Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Президент ВУАН Д. ЗАБОЛОТНИЙ: життя в умовах радянських репресій і зріючого голодомору (1928–1929 рр.).
    (2023) Романюк, І.; Даниленко, О.; Даниленко, С.
    У статті на основі комплексного аналізу джерел та літератури висвітлено важливі аспекти діяльності Президента ВУАН, подолянина Данила Заболотного в умовах радянських репресій, спробах у цей трагічний період захистити її членів від нападок партійних і радянських органів, а також протидії процесу «завоювання» Академії і «комунізування» її Президії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Віктор Даниленко. В. І. Вернадський. Простір життя і думки – К. : Академперіодика, 2019. – 352 с.
    (Вінниця : Твори, 2021) Мельничук, О.
    У статті прорецензовано монографію відомого українського вченого Віктора Даниленка, присвячену дослідженню життя та діяльності видатного українського і російського вченого-природознавця, філософа і мислителя, громадсько-політичного діяча Володимира Івановича Вернадського. На основі вивчення широкої джерельної бази та наявної спеціальної літератури автор намагається показати всесвітньо відомого вченого не як прихильника політичних ідеалів, а людини, що жила наукою, яка служила справжнім ідеалам людства. Водночас автор вказує як на виключну цілісність його особистості, так і її складність та суперечливість.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кафедра всесвітньої історії: історія та сучасність
    (Вінниця: ВДПУ, 2012) Кравченко, П. М.; Kravchenko, P. M.; Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.
    У статті авторами висвітлено історію становлення та розвитку кафедри всесвітньої історії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дискусії навколо «Реформи Говіна» в Польщі
    (Вінниця, 2019) Неприцька, Т. І.; Неприцкая, Т. И.; Neprytska, T. I.; Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, О. А.
    В статті розглядаються дискусії навколо Закону «Про вищу освіту і науку» у Польщі. Основні та найбільш аргументовані звинувачення на адресу «реформи Говіна» стосуються спроб правлячої партії «Право і Справедливість» централізувати владу та обмежити академічну свободу. Проте, сама необхідність реформування системи вищої освіти Польщі заперечень не викликає.
  • Thumbnail Image
    Item
    До проблеми створення колективної біографії родини Сіцінських-Чехівських-Січинських-Шандор
    (Вінниця, 2010) Трембіцький, А. М.; Трембицкий, А. М.; Trembitsky, A. M.
    У статті обґрунтовується необхідність цілісного дисертаційно-монографічного дослідження життєвих і наукових шляхів, творчих здобутків, внеску в суспільно-державницьку, культурно-просвітницьку і церковно-релігійну діяльність, в історію та культуру України кращих представників знаної української родини Сіцінських-Чехівських-Січинських-Шандор.
  • Thumbnail Image
    Item
    Український культурно-освітній осередок у Чехословаччині в 20-х рр. ХХ ст.
    (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2010) Сухобокова, О. О.; Suhobokova, O. O.
    У статті розглядається культурно-освітня діяльність української еміграції у Чехо-Словацькій Республіці у 20-х рр. ХХ ст. Акцентується увага на ролі освітніх та культурно-просвітницьких інституцій, створених Українським громадським комітетом
  • Thumbnail Image
    Item
    Випускники колегії Павла Галагана: внесок у розвиток вітчизняної і світової науки
    (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2010) Смольніцька, М. К.; Смольницкая, М. К.; Smolnitska, M. K.
    У статті з’ясовується науковий потенціал випускників Колегії Павла Галагана (навчального закладу, що діяв в Києві протягом 1871–1920 рр.). Узагальнюється список відомих науковців, які в свій час здобували освіту в Колегії. З’ясовується внесок колишніх колегіатів у розвиток вітчизняної і світової наук
  • Thumbnail Image
    Item
    Академізація versus політизація наукового товариства ім. Шевченка: вибір М. Грушевського
    (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2010) Зайцева, З. І.; Зайцева, З. И.; Zaitseva, Z. I.
    У статті розглядається діяльність М. Грушевського у Науковому товаристві імені Шевченка у Львові. Особлива увага приділена проблемі нейтралізації спроб переорієнтувати товариство на позанаукові сфери діяльності
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерела до вивчення українсько-польських культурних відносин (2000–2012 роки)
    (Вінниця : ДП «Державна картографічна фабрика», 2014) Пачос, Ю. В.; Pachos, Yu. V.
    У статті проаналізовано джерельну базу вивчення українсько-польських культурних відносин у 2000–2012 рр. Здійснено поділ джерел на окремі групи (неопубліковані та опубліковані), надано їх коротку характеристику, а також встановлено достатність кількості джерел для дослідження стану культурного, освітнього та наукового співробітництва України та Польщі. Окремі джерела вводяться автором у науковий обіг вперше.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми розвитку науки, освіти та інновацій в сучасних умовах
    (Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2017-05-12) Пилипчук, В. Г.; Pylypchuk, V. H.
    В основу проблем, винесених на розгляд, покладено три базові категорії: 1) наука, 2) освіта, 3) інновації.