Видання бібліотеки

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/61415e4a-566d-4308-b11c-9bf81630b2e7

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 15
  • Item
    Традиційні та інноваційні форми і методи популяризації дитячої книги в освітянській книгозбірні
    Білоус, В. С.
    Стаття відображає роль дитячої книги як важливого джерела виховання, розвитку і духовного становлення дитини. Акцентовано увагу на традиційні та інноваційні форми і методи бібліотечної роботи у пропаганді фонду української дитячої книги серед студентської молоді. Показано досвід роботи бібліотеки Вінницького педуніверситету.
  • Item
    Освітянська книгозбірня на Поділлі – берегиня національної духовності
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Білоус, В. С.
    У статті відображено основні етапи історичного розвитку освітянської книгозбірні на Поділлі, які сприяли формуванню сучасної університетської бібліотеки. Акцентовано увагу на дослідженні історії бібліотеки, як складової картини повсякденності. Показано роль та значення національно-патріотичних заходів у вихованні майбутнього вчителя.
  • Item
    Українська дитяча література в інформаційному просторі: виклики сьогодення та спроможності університетської бібліотеки
    (2021) Білоус В. С.
    У статті відображено значення української книги. Відображено основні форми роботи бібліотеки щодо пропаганди української дитячої книги. Акцентовано увагу на традиційні та інноваційні форми і методи бібліотечної роботи у популяризації фонду української дитячої книги серед студентської молоді. Особливу увагу приділено дистанційній формі роботи бібліотеки. Показано досвід роботи бібліотеки Вінницького педуніверситету.
  • Item
    Реалізація проєкту інклюзивної бібліотеки «Бібліотека без меж. Інклюзивна освіта» – важливий напрям діяльності освітянської книгозбірні
    (Вінниця: ВОУНБ, 2021) Білоус, В. С.
    У пропонованій статті дано короткий аналіз досвіду вітчизняних вчених щодо питання інклюзії та інклюзивної освіти. Показано роль бібліотеки у формуванні інклюзивної компетентності майбутніх педагогів та створення комфортних умов для користувачів з особливими потребами. Акцентовано увагу на досвіді роботи бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського щодо створення інклюзивного бібліотечного простору. Висвітлено роль університетської бібліотеки як важливої ланки в забезпеченні інклюзивного навчання. Виділені основні напрями та аспекти впровадження інклюзивного проєкту «Бібліотека без меж. Інклюзивна освіта» та визначено подальшу стратегію діяльності бібліотеки.
  • Item
    Бібліотека Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського: історія, реалії сьогодення, перспективи майбутнього. бібліотека у сучасному інформаційному просторі: проблеми та перспективи (до 100-річчя створення бібліотеки Університету Ушинського)
    (Одеса, 2022) Білоус, В. С.
    У статті підняті питання дослідження історії університетської бібліотеки. Зберігаючи традиції попередніх поколінь, змінюючи пріоритети бібліотечного-бібліографічного та інформаційного обслуговування, бібліотека виконує свою основну місію: сприяння вищому навчальному закладу у виконанні навчально-виховного процесу та науково-дослідницькій роботі.
  • Item
    Проєкт «Наукометричні портрети вчених Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського» в дії
    (Дніпро, 2022) Білоус, В. С.
    У статті висвітлено досвід роботи бібліотеки Вінницького педуніверситету щодо використання. наукометричних та бібліометричних технологій. Показано роль і місце бібліотеки у збільшенні публікаційної активності науковців та підвищення рейтингових показників Вінницького педуніверситету. Висвітлено основні напрями, проблеми та аспекти упровадження проєкту «Наукометричні портрети вчених Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського».
  • Thumbnail Image
    Item
    Біографічні та біобібліографічні дослідження у бібліотеці Вінницького педагогічного університету
    (Кам`янець-Подільський, 2023) Білоус, В. С.
    У статті відображено основні напрями біографічних та бібліографічних досліджень, їх проблеми, тенденції та перспективи розвитку. Відмічено традиційні та інноваційні методи дослідження. Окремо розглянуто метод усної історії. Особливу увагу приділено ролі та значенні бібліотек в контексті вітчизняної біографіки та бібліографіки, розширенні джерельної бази української біографіки, інтеграції та поширенні біографічних знань. Зазначено основні форми організації діяльності бібліотек, актуальність та важливість дослідження краєзнавчих біобібліографічних ресурсів. Акцентовано увагу на досвіді роботи бібліотеки Вінницького педуніверситету.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дистанційна робота бібліотеки закладу вищої освіти
    (Вінниця, 2023) Білоус, В. С.
    Актуальність дослідження. У пропонованій статті сформульовано важливість інформаційно-бібліотечного обслуговування у різних сценаріях невизначеності. Виокремлено питання впровадження інноваційних бібліотечних сервісів на вимогу часу. Досліджено проблему інформаційного забезпечення користувачів бібліотеки у різних вимірах – онлайн та офлайн. Підтверджено спроможність роботи бібліотеки навчального закладу у гнучкому режимі. Обгрунтовано необхідність цифровізації ресурсів та послуг бібліотеки. Акцентовано увагу на дистанційному обслуговуванні віддалених користувачів бібліотеки. Метою дослідження є аналіз діяльності бібліотек навчальних закладів, зокрема університетських, та особливість їх роботи в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією COVID-19. Проаналізовано низку публікацій про дистанційну роботу бібліотек у міжнародних науко метричних базах даних (WoS та Scopus). Вивчення зарубіжного досвіду показує, що університетські бібліотеки мають намір перетворити свої послуги на цифрові для забезпечення якості обслуговування. Методологія дослідження. Для написання статті та опрацювання матеріалу використано загальнонаукові методи, зокрема: аналіз, синтез, порівняння, узагальнення. Узагальнено світовий та вітчизняний досвід роботи бібліотек навчальних закладів, визначено готовність використання дистанційної форми роботи бібліотек. Відображено досвід бібліотеки Вінницького педуніверситету щодо дистанційної роботи. Наукова новизна Визначено критерії і показники ефективності впровадження інноваційних форм роботи бібліотеки. Висновки. У результаті даного дослідження доведено ефективність використання дистанційної форми роботи. Дістали подальшого розвитку інноваційні бібліотечні сервіси, впроваджено інтерактивні проєкти, онлайн-заходи. Встановлено роль та значення дистанційної роботи університетської бібліотеки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Усно історичні документи як джерела вивчення історії ВДПУ імені Михайла Коцюбинського
    (Вінниця, 2022) Білоус, В. С.
    У даному досліджені проаналізовані основні видання із фонду бібліотеки, у яких відображено особливості історичного розвитку та становлення освітянського навчального закладу на Поділлі. Основне завдання видань – донести до сучасників розповідь про діяльність навчального закладу, його становлення та розбудову, показати досягнення та перспективи подальшого
  • Thumbnail Image
    Item
    Діяльність бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського в умовах війни: потреби та можливості
    (Чернігів, 2023) Білоус, В.С.
    У статті висвітлено досвід дистанційної роботи бібліотеки ВДПУ імені Михайла Коцюбинського в умовах війни. Ознайомлено з електронними ресурсами та бібліотечними сервісами. Зроблено спробу проаналізувати актуальні напрями діяльності бібліотеки та її адаптацію до потреб часу, а також визначити значення та пріоритети бібліотеки у період воєнного стану.