Кафедра історії України

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/4fb8a2ab-5cd3-41f3-82d9-9d4d1317e388

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Українознавство у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського: досягнення і перспективи
    (2005) Косаківський, В.
    В статті досліджуються досягнення і перспективи українознавства у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. Автор зазначає. що у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського є необхідна база, науковий потенціал, здібна студентська молодь яка може проводити етнологічні дослідження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пісенний фольклор с. Лопатинці (Шаргородський район Вінницької області)
    (2005) Косаківський, В.; Косаківська, Є.
    В статті аналізується історія пісенного фольклору с. Лопатинці (Шаргородський район Вінницької області).Автори зазначають, що записи численних зразків пісенного фольклору, розпочаті ще М.М. Коцюбинським у кінці XIX ст., знайшли своє продовження в записах його учнів та особливо A.A. Дуляка. Записи, здійснені авторами протягом 1988-1993 pp., доповнюють вже раніше зібрані фольклорні матеріали і свідчать про невмирущий пісенний талант українського народу.
  • Thumbnail Image
    Item
    З історії етнологічного дослідження Поділля
    (2005) Косаківський, В.
    В статті досліджується історія етнологічного дослідження Поділля. Автор вважає, що загалом подільська етнологія пройшла довгий і складний шлях свого розвитку. На її шляху були світлі та темні сторінки. В незалежній Україні етнологічна наука розвивається швидкими темпами. Про значно зрослий інтерес до неї свідчать і матеріали, вміщені на сторінках цього збірника, які підготовлені молодими. дослідниками.
  • Thumbnail Image
    Item
    Орнаментовані ярма з Поділля
    (2005) Косаківська, Є.; Косаківський, В.; Косаковская, Е.; Косаковский, В.; Kosakivsky, E.; Kosakivsky, V.
    В статті досліджується історія орнаментованого ярма Поділля.Автор вважає, що орнаментоване ярмо як музейний предмет є надзвичайно цікавою річчю, особливо в поєднанні з різносторонньою інформацією, одержаною в ході етнографічних експедицій та почерпнутою з наукової літератури.