Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Державна політика у сфері адміністративнотериторіального устрою в УНР доби директорії.
    (2023) Кононенко, В. В.; Кушко, І. С.; Kononenko, V.; Kushko, I.
    У статті проаналізовано державну політику у сфері адміністративно-територіального устрою Української Народної Республіки за часів Директорії. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю використання історичного досвіду реформування державного устрою в умовах сьогодення. Автори поставили за мету виявити помилки в реформуванні адміністративнотериторіального устрою України того періоду з метою їх недопущення на сучасному етапі розвитку України. За результатами дослідження встановлено, що за часів Директорії робилися певні спроби змінити адміністративно-територіальний устрій Української Народної Республіки. Про це свідчить активна законотворча робота органів державної влади. Однак в життя прийняті закони так і не були втілені. Зазначено, що основна причина провалу державної політики Директорії щодо реформування адміністративно-територіального устрою – постійні воєнні конфлікти та перехід українських земель з рук однієї влади до іншої, непослідовна та непродумана управлінська діяльність Директорії, протистояння політичних лідерів, відсутність єдиної моделі державотворення, відмінність менталітету жителів Західної України та Наддніпрянщини, які унеможливили реальне возз’єднання УНР та ЗУНР.
  • Thumbnail Image
    Item
    Освіта польської національної меншини на Поділлі: історія та сучасність
    (Вінниця: ТОВ «Нілан- ЛТД», 2017) Кононенко, Валерій; Kononenko, V.
    Польська національна освіта на Поділлі пройшла періоди свого становлення, розквіту у період політики «коренізації» та поступового занепаду у період утвердження сталінського тоталітарного режиму. Лише з проголошенням незалежності України та припиненням практики «русифікації» склались по справжньому нові умови до відродження національної освіти. Проте її відродженню заважає відносно невелика кількість польського населення в регіоні. Переважна більшість поляків зосереджена на Хмельниччині – 23 тис., тоді як у Вінницькій області за Всеукраїнським переписом 2001 р. проживало лише 3,7 тис. осіб польського населення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Національна політика в СРСР у добу перебудови (1985-1991 рр.)
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2019) Кононенко, В.; Kononenko, V.
    У статті досліджуються особливості національної політики СРСР у роки перебудови. Автор аналізує зміни у програмних документах Комуністичної партії Радянського Союзу та фокусує увагу на змінах політичного курсу влади у відносинах у багатонаціональному суспільстві. У дослідженні стверджується, що відмова від авторитарного типу поведінки у вирішенні національного питання аж ніяк не мала на меті кардинальну зміну принципів та стратегічних завдань політики стосовно етнічних громад. Утім демократизація суспільства сприяла наростанню національних рухів, а згодом – появі відцентрових тенденцій. Ослабла політична влада країни, що поступово занурювалась у хаос політичної та соціально-економічної кризи під кінець 1980-х – на початку 1990-х рр., втратила контроль над ситуацією, не зуміла запропонувати ні суспільству, ні республіканським національним елітам нового політичного курсу та практичної моделі вирішення суперечностей у національних відносинах, що і привело до розпаду СРСР.
  • Thumbnail Image
    Item
    Становлення нормативно-правової бази державного регулювання у сфері інтелектуальної власності в незалежній Україні
    (Вінниця, 2020) Кононенко, В.; Kononenko, V.
    У статті проаналізовано становлення національної нормативно-правової бази державного регулювання у сфері інтелектуальної власності протягом 1990-х – початку 2000-х рр. У роботі проаналізовано правові акти, що приймалися в умовах демократизації суспільства та державного управління, становлення та гуманізації національного законодавства у сфері інтелектуальної власності, переходу економічної моделі держави до ринкової економіки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Правове регулювання використання об’єктів інтелектуальної власності в освітньо-науковій діяльності
    (Київ : АртЕк, 2017) Кононенко, В. В.; Kononenko, V.
    У статті проаналізовані правові аспекти використання об’єктів інтелектуальної власності в освітньо-науковій діяльності. У роботі проаналізовано новітні наукові дослідження з зазначеної проблеми, розкрито особливості створення та використання об’єктів інтелектуальної власності науково-педагогічними та науковими працівниками, обґрунтовано необхідність створення ефективної системи правового регулювання обігу об’єктів інтелектуальної власності в освітній та науковій діяльності.