституційний процес цього періоду відповідав загальним рисам процесам у РРСФР та СРСР. Із втіленням у життя ідеї республіки рад паралельно йшло формування моделі центральних органів державної влади та управління, органів місцевої влади республіки. Зроблено висновок, що загалом конституційний процес у цей період був спрямований на поступове перетворення України із формально незалежного державного утворення на суб’єкта союзної держави.
  • Thumbnail Image
    Item
    Права та свободи людини і громадянина: навчальний посібник
    (Вінниця: ТОВ «Друк», 2021) Кононенко, Валерій Васильович; Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Вальчук, Олена Іванівна; Вальчук, Е. И.; Valchuk, O. I.
    У навчальному посібнику відповідно до програми навчальної дисципліни «Права та свободи людини і громадянина», на основі найновіших досягнень вітчизняної та світової правової науки, у конспективній формі висвітлюються теоретичні, методологічні та практичні засади конституційно-правового інституту прав та свобод людини і громадянина. Конспект лекцій розрахований на правознавців, викладачів, вчителів, науковців, студентів, які цікавляться проблемами реалізації та гарантій прав та свобод людини і громадянина.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні підходи до визначення предмета адміністративного права України як галузі національного права
    (Дніпро: Охотнік, 2018) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.
    У статті на основі новітніх наукових підходів у юридичній науці охарактеризовано сучасні критерії щодо визначення предмета та методів правового регулювання адміністративного права України як галузі національного права.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль інформаційного забезпечення в публічному управлінні
    (Київ : АртЕк, 2018) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.
    У статті на основі аналізу законодавства, теоретичних розробок проаналізовано роль інформаційного забезпечення в публічному управлінні. Сформульовано перспективи розвитку даної сфери та необхідні заходи для успішного функціонування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Громадянське суспільство та держава: співвідношення в публічному управлінні
    (2020) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Лапшин, С. А.; Lapshyn, S. A.
    У статті охарактеризовано поняття, форми та механізми співвідношення інститутів громадянського суспільства з інститутами держави. У роботі зазначено, що із трансформацією державного управління до моделі публічного управління значно зростає роль громадянського суспільства. Для забезпечення сталого розвитку та підвищення якості життя громадян сучасна держава може і має залучати до виконання державних завдань та функцій інститути «третього сектору». Проте, такий рівень співпраці, можливий лише в демократичній, правовій державі, де її громадяни не тільки мають забезпечені права та свободи, а й беруть активну участь в управління державними справами. У дослідженні зазначено, що в Україні становлення ефективної взаємодії між інститутами громадянського суспільства та державою залежить від якісних змін моделі управління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Державне регулювання відносин у сфері охорони здоров’я у добу Української революції (1917-1920 рр.)
    (2019) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Дроненко, В. Г.; Dronenko, V. G.
    У статті охарактеризовано етапи формування системи державного управління сферою охорони здоров’я у добу національно-визвольної боротьби українського народу за створення власної держави 1917-1920 років. В роботі проаналізовано становлення державної національної системи управління медичною допомогою та санітарною безпекою через створення центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Вказано особливості державного регулювання охороною здоров’я у добу функціонування Української Народної Республіки, Української Держави П. Скоропадського, Директорії УНР, Західно-Української Народної Республіки. Акцентовану увагу на тому, що створення системи управління охороною здоров’я велось паралельно зі формуванням національної законодавчої бази щодо правового статусу, владних повноважень, державних функцій новостворених органів державної влади у цій сфері. Автори також звертають увагу на перешкодах та недоліках формування системи державного регулювання охорони здоров’я у різні етапи українського державотворення зазначеної доби.
  • Thumbnail Image
    Item
    Декомунізація як правова чи політична оцінка наслідків комуністичного режиму: український досвід в загальноєвропейському контексті
    (Режим доступу : http://easternlaw.com.ua/wp-content/uploads/2019/03/kononenko_61.pdf, 2019) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.
    У статті досліджуються правові аспекти проведення декомунізації як правової та політичної оцінки наслідків панування тоталітарного комуністичного режиму в Україні. У дослідженні вказано на необхідності чіткого виокремлення у національному законодавстві підстав юридичної оцінки наслідків комуністичного режиму.
  • Thumbnail Image
    Item
    Єврейське населення Поділля (40-і рр. ХХ ст. – початок ХХІ ст.) : монографія
    (Вінниця: Нілан-ЛТД, 2017) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.
    Висвітлюється життя єврейської національної меншини Поділля протягом 40-х рр. ХХ ст. – початку ХХІ ст. Проаналізовані демографічні, соціальні зміни, повсякденне та національно-культурне життя єврейського населення регіону. Становище євреїв Поділля розкривається у контексті загальносоюзних та загально-республіканських суспільно-політичних, демографічних та національно-культурних процесів. У роботі зазначено, що протягом даного періоду внаслідок злочинної політики окупаційної влади під час Другої світової війни, активної антиєврейської політики у період повоєнного тоталітарного режиму, прихованого державного антисемітизму, згортання системи національної освіти, активної боротьби з сіонізмом, тиску на діяльність іудейських релігійних громад у постсталінську епоху відбулися суттєві зміни в демографічних та духовних процесах єврейського населення регіону. Одна з найбільших регіональних єврейських меншин України не тільки показувала негативну динаміку населення, а й поступово зазнавала суттєвих змін у соціальній структурі, зайнятості, повсякденному та національно-культурному житті. Наприкінці 1980-х рр. та з проголошенням незалежності України склалися сприятливі умови для реалізації національно-культурної автономії євреїв України. Водночас унаслідок політичної та економічної кризи, підвищення рівня національної свідомості серед єврейського населення та наростання процесів з повернення на свою історичну батьківщину та еміграції до країн, де стабільно функціонувало національне життя меншини, продовжується зменшення чисельності євреїв регіону, а національно-культурне життя після активного розвитку 1990-х рр. – на початку 2000-х рр. із різким зменшенням кількості єврейських громад майже повністю припиняється в окремих районах Поділля. Для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться вітчизняною історією