Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Теорія держави і права: інтерактивне навчання
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Кононенко, В. В.; Дзевелюк, М. В.; Дзевелюк, А. В.
    Навчально-методичний посібник містить систематизоване викладення ключових тем відповідно до програми навчальної дисциліни «Теорія держави і права» та призначений для підготовки студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського факультету права, публічного управління та адміністрування до практичних занять, заліку та екзамену на основі найновіших досягнень вітчизняної та світової правової науки, у формі конспекту та інтерактивних завдання для самостійного вивчення. Зазначений навчально-методичний посібник розрахований на студентів, аспірантів, правознавців, науковців та викладачів, які цікавляться фундаментальними основами функціонування державно-правової реальності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Регламентація особистих прав та свобод громадян у конституціях УРСР
    (2024) Кононенко, В. В.
    У цій публікації автор зосередився виключно на особистих правах та свобод, які були частково визначенні у конституційних актах УРСР. Особисті права та свободи належать до першого покоління прав та свобод людини і громадянина. Традиційно склалося, що особисті права та свободи були одними із першими, які були визначенні у нормативно-правових актах багатьох країн.
  • Thumbnail Image
    Item
    Державна політика у сфері адміністративнотериторіального устрою в УНР доби директорії.
    (2023) Кононенко, В. В.; Кушко, І. С.; Kononenko, V.; Kushko, I.
    У статті проаналізовано державну політику у сфері адміністративно-територіального устрою Української Народної Республіки за часів Директорії. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю використання історичного досвіду реформування державного устрою в умовах сьогодення. Автори поставили за мету виявити помилки в реформуванні адміністративнотериторіального устрою України того періоду з метою їх недопущення на сучасному етапі розвитку України. За результатами дослідження встановлено, що за часів Директорії робилися певні спроби змінити адміністративно-територіальний устрій Української Народної Республіки. Про це свідчить активна законотворча робота органів державної влади. Однак в життя прийняті закони так і не були втілені. Зазначено, що основна причина провалу державної політики Директорії щодо реформування адміністративно-територіального устрою – постійні воєнні конфлікти та перехід українських земель з рук однієї влади до іншої, непослідовна та непродумана управлінська діяльність Директорії, протистояння політичних лідерів, відсутність єдиної моделі державотворення, відмінність менталітету жителів Західної України та Наддніпрянщини, які унеможливили реальне возз’єднання УНР та ЗУНР.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційне, правове та управлінське забезпечення інноваційного розвитку регіону: матеріали круглого столу з міжнародною участю/ 17 червня 2021 року, м.Вінниця
    (2021-06-17) Пилипчук, В. Г.; Яременко, О. І.; Кононенко, В. В.; Лазор, О. Я.; Лазор, О. Д.; Лапшин, С. А.; Pilipchuk, V. G.; Yaremenko, O.I.; Kononenko, V. V.; Lazor, O. Ya.; Lazor, O. D.; Lapshin, S. A.
    У матеріалах круглого столу висвітлено актуальні інформаційно-правового та організаційно-управлінського забезпечення інноваційного розвитку регіону. Тези виступів учасників круглого столу із числа експертів і вчених, науково-педагогічних працівників, представників державних органів та громадських організацій надані у авторській редакції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Конституційне будівництво в Україні на етапі утвердження комуністичного тоталітарного режиму (1919-1937 рр.)
    (Луганськ, 2021) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Пилипенко, Т. І.; Пилипенко, Т. И.; Pylypenko, T. I.
    У роботі проаналізовано основні процеси конституційного будівництва в УСРР та УРСР періоду 1919-1937 рр. Зазначено, що український конституційний процес цього періоду відповідав загальним рисам процесам у РРСФР та СРСР. Із втіленням у життя ідеї республіки рад паралельно йшло формування моделі центральних органів державної влади та управління, органів місцевої влади республіки. Зроблено висновок, що загалом конституційний процес у цей період був спрямований на поступове перетворення України із формально незалежного державного утворення на суб’єкта союзної держави.
  • Thumbnail Image
    Item
    Права та свободи людини і громадянина: навчальний посібник
    (Вінниця: ТОВ «Друк», 2021) Кононенко, Валерій Васильович; Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Вальчук, Олена Іванівна; Вальчук, Е. И.; Valchuk, O. I.
    У навчальному посібнику відповідно до програми навчальної дисципліни «Права та свободи людини і громадянина», на основі найновіших досягнень вітчизняної та світової правової науки, у конспективній формі висвітлюються теоретичні, методологічні та практичні засади конституційно-правового інституту прав та свобод людини і громадянина. Конспект лекцій розрахований на правознавців, викладачів, вчителів, науковців, студентів, які цікавляться проблемами реалізації та гарантій прав та свобод людини і громадянина.
  • Thumbnail Image
    Item
    Громадянське суспільство та держава: співвідношення в публічному управлінні
    (2020) Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Лапшин, С. А.; Lapshyn, S. A.
    У статті охарактеризовано поняття, форми та механізми співвідношення інститутів громадянського суспільства з інститутами держави. У роботі зазначено, що із трансформацією державного управління до моделі публічного управління значно зростає роль громадянського суспільства. Для забезпечення сталого розвитку та підвищення якості життя громадян сучасна держава може і має залучати до виконання державних завдань та функцій інститути «третього сектору». Проте, такий рівень співпраці, можливий лише в демократичній, правовій державі, де її громадяни не тільки мають забезпечені права та свободи, а й беруть активну участь в управління державними справами. У дослідженні зазначено, що в Україні становлення ефективної взаємодії між інститутами громадянського суспільства та державою залежить від якісних змін моделі управління.