Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерельна база вивчення національного брендингу Республіки Польща наприкінці XX – на початку XXI ст.
    (Вінниця, 2014) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O. A.
    У статті досліджено джерельну базу вивчення національного брендінгу Республіки Польщі наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття. Проведена класифікація (за походженням) і виділено вісім груп джерел та показані деякі особливості пошуку й обробки матеріалу в кожній із груп. 1. Документи органів державної влади Республіки Польщі,Європейського Союзу та інших міжнародних організацій. 2.Документи органів місцевого самоврядування. 3. Матеріали діяльності державних, комерційних та неурядових організацій. 4. Зразки рекламної та промоційної продукції. 5. Статистичні дані. 6. Експертні інтерв’ю та доповіді. 7. Промови, інтерв’ю та публікації політичних лідерів,державних діячів та інших рейтингових осіб. 8. Інші матеріали в засобах масової інформації. Доведено, що лише використання всієї сукупності джерел дасть можливість комплексно вивчити тему.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерельна база вивчення європейської інтеграції Великої Британї наприкінці ХХ – початку ХХІ століть
    (Вінниця: ВДПУ, 2005) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, О. А.
    В статті запропоновано класифікацію джерел вивчення європейської інтеграції Великої Британї наприкінці ХХ – початку ХХІ століть за критеріями цільового призначення та походженням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пунічні війни у згадках античних істориків
    (Вінниця, 2020) Ніколіна, І.; Николина, И.; Nikolina, I. I.; Мазур, І.; Мазур, И.; Mazur, I.
    У статті охарактеризовано джерельну базу історії воєн між Римом та Карфагеном за панування у Західному Середземномор’ї. При цьому враховано суб’єктивність окремих джерел, їх тенденційність як у доборі фактів, так і в оцінках.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміни у соціальному складі сільського населення України (1989 – 2001 рр.)
    (Вінниця, 2013) Мельничук, Т. А.; Melnychuk, T. A
    Стаття присвячена аналізу нормативних актів, статистичних джерел, матеріалів поточних архівів різноманітних установ та організацій з дослідження змін у соціальному складі сільського населення України у 1989 – 2001 рр.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерела до вивчення українсько-польських культурних відносин (2000–2012 роки)
    (Вінниця : ДП «Державна картографічна фабрика», 2014) Пачос, Ю. В.; Pachos, Yu. V.
    У статті проаналізовано джерельну базу вивчення українсько-польських культурних відносин у 2000–2012 рр. Здійснено поділ джерел на окремі групи (неопубліковані та опубліковані), надано їх коротку характеристику, а також встановлено достатність кількості джерел для дослідження стану культурного, освітнього та наукового співробітництва України та Польщі. Окремі джерела вводяться автором у науковий обіг вперше.
  • Thumbnail Image
    Item
    Офіційні документи та свідчення очевидців про повсякденне життя вінничан в умовах окупації
    (2015) Коляструк, О. А.; Kolyastruk, O. A.
    У статті йдеться про пізнавальний потенціал джерел з історії окупації, залежність документального забезпечення дослідження повсякденного життя вінничан у роки окупації. Простежуються окремі тенденції виявлення та використання джерел різного походження.