Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Thumbnail Image
    Item
    І. І. Заєць – Дослідник трипільської культури на Поділлі
    (Вінниця: ВДПУ, 2011) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.
    І. І. Заєць - людини легендарної долі: спочатку – військовий-контррозвідник, керівник служби безпеки космодрому «Байконур», пізніше - директор Вінницького обласного краєзнавчого музею (ВОКМ) і, нарешті, – кандидат історичних наук в галузі археології, професор Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. В роботі вказаний список наукових праць І. І. Зайця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження житла трипільської культури на поселенні в с. Буша
    (СПб. : ИИМК РАН, 2009) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Рудь, В. С.; Rud, V. S.
    В 30-ти км від Могилева-Подільського і в 20-ти від Ямполя Вінницької області розташована старовинна Буша. Там де в р. Мурафу впадає р. Буша (Бушанка) і розташоване сьогодні село, доля якого пов'язана з багатьма яскравими сторінками стародавньої та середньовічної історії Поділля. На території Буші та її околиці зафіксовано велику кількість різночасових археологічних пам'яток. Найдавнішими є поселення трипільської культури: перше поселення в урочищі Підмета розташоване на правому березі р. Мурафи, на високому схилі корінної тераси; друге поселення в урочищі Причепилівка розташоване у північно-західній частині села; третє поселення - на місці злиття річок Вушанки й Мурафи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пам'ятки археології на території Чечельницького району: стан та перспективи дослідження у зв'язку зі створенням та функціонуванням національного природного парку «Кармелюкове Поділля»
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2015) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Рудь, В. С.; Rud, V.
    У статті йдеться про різночасові пам'ятки археології на які багата земля Чечельницького району. Особливу увагу звернуто на поселення епохи енеоліту. Саме на цих землях виділена чечельницька локально-хронологічна група пам’яток трипільської культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поселення трипільської культури Олександрівка у верхів'ї р. Мурафи
    (Хмельницький : ІРД, 2015) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Христюк, Олександр; Khrystiuk, O.; Рудь, Віталій; Rud, V.
    У статті подано матеріали з розвідок на поселенні трипільської культури біля с Олександрівка Жмеринського району Вінницької області Пам 'ятка належить до біликівського типу і відноситься до етапу ВІ-ВІІ середнього Трипілля
  • Thumbnail Image
    Item
    Заєць Іван Іванович -дослідник археологічних пам'яток Вінниччини
    (Хмельницький : ІРД, 2013) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Рудь, В.; Rud, V.
    У статті йдеться про науковий внесок І. І. Зайця в дослідження археологічних пам'яток Вінниччини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Археологічна колекція інституту історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського
    (Хмельницький : ІРД, 2014) Косаківський, В. А.; Косаківський, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Рудь, В.; Rud, V.
    Колекція НЕП містить матеріали із трьох поселень трипільської культури - Ворошилівка, Сосни, Білий Камінь, та ще кілька артефактів невідомого місцезнаходження./
  • Thumbnail Image
    Item
    Буша: стан і перспективи археологічних досліджень
    (Кам’янець-Подільський : Оіюм, 2007) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Зінько, Ю. А.; Степанчук, Ю. С.
    Дослідження трипільського поселення у с.Буша сприяє більш глибокому вивченню однієї з найдревніших землеробських культур світу та додає туристичної привабливості історико-культурному заповіднику.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пам’ятки трипільської культури Чечельницького району на Вінниччині (матеріали до зводу пам’яток історії та культури України: Вінницька область)
    (Вінниця : Твори, 2020) Косаківський, Віктор; Рудь, Віталій
    На території Чечельницького району відомо 8 поселень трипільської культури. За винятком поселення біля с. Дохно, усі інші детально обстежені авторами публікації. Для Білого Каменя маємо радіовуглецеву дату – 3900-3800 рр. до н. е. Усі інші, за типологією кераміки, датуються приблизно цим же часом і відносяться до чечельницької групи. Це свідчить про короткотермінове заселення території Чечельницького району населенням трипільської культури, яке тривало протягом кількох століть початку IV тис. до н.е.
  • Thumbnail Image
    Item
    До історії вивчення мінеральної сировини трипільської культури на Поділлі
    (2020) Корінний, Володимир
    Актуальність дослідження зумовлена відсутністю системного аналізу знарядь праці з трипільських пам’яток Поділля та їх походження. Впродовж усієї історії дослідження трипільських племен на Поділлі в науковий обіг окремо введено різними дослідниками окремі визначення технологічного призначення тих чи інших знарядь праці, а також характеристика мінеральної сировини та гірських порід. Хоча деякі науковці поєднують ці два визначення, але все ж таки вони містять лише певний обмежений характер та не висвітлюють використання сировини трипільськими поселенцями певної хронологічної групи, або значної частини регіону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Трипільські старожитності з розкопок П. І. Хавлюка в колекції лабораторії з археології факультету історії, права і публічного управління ВДПУ імені М. Коцюбинського (до 95 – річчя від дня народження)
    (Вінниця : Твори, 2020) Ленчук, Дмитро
    Проведено часткове упорядкування та наукове опрацювання понад 4000 колекції матеріалів (переважно фрагментів кераміки) із цих поселень та виконано графічну реконструкцію деяких з них. Проведено реставрацію окремих розвалів посудин із п’яти поселень. Спільно з В. І. Корінним та В. А. Косаківським визначено 61 знаряддя праці з поселень Борисівка, Уланівка, Сорока та Слобідка.