Кафедра історії України

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/4fb8a2ab-5cd3-41f3-82d9-9d4d1317e388

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення польської мови як іноземної на території Польщі у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття
    (Вінниця, 2020) Неприцький, О.; Неприцкий, А.; Neprytskyi, O.; Неприцька, Т.; Неприцкая, Т.; Neprytska, T.
    В статті розглянуто організаційний процес і можливості, які надавалися для вивчення польській мови іноземцям, що перебували на законних підставах на території Польщі, або ж їхали до країни. Вивчення польської мови іноземцями отримало широке розповсюдження в країні, проте, відсутня як єдина політика на рівні польської держави, так і програма чи заходи окремих воєводств або міст із забезпечення безоплатного вивчення польської мови іноземцями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Полтораков О. Ю. Безпека держави та безпека суспільства: специфіка політичного взаємовпливу в національному та європейському контекстах. – К.: «Lat & K», 2009. – 300 c.
    (Вінниця, 2010) Неприцький, О. А.; Neprytskyi, O.
    У статті прорецензована монографія О. Ю. Полторакова «Безпека держави та суспільства: специфіка політичного взаємовпливу в національному та європейському контекстах», яка є комплексним дослідженням проблеми реалізації «двоєдиної» політики національної та міжнародної безпеки в сучасних умовах..
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ Польщі в країнах-партнерах (перша декада ХХІ ст.)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O.
    У статті проаналізовані результати досліджень, що були проведені в з метою вивчення національної репутації Польщі та поляків у країнах-партнерах протягом першої декади ХХІ століття п’ятьма відомими інституціями: Інститутом Польської Марки, Польською Агенцією Розвитку Підприємництва, Польською Туристичною Організацією, Інститутом Громадських Справ, ТОВ «PL.2012». Результати показали з більшення поінформованості громадян інших країн про Польщу та покращення її іміджу, але цей процес мав тривалий і повільний характер та чітку кореляцію із політичною та економічною ситуацією в країні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ Польщі і поляків у громадській думці Великої Британії після розширення ЄС 2004
    (Вінниця, 2013) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O.
    В статті розглядається образ Польщі і поляків, що склався у Великій Британії після вступу Республіки Польщі до Європейського Союзу і визначаються ключові соціально- економічні і політичні чинники, завдяки яким формувався даний образ. Польща сформувала свій імідж демократичної правової держави з приязними і порядними людьми, але значною бюрократією, недостатньо інтенсивним економічним розвитком і надмірним впливом католицької церкви.