Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Самоврядування в українських містах австро-угорської та російської імперій другої половини ХІХ ст.)
    (Вінниця, 2011) Семків, В. О.; Семкив, В. О.; Semko, V. O.; Хомко, Л. В.; Homko, L. V.
    Ідентифікація України як європейської держави можлива за умови визнання, відстоювання та захисту універсальних європейських цінностей на засадах збереження і розвитку національної своєрідності. Серед таких цінностей – місцеве самоврядування, історія якого спонукає до пошуків адекватних форм осмислення процесів децентралізації та демократизації влади, переорієнтації методології історико-правової науки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Магдебурзьке право і самоврядування в місті Бар та його передмістях у ХVІ – на початку ХХ ст.
    (Вінниця, 2011) Йолтуховський, М. П.; Йолтуховский, М. П.; Yoltuhovskyy, M. P.
    У статті висвітлюється історія поширення магдебурзького права і встановлення самоврядування в місті Бар та на його околицях у ХIV – на початку ХХ століття.
  • Thumbnail Image
    Item
    Громадсько-політичне життя української діаспори у Великобританії та його особливості
    (Вінниця, 2017) Волхова, Н.; Volkhova, N.; Ольхова, О.; Olkhova, O.
    У статті розглянуто проблему громадсько-політичного життя українців у Великобританії, оскільки українська еміграція залишається однією з недостатньо вивчених сторінок в історії українського народу. Між тим, знайшовши притулок у країнах Західної Європи та Америки, вона становила собою вагому силу в поширенні інформації про Україну, панівну політичну систему та брала активну участь у національно-визвольній боротьбі проти радянського тоталітарного режиму. Однією із особливостей української еміграції була її висока організованість. Діяльність більшості українських організацій, мистецьких колективів, видавництв, літературознавців і науковців вимагає детальнішого дослідження, становлячи певну прогалину в історичному знанні.