Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості реалізації політики державно-приватного партнерства в умовах повоєнної відбудови України
    (2023) Конотопенко, О.; Лапшин, С.
    У статті на основі аналізу теоретичних розробок, практичного досвіду публічного управління проаналізовано особливості реалізації політики державно-приватного партнерства в умовах повоєнної відбудови інфраструктури України. Подано визначення терміну «державно-приватне партнерство», охарактеризовано складові державно-приватне партнерство, як відповідного механізму публічного управління. Проаналізовано основні моделі державно-приватного партнерства, суспільно-економічні завдання та роль держави і приватного сектора у реалізації публічного управління. Визначено основні принципи, які мають бути дотримані у процесі реалізації державноприватного партнерства. Серед пріоритетних сфер застосування державно-приватного партнерства у повоєнний період в Україні визначено ті сфери, які потребують відновлення та модернізації: транспорт і транспортна інфраструктура, енергетичний сектор, машинобудування, зв'язок; будівництво і житлово-комунальне господарство; охорона здоров’я, освіта, культура, туризм. З метою якнайширшого застосування державно-приватного партнерства в українській державі створено відповідну нормативно-правову базу у сфері регулювання інвестиційної діяльності, яка поступово змінюється і, відповідно, вдосконалюється. Зокрема, важливим стало прийняття Закону України «Про концесію», розробленому із врахуванням норм та стандартів європейського законодавства, і який дозволяє залучити як вітчизняних, так і іноземних інвесторів до відновлення та розбудови інфраструктури на взаємовигідних умовах для усіх сторін державно-громадського партнерства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційне забезпечення управління земельними ресурсами на регіональному рівні
    (Вінниця, 2020) Конотопенко, О.; Konotopenko, O.; Гриб, В.; Grib, V.;; Мельник, Е.; Melnyk, E.
    У статті на основі аналізу нормативно-правової бази проаналізовано інформаційне забезпечення управління земельними ресурсами на регіональному рівні. Авторами сформульовано першочергові заходи суб‘єктів публічного управління щодо реалізації стратегічних завдань у сфері земельних відносин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальність правових та морально-політичних настанов видатного англійського мислителя ХVI-XVII ст. Френсіса Бекона
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019) Гриб, В.; Grib, V.; Конотопенко, О.; Конотопенко, А.; Konotopenko, O.
    В статті розглядаються правові та морально-політичні настанови видатного англійського мислителя, його міркування про доцільність поєднання спеціально-наукових знань та пріоритетність знань про суспільство, освіченість на загальному, а не лише на прикладному рівні. Широта й різнобічність поглядів Бекона дозволили йому розкрити основні причинно-наслідкові зв’язки суспільного життя, а також залежність від багатьох факторів створених людьми державних та правових інститутів. Сьогодні спостерігається відмічене Беконом захоплення науковою термінологією як самоціль. Виявляється конструювання нової лише на папері існуючої реальності простіше, аніж кропітке дослідження реально існуючих закономірностей, в тім числі й у сфері держави і права. Більшість людей нездатні зрозуміти основні причинно-наслідкові зв’язки у суспільстві, а тому вони не можуть раціонально не лише вибудувати свою власну поведінку, але й вносять труднощі в розуміння їх поведінки людьми більш раціональними. Це означає, що навіть самим розумним чином вибудувана система правових регуляторів, може бути проігнорована недостатньо розвинутою в інтелектуальному відношенні людиною.
  • Thumbnail Image
    Item
    Характеристика виборчої системи в Україні на основі аналізу проведення виборів у Могилів-Подільському районі
    (Вінниця, 2017) Конотопенко, О.; Конотопенко, А.; Konotopenko, A.; Лапшин, С.; Лапшин, С.; Lapshyn, S.
    У статті на основі аналізу нормативних актів та інформації щодо особливостей проведення виборів у Могилів-Подільському районі охарактеризовано виборчу систему України. Визначено основні напрями реформування виборчої системи в Україні
  • Thumbnail Image
    Item
    Механізми формування патріотизму у провідних країнах світу та Україні (на прикладі Чернівецького району Вінницької області)
    (Вінниця : ПП Балюк І.Б., 2017) Конотопенко, О.; Конотопенко, А.; Konotopenko, A.; Лапшин, С.; Лапшин, С.; Lapshyn, S.
    У статті на основі аналізу нормативних актів та заходів державних та громадських органів Чернівецького району проаналізовано питання організації національно-патріотичного виховання. Визначено основні напрямки здійснення даної політики на загальнодержавному рівні.