Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Діяльність органів місцевого самоврядування щодо забезпечення життєдіяльності населення Волині під час Першої світової війни
    (Вінниця : ТВОРИ, 2021) Цецик, Ярослав; Tsetsyk, Yaroslav P.
    Метою статті є з’ясування ролі органів місцевого самоврядування Волині у забезпеченні населення регіону товарами першої необхідності та паливом під час Першої світової війни. Автором проаналізовано комплекс заходів, що здійснювалися органами місцевого самоврядування для вирішення життєво важливих питань. Методологія дослідження ґрунтується на використанні загальнонаукових методів (аналізу, синтезу й узагальнення), статистичного методу, спеціальних історичних (хронологічного та історико-системного) у поєднанні з принципами історизму, об’єктивності та поліфакторності. Наукова новизна роботи полягає у тому, що автор з’ясовує різні напрями діяльності органів місцевого управління Волині у забезпеченні населення краю продуктами, паливом та товарами першої необхідності під час Першої світової війни. Окрему увагу приділено висвітленню їх ролі у відбудові інфраструктури звільнених у 1916 р. прифронтових населених пунктів регіону. Висновки. Під час Першої світової війни органи міського самоврядування вирішували багато не притаманних їм завдань. Прифронтовий, а пізніше фронтовий, статус Волинської губернії змусили їх активно включитися у роботу із забезпечення жителів міст продуктами харчування, протидіяти вивезенню з прифронтових повітів продовольства, організовувати закупівлю й доставку до міст палива, надавати допомогу евакуйованим і біженцям. У звільнених у 1916 р. від австро-угорських і німецьких військ містах вони зіштовхнулися зі складною епідеміологічною ситуацією, браком коштів на вирішення найважливіших питань, проблемами, пов’язаними з доставкою до регіону продуктів та товарів першої необхідності, палива. З огляду на те, що у регіоні дислокувалась величезна кількість військових частин, виконання поставлених завдань значно ускладнювалося. Найбільше, на що місцеві органи могли розраховувати від імперської влади, це отримання позик на забезпечення життєдіяльності міст регіону. Зазначені вище обставини у сукупності призвели до погіршення рівня життя населення, насамперед незаможних верств. Незважаючи на активну діяльність органів місцевого самоврядування, наприкінці 1916 р. на Волині соціально-економічна ситуація різко погіршилася.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості діяльності радянських податкових органів в Україні у добу «Воєнного Комунізму» (за матеріалами Подільської губернії)
    (Вінниця : ВДПУ, 2009) Котик, Ю. В.; Kotyk, Yu. V.
    У статті у хронологічній послідовності висвітлено діяльність радянських податкових органів Подільської губернії у добу «воєнного комунізму». Автором на основі широкого спектра архівних матеріалів досліджено особливості кадрової політики більшовиків у фіскальних органах, доведено їх другорядність у планово-господарській системі радянської влади у 1918- 1920 роках.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методологічні засади формування бюджетної політики у незалежній Україні
    (Вінниця, 2011) Фролов, С. М.; Frolov, S.M.
    Стаття присвячена теоретичним питанням сутності бюджетної політики, її місця в загальній системі економічної і фінансової політики держави, її складових частин, особливостей формування, а також цільових пріоритетів реалізації
  • Thumbnail Image
    Item
    Окремі аспекти становлення медичного обслуговування жителів м. Вінниці в 1953–1955 роках
    (Вінниця : ДП «Державна картографічна фабрика», 2014) Онопенко, О. П.; Онопенко, Е. П.; Onopenko, O. P.
    У статті досліджується розвиток медичного обслуговування у м. Вінниці у роки перебування на посаді першого секретаря ЦК КПРС М. Хрущова. Простежуються перші зрушення після реорганізації лікувальних установ.