Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Газета «Вінницькі Вісті» як джерело до діяльності української влади в умовах німецької окупації в 1941 р.
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Войнаровський, А.; Ковальов, І.
    Мета дослідження – розкрити особливості відображення діяльності української влади в умовах встановлення нацистської окупації у місцевій пресі («Вінницькі Вісті»), та вказати на джерельну цінність періодики як важливого ресурсу для оцінки характеру та компетенцій місцевої влади на теренах Вінниччини. Методологія дослідження. Орієнтиром методологічного підходу є комплексний аналіз складного феномену – висвітлення пресою діяльності органів українського самоврядування в умовах окупації тоталітарним режимом. Використовуються загальноісторичні методи аналізу і синтезу, порівняння та узагальнення, використано метод контент-аналізу та критики періодики як історичного джерела. Наукова новизна полягає в тому, що об’єктом аналізу стає окрема частина періодичного видання, де аналізується висвітлення комплексу заходів української місцевої влади у сфері адміністративного управління, регулювання господарської діяльності, заходів соціального захисту та культурного життя. Це є спроба на регіональному рівні розкрити яким же був насправді за змістом та функціональністю апарат та діяльність української влади в умовах окупації на її початковому етапі у 1941 р. Висновки. Аналізуючи видання «Вінницькі Вісті» з вересня по грудень 1941 року зазначимо, що газета як орган періодики місцевої влади функціонально мала відповідні спрямування: забезпечувала населення інформацією про події в у світі, країні та у регіональному просторі; інформувала про взаємини між населенням та місцевою владою, довила до відома про новації у буденному житті громади; пояснювала та коментувала зміст подій і новин, безперечно через позиції німецької окупаційної влади та намагаючись забезпечити її підтримку, через координацію діяльності у різних сферах життя, намагаючись забезпечити суспільний консенсус; попри обмеження окупаційних властей популяризувала українську культурну спадщину, закликала до відновлення народних традицій та викорінення насаджуваної більшовицьким режимом етичної практики, водночас в умовах нацистського тоталітаризму була рупором агітації та пропаганди. Значення газети було особливо вагомим з точки зору інформування про оновлення системи адміністративного управління та фіскальної політики, проведення заходів мобілізаційного характеру, організацію громадських заходів щодо облаштування культурно-просвітницького життя громади. Аналіз газети як джерела також показує специфічність повноважень місцевої української влади, не будучи обраною, а призначеною окупантами вона мала свою специфіку. За процедурою формування місцева влада призначалася, але за повноваженнями інституційно відповідала функціям органу місцевого самоврядування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Міжнародно-інформаційна діяльність дипломатичної місії УНР у Празі 1919-1920 рр.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Очеретяний, В. В.; Очеретяный, В. В.; Ocheretiani, V.; Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.
    У пропонованій статті досліджується міжнародно-інформаційна, пропагандистська та видавнича діяльність Української надзвичайної дипломатичної місії УНР у Чехословаччині протягом 1919-1920 років. У публікації значна увага приділяється вивченню широкої інформаційної та видавничої роботи дипломатичної місії у Празі, як засобу привернення уваги європейських політиків та народів до долі України, її законних державних прав і геополітичних інтересів. Пропонована стаття є першою спробою узагальнюючого підходу до вивчення історії інформаційної роботи Української надзвичайної дипломатичної місії у ЧСР.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційна незалежність України
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Кучер, М.; Kucher, M.
    У статті проаналізовано особливості інформаційного середовища України. Визначено особливості його функціонування та перспективи розвитку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль засобів масової інформації в політичному житті суспільства
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Грига, Я.; Hryha, Ya.
    У статті проаналізовано роль ЗМІ у політичному житті суспільства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування сучасного інформаційного суспільства у розрізі розвитку засобів масової інформації
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I.; Лапшин, С.; Lapshin, S.
    У статті розглядається роль засобів масової інформації у формуванні сучасного інформаційного суспільства української держави. Визначено пріоритетні напрямки державної політики та перспективи її реалізації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив засобів масової інформації на формування громадської думки
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Жмурщук, Д.; Zhmurshchuk, D.
    У статті розглядається роль масової інформації на формування громадської думки та який вплив має ЗМІ на думку людини.