Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Item
    Імпорт аграрної продукції в Україну в контексті забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану
    (2024) Яременко, О. І.; Климчук, О. В.
    У статті розглянуто важливість забезпечення продовольчої безпеки в Україні в умовах військового стану, коли порушення логістики та окупація частини територій значно ускладнили доступ до продовольства. Особливу увагу приділено можливостям використання альтернативних джерел енергії, таких як дигестат, для зниження собівартості виробництва та зменшення залежності від дорогих ресурсів. Згідно з дослідженнями, застосування біодобрив може підвищити врожайність до 50%, що є важливим для забезпечення стабільного постачання продовольства. Розглянуто також пропозиції щодо покращення інвестиційно-іннова-ційної діяльності в аграрному секторі, зокрема вдосконалення механізмів залучення інвестицій. Для підтримки сталості аграрного виробництва необ-хідно зосередитись на розвитку інфраструктури, модернізації тваринницьких комплексів та створенні потужностей для переробки продукції. Окремо зазна-чено важливість спрощення державних процедур щодо реєстрації пестицидів, агрохімікатів, фітосанітарних вимог, а також підтримки органічних вироб-ників. Окреслені заходи для зменшення залежності від імпорту та стимулю-вання внутрішнього виробництва, а також забезпечення продовольчої безпеки через розширення експортних можливостей. Механізми сталості агропродовольчого сектору охоплюють комплекс економічних, екологічних та соціальних стратегій, що дозволяють зберігати ресурси та забезпечувати ефективне функціонування аграрного сектору на довгострокову перспективу. Це включає зниження собівартості сільськогоспо-дарських культур через використання альтернативних джерел енергії, підви-щення якості продукції завдяки органічному землеробству, створення малих Журнал «Наукові інновації та передові технології переробних підприємств на селі для виробництва продуктів першої необхід-ності, стимулювання розвитку тваринництва, а також забезпечення аграріїв дешевими органічними добривами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасний менеджмент та специфіка господарської діяльності підприємств лісової галузі України
    (Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2024) Климчук, О. В.; Романович, А. А.
    Таким чином, в сучасних умовах дієвий організаційно-економічний механізм функціонування лісової галузі має передбачати комплексну взаємодію лісогосподарських підприємств, профільних органів державної влади різних рівнів, органів місцевого самоврядування, що в подальшому забезпечуватиме розвиток підприємств лісогосподарської галузі на конкурентних засадах. Водночас, певні недоліки в законодавчій і нормативній сфері та ціла низка недоліків в організації ефективного функціонування лісової галузі України суттєво знижують рівень її конкурентоспроможності у порівнянні з господарською діяльністю лісових господарств основних країн-партнерів. Така ситуація значно впливає на забезпеченість захисту національної економіки та потребує подальших дієвих кроків щодо розвитку та стабілізації визначених показників конкурентоспроможності лісової галузі України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організаційно-управлінські аспекти зростання споживання твердого біопалива в Україні
    (Одеса : Олді+, 2024) Климчук, О. В.
    Визначальна роль у нарощуванні виробництва твердого біопалива полягає у гарантуванні національної енергетичної безпеки, формуванні конкурентоспроможності виробленої продукції та прискоренні процесів економічного зростання України. Високий організаційно-управлінський рівень функціонування ринку твердого біопалива потребує високорентабельного вирощування й ритмічного постачання енергетичної біосировини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Державна політика розвитку будівельної галузі в умовах військової агресії росії
    (Одеса : Одеська Політехніка, 2024) Вишнівський, М. В.; Климчук, О. В.
    В умовах наявної військової агресії росії, підприємства будівельної галузі зіштовхуються зі значними викликами, але водночас будівельна індустрія залишається ключовим сектором економіки. Для забезпечення її стійкого та збалансованого розвитку запропоновано формування комплексної державної політики, яка, передусім, має бути спрямована на реформування регуляторної діяльності держави у будівництві, запровадженні інновацій та стимулюванні залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Державне управління розвитком соціального підприємництва в умовах воєнного стану
    (Одеса : Одеська Політехніка, 2024) Поворознюк, С. П.; Климчук, О. В.
