Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Історичні особливості становлення й розвитку правової та судової ситем Галицько-Волинського князівства
    (Вінниця : ТОВ «Друк», 2022) Крижанівська, Валерія; Яременко, Олександр
    У статті визначено історичні фактори, що справили вплив на формування правової системи Галицько-Волинського князівства, описано джерела права, у рамках системи права Галицько-Волинського князівства, виявлена роль магдебурзького права у формуванні правової системи князівства, окреслено існуючі види судових органів та особливості реалізації їх функцій у Галицько-Волинському князівстві.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичні проблеми правового регулювання інформаційних відносин у віртуальному просторі
    (Вінниця : Друк, 2021) Яременко, Олександр
    В статті досліджено теоретичні проблеми правового регулювання інформаційних відносин у віртуальному просторі. Проаналізовано процеси віртуалізації соціуму, викликаного активним розвитком інформаційно – комп’ютерних технологій, внаслідок чого виникає новий синтетичний життєвий простір соціуму, який перебуваючи в стані високої динаміки, постійно розширює свої кордони – віртуальний простір. Запропоновано авторське визначення віртуального простору як штучно створеного творчою працею людини чи робототехніки фізично неідентифікованого нематеріального транскордонного інфраструктурного середовище, в якому, за допомогою аудіовізуальних технічних засобів з електронно – цифровою природою, наявні дистанційні можливості інформаційної діяльності, соціальних комунікацій, взаємодії із навколишнім світом, управління соціальними системами та фізичними об’єктами. В якості методологічної основи для ідентифікації віртуального простору запропоновано аналіз її складових, серед яких виділено забезпечувальні, організаційно-функціональні, комунікаційні та інформаційні аспекти. Зроблено висновок про те, що правове регулювання суспільних відносин в кібернетичному просторі пов’язано із певними складнощами, однак, є актуальним, оскільки, в сучасних переважна більшість інформаційних відносин функціонує саме в ньому. Суб’єктам нормотворчості слід здійснювати системну роботу щодо прийняття правових актів, які регулюють інформаційні відносини в кібернетичному просторі, з дотриманням принципу верховенства права.
  • Thumbnail Image
    Item
    Світові процеси формування урядової політики в галузі енергозбереження: тенденції в Україні
    (Вінниця : Друк, 2022) Климчук, Олександр; Яременко, Олександр
    У статті проаналізовано нормативно-правові заходи формування державної політики щодо розв’язання проблем, пов’язаних із виникненням енергетичних криз у розвинутих країнах світу. Визначено, що для подолання нестачі паливно-енергетичних ресурсів вирішальний внесок зробили не нарощування їх видобутку, а конкретні урядові заходи із здійснення процесів регулювання у галузі енергозбереження. Процес ефективного проведення енергозбереження необхідно здійснювати за умов розвинутої ринкової економіки, формування власного національного повноструктурного та цілісного паливно- енергетичного комплексу (споживання як невідновлюваних, так і відновлюваних джерел енергії). Встановлено, що кожна країна знаходиться на різному етапі розвитку та має різні можливості реалізації енергозберігаючої політики залежно від індивідуального рівня науково-технічного та економічного піднесення. Для України формулювання зазначеної проблеми набуває смислового навантаження в площині ефективного видобування та ощадливого використання різних видів паливно-енергетичних ресурсів. У результаті проведення дієвих енергозберігаючих заходів відбувається процес ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, що зумовлюється зменшенням дійсного попиту на них, який буде скорочуватись унаслідок зміни політики ціноутворення, державного регулювання, техніко-технологічних змін та інших факторів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Діяльність земств у сфері медичного забезпечення
    (Вінниця : Твори, 2020) Яременко, Олександр; Панасюк, Анастасія
    У другій половині ХІХ століття в Російській імперії проведено прогресивні реформи, серед яких була земська. Земська реформа торкнулася і Подільської губернії. Вона заклала основи організації місцевого самоуправління у вигляді земств. Однією з функцій земств була організація медичної справи. Діяльність земських установ у багатьох галузях приносила вагомі результати, і їх роль у соціально-політичному та економічному житті країни з кожним роком зростала. Безпечні успіхи земства мали саме в соціальній сфері. За час свого існування земство поставило цю справу на такий високий щабель, на який тільки могло поставити при матеріальних та інших своїх можливостях.