Кафедра історії України

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/4fb8a2ab-5cd3-41f3-82d9-9d4d1317e388

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    «Фізики» чи «лірики»?: відображення дискусії 1960-х рр. у радянській карикатурі
    (Вінниця: Твори, 2019) Гела, О.; Gela, O.
    У статті аналізується перцепція «дискусії фізиків та ліриків» крізь призму суспільному та культурному контексту, відображаючи загальносоюзну «дискусію фізиків і ліриків». Авторка стверджує, що в карикатурах найбільше висміювалися «лірики», у той час як образи «фізиків» представляли собою ідеальну модель вченого. Робиться висновок про те, що сатира журналу була спрямована не проти радянської системи, науки чи мистецтва, в межах якої мали працювати «фізики» і «лірики», а проти конкретних недоліків їхньої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Візуальні репрезентації образу «переселенця» в суспільному дискурсі
    (Вінниця, 2020) Куряча, М.
    У статті проаналізовано окремі візії відображення переселенців у візуальному мистецтві як нова тема в культурному дискурсі України та світу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ міста Бара й барської землі в сучасній подільській поезії
    (Вінниця, 2011) Зелененька, І. А.; Зелененька, И. А.; Zelenenka, I. A.
    У науковій розвідці аналізується образ міста Бара як мальовничого містечка посеред Східного Поділля в ліриці відомих подільських поетів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ Польщі в країнах-партнерах (перша декада ХХІ ст.)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O.
    У статті проаналізовані результати досліджень, що були проведені в з метою вивчення національної репутації Польщі та поляків у країнах-партнерах протягом першої декади ХХІ століття п’ятьма відомими інституціями: Інститутом Польської Марки, Польською Агенцією Розвитку Підприємництва, Польською Туристичною Організацією, Інститутом Громадських Справ, ТОВ «PL.2012». Результати показали з більшення поінформованості громадян інших країн про Польщу та покращення її іміджу, але цей процес мав тривалий і повільний характер та чітку кореляцію із політичною та економічною ситуацією в країні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ Польщі і поляків у громадській думці Великої Британії після розширення ЄС 2004
    (Вінниця, 2013) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O.
    В статті розглядається образ Польщі і поляків, що склався у Великій Британії після вступу Республіки Польщі до Європейського Союзу і визначаються ключові соціально- економічні і політичні чинники, завдяки яким формувався даний образ. Польща сформувала свій імідж демократичної правової держави з приязними і порядними людьми, але значною бюрократією, недостатньо інтенсивним економічним розвитком і надмірним впливом католицької церкви.
  • Thumbnail Image
    Item
    Погляди Уоллі Олінса на формування іміджу республіки Польща на початку ХХІ століття
    (Вінниця : ДП «Державна картографічна фабрика», 2014) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O. А.
    В статті розглядаються погляди британського фахівця із брендингу Уоллі Олінса на формування іміджу Польщі: показана ідея «творчої напруги», проаналізовані характерні риси Польщі і поляків та з’ясовані перепони і перспективи у формуванні впізнаваної польської марки у світі.