    Соціальне підприємництво набуває значної популярності серед основних форм бізнесової діяльності, яка в позитивному аспекті змінює суспільство і дає реальну можливість конкретним громадам та підприємцям взяти справу під свій контроль та зробити вагомий вклад на економічному фронті у нашу загальну перемогу. Зростання попиту на такий вид бізнесової діяльності доводить те, що українське суспільство прагне до підвищення якості життя, і свідомо бере на себе відповідальність за отримані результати. Тому така тенденція має постійно підтримуватись державою, а в повоєнному відновленні України стати загальнообов’язковою нормою. Соціальне підприємництво в сучасних умовах має органічно доповнювати державну політику соціального захисту внаслідок володіння організаційно-управлінською гнучкістю та здатністю оперативно реагувати на виклики внутрішнього і зовнішнього середовища. В умовах зростання процесів децентралізації державного управління соціальне підприємництво здатне запроваджувати ефективні технології вирішення нагальних соціальних викликів на регіональному рівні, сприяючи розвитку малого і середнього бізнесу та наповненню місцевих бюджетів територіальних громад.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні підходи до державного управління проєктно-грантовою діяльністю малого та середнього бізнесу
    (Одеса : Одеська Політехніка, 2024) Савишен, Я. О.; Климчук, О. В.
    Важливою складовою державної підтримки є грантова діяльність. Гранти надають підприємствам не лише фінансування, але й можливість реалізувати інноваційні проєкти, вийти на нові ринки та стимулювати економічне зростання. Синергія державної політики та грантової підтримки створює сприятливі умови для відновлення та розвитку українського бізнесу. Це надає можливість українським підприємцям не лише подолати наслідки війни, але й стати більш стійкими та конкурентоспроможними на світовому ринку. Ця форма підтримки передбачає ретельний аналіз економічних та соціальних факторів, які впливають на суб’єкти малого та середнього бізнесу, а також розробку комплексної стратегії фінансової підтримки, що відповідає їхнім потребам та можливостям.
  • Thumbnail Image
    Item
    Міжнародна політика та сучасні виклики у сфері економічної безпеки держави: тенденції в Україні
    (Одеса : Одеська Політехніка, 2024) Таранчук, С. О.; Климчук, О. В.
    Державну політику економічної безпеки потрібно розглядати як вагому складову державної політики національної безпеки, яка відзначається цілеспрямованою діяльністю органів державної влади на усіх рівнях управління. Така політика має ініціювати необхідні управлінські рішення, здійснювати реалізацію стратегічних пріоритетів щодо протекціонізму національних економічних інтересів, забезпечення економічних свобод суб’єктів господарювання і населення, нівелювання найбільш небезпечних ризиків та усунення негативних проявів економічної глобалізації на усій території країни. Наявність значної кількості високоймовірних загроз і викликів свідчить про те, що профільним органам державної влади та іншим суб’єктам забезпечення національної економічної безпеки необхідно здійснювати модернізацію стратегічних аспектів проведення планування й прогнозування та вибору пріоритетів управлінської діяльності на різних рівнях, орієнтуючись на зміцнення економічної безпеки держави. Дієва економічна безпека держави як невід’ємна спроможність національної економіки має забезпечувати визначену стійкість до внутрішніх і зовнішніх загроз, формувати високий рівень конкурентоспроможності у глобалізованому економічному середовищі, підтримувати стале та збалансоване економічне зростання, застосовуючи сучасні критерії оцінювання та моніторингу ключових параметрів національної економіки, здійснення аналізу стратегічної ефективності державної економічної політики тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Управлінські аспекти формування економіко-енергетичної безпеки України на засадах сталого розвитку
    (Полтава : Астрая, 2023) Климчук, О. В.; Корнійчук, О. В.; Яременко, О. І.
    Мета статті полягає у всебічному вивченні питань енергетичної незалежності нашої держави, розробки стратегічних аспектів становлення національної енергетичної політики на засадах сталого розвитку, нарощування темпів розвитку економіки та покращання екологічної ситуації за рахунок виробництва і споживання відновлюваних енергетичних ресурсів.