Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Іван Юрченко – педагог, громадсько-просвітницький діяч, фундатор школи українознавства у Нью-Йорку
    (Житомир: Полісся, 2015) Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.
    У статті автор висвітлив життєвий та творчий шлях Івана Юрченка.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування навичок критичного мислення в українських школярів і підготовка вчителів загальноосвітніх шкіл
    (2005) Києнко- Романюк, Л. А.; Киенко-Романюк, Л. А.; Kienko-Romanyuk, L. A.; Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O. A.; Корсак, К. В.; Korsak, K. V.
    Методика розвитку критичного мислення є надзвичайно потужним інструментарієм в сфері соціального інженерингу, тому його використанню має передувати ґрунтовна підготовка фахівців. У педагогічних вузах та закладах післядипломної освіти слід звернути увагу не лише на озброєння вчителя методикою формування критичного мислення в учнів, але й надавати розуміння меж використання зазначеної методики, концентрувати увагу на доцільності і достатності застосування методик розвитку критичного мислення, формувати відповідальну позицію вчителя за психічний розвиток учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання художньої обробки матеріалів учнів закладів загальної середньої та професійної освіти на засадах інформаційно-комунікаційних технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Касярум, І.С.; Kasyarum, I.S.; Колесник, Ю.М.; Kolesnyk, YU.M.; Гаркушевський, В.С.; Garkushevskіy, V.S.
    У статті йдеться про методичні аспекти навчання художньої обробки матеріалів учнів закладів загальної середньої та професійної освіти на засадах інформаційно-комунікаційних технологій. Встановлено, що мультимедійні технології – це практична реалізація методологічних і теоретичних основ формування інформаційної культури учня, здатного користуватися матеріалами електронних підручників, енциклопедій, тренажерів, ресурсами Інтернету. Аналіз мультимедійних уроків-презентацій, виконаних в програмі PowerPoint, а також окремих уроків з використанням електронних навчальних посібників показує їх значний навчальний ефект. Мультимедійним можна вважати урок або його фрагмент, на якому використовується різноманітне представлення інформації за допомогою технічних засобів, перш за все, комп’ютера.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення трудової дисципліни вчительства загальноосвітніх шкіл повоєнного періоду (1945 – середини 1950-х рр.)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан -ЛТД», 2018) Мельничук, Т. А.; Романець, Л. М.; Мельничук, Т. А.; Романец, Л. Н.; Melnychuk, T. A.; Romanets, L. M.
    В статті розглядається державна політика в сфері забезпечення трудової дисципліни в загальноосвітніх закладах повоєнної України ( 1944– середини 1950-х рр.). Суть освіти досліджуваного періоду визначали заідеологізованість навчання і виховання, уніфікація навчальних методів, планів і підручників, централізація управління, єдиний освітянський простір, формалізм. Освітня діяльність вчителя регламентувалось різними методичними вказівками та порадами, що базувались на постановах партійних органів і доводились до педагогічних колективів шкіл. У статті автори проаналізували основні методи ідеологічного впливу на повоєнне вчительство, охарактеризували шляхи тотального контролю за їх навчально-виховною діяльністю та вказали наслідки даних процесів на особистість вчителя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Київська фельдшерсько-акушерська школа у роки німецької окупації (1941-1942)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Балицька, А. В.; Балицкая, А. В.; Balytska, A. V.
    Аналізується діяльність Київської фельдшерсько-акушерської школи у 1941-1942 навчальному році, під час німецько-фашистської окупації столиці. Досліджується широке коло проблем, що стояли перед населенням окупованого міста, перед викладачами та студентами закладу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історичний досвід розвитку системи освіти в розвинених країнах світу
    (Вінниця, 2011) Олійник, М. М.; Олейник, М. М.; Oleinik, M. M.; Олійник, О. М.; Олейник, О. М.; Oleinik, O. M.
    Стаття присвячена розвитку системи освіти в розвинутих країнах Європи. Досвід цих країн можна та потрібно використовувати в Україні. Автори ставлять завдання, крім дослідження систем освіти, надати практичні рекомендації для реформування системи вищої освіти в Україні у зв’язку зі вступом її до Болонського процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Барські сторінки в науковій біографії академіка В. Б. Рудницького
    (Вінниця, 2011) Григоренко, О. П.; Григоренко, А. П.; Hryhorenko, O. P.
    В статті аналізується життєвий і науковий шлях видатного представника наукової еліти нашої держави, доктора технічних наук, академіка, професора, завідувача кафедри вищої математики та rомп’ютерних застосувань Хмельницького національного університету В’ячеслава Броніславовича Рудницького і його науково-виробничі зв’язки з інженерно-технічною інтелігенцією міста Бар.