Кафедра історії України

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/4fb8a2ab-5cd3-41f3-82d9-9d4d1317e388

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження історії України першої половини ХХ ст. в сучасній польській історіографії: напрямки, концепції, дискусії. – Миколаїв : Вид-во ЧНУ ім. П. Могили, 2020. – 431 с.
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Романюк, І.; Романюк, И.; Romaniuk, Ivan M.
    У статті прорецензовано монографію, у якій автор, використовуючи насамперед польську історіографію, а також напрацювання сучасних українських істориків, на основі широкої джерельної бази робить аналіз української історії першої половини минулого століття істориками Польщі. На підставі цього визначено оригінальність дослідження, авторську концепцію бачення проблеми і практичну значимість наукової роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Легенди та історії Вінниці / М. М. Пащенко. – Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019. – 524 с.
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Сідлецька, Т.; Сидлецкая, Т.; Sidletska, T. I.; Зінько, Е.; Зинько, Е.; Zinko, O. V.
    У статті прорецензована книга «Легенди та історії Вінниці» письменника Михайла Пащенка, яка є важливим джерелом з вивчення історії Вінниці. Книга є енциклопедією легенд, переказів та балад про історичні події від найдавніших часів і до сьогодення. Автор висвітлює легенду заснування Вінниці, розкриває історію Вінницьких замків та районів міста, а також пояснює зміни назв вулиць та майданів під час декомунізації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Україна на розломі цивілізацій / Автор-упорядник О. Домбровський. – Вінниця, 2018. – 174 c.
    (Вінниця: Твори, 2019) Мазило, Ігор; Мазыло, Игорь; Mazylo, Ihor
    У статті прорецензовано наукове видання «Україна на розломі цивілізацій» науковця , політика Олександра Домбровського. Автор – людина авторитетна, добре володіє матеріалом і знає предмет свого дослідження. Відтак, його твердженням і висновкам можливо довіряти. Текст книги складається з вибраних статей спрямованих на власну інтерпретацію етапних сторінок українського минулого і сьогодення, запропоновано нове бачення окремих подій історії України і як на них впливав релігійний фактор. Сформульоване власне бачення нинішнього геополітичного вибору України. Можливо стверджувати, що автор долучився до вирішення складного завдання, яким переймаються інтелектуали і частина політикуму, – вироблення певних принципів побудови нової моделі розвитку нашого суспільства.
  • Thumbnail Image
    Item
    До проблеми створення колективної біографії родини Сіцінських-Чехівських-Січинських-Шандор
    (Вінниця, 2010) Трембіцький, А. М.; Трембицкий, А. М.; Trembitsky, A. M.
    У статті обґрунтовується необхідність цілісного дисертаційно-монографічного дослідження життєвих і наукових шляхів, творчих здобутків, внеску в суспільно-державницьку, культурно-просвітницьку і церковно-релігійну діяльність, в історію та культуру України кращих представників знаної української родини Сіцінських-Чехівських-Січинських-Шандор.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток вищої освіти України в 90-х роках ХХ ст.: історіографія
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Сеід Гадмалієв, Б.; Gadmaliev Seid; Гадмалиев Сеид
    У статті проаналізовано наукові праці, автори яких висвітлювали різні аспекти розвитку вищої освіти в Україні протягом 90-х років ХХ ст.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фотографія як джерело: окремі теоретичні аспекти дослідження
    (Вінниця, 2013) Красилюк, Я. В.; Krasylyuk, Y. V
    Стаття знайомить читача з розумінням візуальної експансії, показує місце сфери візуального у сучасній гуманітаристиці, простежує традицію вивчення фотографії, вказує на необхідність використання фотографій та розкриває окремі теоретичні аспекти дослідження фотографії як повноцінного джерела у вивченні історії.