Кафедра історії України

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/4fb8a2ab-5cd3-41f3-82d9-9d4d1317e388

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Євреї в нацистських таборах на території Польщі в роки Другої світової війни: історіографія проблеми.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан - ЛТД», 2017) Мельничук, Т. А.; Гудз, Т; Мельничук, Т. А.; Гудз, Т.; Melnychuk, T. A.; Hudz, T.
    У статті розглянуто та проаналізовано історіографічні надбання про євреїв у Польщі під час Другої світової війни, варто визнати, що більшість робіт – це закордонні монографії і публікації, що стосуються безпосередньо євреїв та концентраційних таборів на території Польщі. Стверджується, що вітчизняними науковцями не видано практично нічого, що водночас і актуалізує дану проблематику.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження історії України першої половини ХХ ст. в сучасній польській історіографії: напрямки, концепції, дискусії. – Миколаїв : Вид-во ЧНУ ім. П. Могили, 2020. – 431 с.
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Романюк, І.; Романюк, И.; Romaniuk, Ivan M.
    У статті прорецензовано монографію, у якій автор, використовуючи насамперед польську історіографію, а також напрацювання сучасних українських істориків, на основі широкої джерельної бази робить аналіз української історії першої половини минулого століття істориками Польщі. На підставі цього визначено оригінальність дослідження, авторську концепцію бачення проблеми і практичну значимість наукової роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зовнішня політика Польщі наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст. в російській історіографії
    (Вінниця: Твори, 2019) Буглай, Н.; Buglay, N.
    У статті аналізуються дослідження зовнішньої політики Республіки Польща наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст. в російській історіографії. У доробку російських учених на сьогодні маємо велику кількість узагальнюючих історичних праць, а також тематичних досліджень, присвячених аналізу окремих аспектів зовнішньої політики Польщі визначеного періоду. Водночас російська історіографія за темою презентованої роботи продовжує Наукові записки ВДПУ ім. М.М. змістовно та концептуально наповнюватись новими роботами, що дає небезпідставні сподівання щодо об’єктивності продовження наукових пошуків у заданому напрямі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення польської мови як іноземної на території Польщі у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття
    (Вінниця, 2020) Неприцький, О.; Неприцкий, А.; Neprytskyi, O.; Неприцька, Т.; Неприцкая, Т.; Neprytska, T.
    В статті розглянуто організаційний процес і можливості, які надавалися для вивчення польській мови іноземцям, що перебували на законних підставах на території Польщі, або ж їхали до країни. Вивчення польської мови іноземцями отримало широке розповсюдження в країні, проте, відсутня як єдина політика на рівні польської держави, так і програма чи заходи окремих воєводств або міст із забезпечення безоплатного вивчення польської мови іноземцями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Євроатлантична інтеграція Польщі та Росії: місце російського фактора у розширенні НАТО на Схід
    (Вінниця, 2010) Чорна, Н. М.; Черная, Н. Н.; Chorna, N. N.
    У статті проаналізовано процес інтеграції Польщі до НАТО та розкрито особливості його здійснення у контексті трансформації європейської геополітики наприкінці ХХ ст., визначено місце російського фактора у формуванні та реалізації стратегії «східного розширення» НАТО, а також доведено підпорядкованість успіхів євроатлантичної інтеграції Польщі політичним розрахункам держав-членів Альянсу та Росії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ Польщі в країнах-партнерах (перша декада ХХІ ст.)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O.
    У статті проаналізовані результати досліджень, що були проведені в з метою вивчення національної репутації Польщі та поляків у країнах-партнерах протягом першої декади ХХІ століття п’ятьма відомими інституціями: Інститутом Польської Марки, Польською Агенцією Розвитку Підприємництва, Польською Туристичною Організацією, Інститутом Громадських Справ, ТОВ «PL.2012». Результати показали з більшення поінформованості громадян інших країн про Польщу та покращення її іміджу, але цей процес мав тривалий і повільний характер та чітку кореляцію із політичною та економічною ситуацією в країні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційні технології у навчанні персоналу в Польщі на початку ХХІ ст.
    (Вінниця :ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Жмур, Є. І.; Жмур, Е. И.; Zhmur, Y. I.
    У статті досліджується впровадження інформаційних технологій в організаціях, установах та на підприємствах Польщі на початку ХХІ століття. Електронне навчання не замінило традиційні форми підготовки персоналу, проте органічно інтегрувалося у систему управління людськими ресурсами і використовувалося у комбінації з класичн ою системою для рекрутації та відбору кадрів, визначення необхідних компетенцій, формування індивідуальних та групових навчальних програм, оцінки роботи працівників та їх мотивації. Інноваційні форми передачі знань стимулювали інтерес з боку співробітників до самоосвіти як форми підвищення кваліфікації персоналу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Співробітництво вищих навчальних закладів України та республіки Польща на сучасному етапі
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Пачос, Ю. В.; Pachos, Y. V.
    У статті розглянуто та проаналізовано різні форми співробітництва вищих навчальних закладів України та Республіки Польща на сучасному етапі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Україна-Польща: історичне сусідство
    (Вінниця:ТОВ «Нілан- ЛТД», 2017) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Винницкий государственный педагогический университет имени Михаила Коцюбинского; Vinnytsia State Mykhaylo Kotsybynskiy Pedagogical University; Генеральне консульство Республіки Польща у м. Вінниці; Генеральное консульство Республики Польша в г. Виннице; Consulate General of the Republic of Poland in the city of Vinnytsia; Міністерство освіти і науки України; Министерство образования и науки Украины; Ministry of Education and Science of Ukraine; Варшавський університет; Варшавский университет; University of Warsaw; Університет Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві; Университет Кардинала Стефана Вышинского в Варшаве; University of Cardinal Stefan Vyshinsky in Warsaw; Державний архів Вінницької області; Государственный архив Винницкой области; State Archives of Vinnytsia Region; Вінницький обласний краєзнавчий музей; Винницкий областной краеведческий музей; Vinnytsia Regional Museum of Local Lore; Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені К.А. Тімірязєва; Винницкая областная универсальная научная библиотека имени К.А. Тимирязева; Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after K.A. Timiryazev; Християнсько-демократичний союз поляків Вінниці; Христианско-демократический союз поляков Виннице; Christian Democratic Union of Poles of Vinnytsia; Центр історії Вінниці; Центр истории Винницы; Center for the History of Vinnytsia
  • Thumbnail Image
    Item
    Культурна співпраця України та Польщі в рамках підготовки та проведення «Євро 2012»
    (Вінниця, 2013) Пачос, Ю. В.; Pachos, Y. V.
    В статті розглянуті окремі приклади культурної співпраці України та Польщі в рамках підготовки та проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро 2012». Проаналізовано спільні культурні заходи, що сприяли популяризації культурних надбань обох держав напередодні та під час проведення «Євро 2012»