Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Студентське проектно-конструкторське бюро Львівського політехнічного інституту у 1960-х – 70-х рр.: напрями та форми діяльності
    (Вінниця : ТВОРИ, 2021) Мельник, Ростислав
    Мета статті полягає у висвітленні основних напрямів та форм науково-дослідної діяльності Студентського проектно-конструкторського бюро Львівського політехнічного інституту у 1960-х – 70-х рр. Зокрема, автор розглядає і характеризує види науково-дослідних робіт, які виконувалися працівниками бюро, способи й методи виконання цих робіт студентами. Методологічною основою дослідження є загальнонаукові (аналізу, синтезу, узагальнення) та спеціально-історичні (історико-генетичний, історико-порівняльний, історико-типологічний) методи, а також принципи історизму, об’єктивності та верифікації. Наукова новизна роботи полягає у тому, що на підставі архівних джерел та публікацій радянської періодики проаналізовано особливості та характер діяльності Студентського проектно-конструкторського бюро Львівського політехнічного інституту в 1960-х – 70-х рр., розглянуто основні напрями й форми науково-дослідної діяльності бюро, його співпраці з народним господарством. Висновки. Створення та діяльність Студентського проектно-конструкторського бюро у 1960-х – 70-х рр. було важливим етапом у розвитку Львівського політехнічного інституту як навчального й наукового центру. Це впорядкувало науково-дослідну діяльність студентів, підвищило рівень і якість виконання ними науково-дослідних робіт, надало цим роботам більшої ваги та значення. У рамках бюро розвинулися старі й з’явилися нові напрями й форми науково-дослідної діяльності студентів, розширилося коло науково-дослідних робіт та дослідницьких завдань, котрі стояли перед молодими політехніками, урізноманітнилася їх тематика. Це сприяло зростанню статусу й авторитету бюро, підвищило його роль у системі науково-дослідних підрозділів інституту, утвердило його позиції як самодостатнього науково-дослідного осередку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українська держава і право Київської Русі та Галицько-Волинської держави : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : ВДПУ, 2010) Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.
    У навчально-методичному посібнику розкрито суспільний устрій, державний лад та правову систему на українських землях часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Судові та правоохоронні органи України : навчально-методичний комплекс вивчення дисципліни
    (Вінниця : ВДПУ, 2013) Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.
    У навчально-методичному посібнику вміщено комплекс теоретико-методологічних складових для вивчення студентами-юристами навчальної дисципліни «Судові та правоохоронні органи України» : навчально-тематичний план; програмний матеріал; плани семінарських занять; тематику рефератів та контрольних робіт; тематику індивідуальних навчально-дослідних завдань; контрольні питання з курсу; літературу до курсу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основи соціально-правового захисту особи : навчально-методичний комплекс вивчення дисципліни
    (Вінниця : ВДПУ, 2013) Мельничук, О. А.; Melnychuk, О. A.
    У навчально-методичному посібнику вміщено комплекс теоретико-методологічних складових для вивчення студентами-юристами навчальної дисципліни «Основи соціально-правового захисту особи»: навчально-тематичний план; програмний матеріал; плани семінарських занять; тематику рефератів та контрольних робіт; тематику курсових та дипломних робіт; контрольні питання з курсу; літературу до курсу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія держави і права України : навчально-методичний комплекс вивчення дисципліни
    (Вінниця : ВДПУ, 2011) Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.
    У навчально-методичному посібнику вміщено комплекс теоретико-методологічних складових для вивчення студентами-юристами навчальної дисципліни «Історія держави і права України»: навчально-тематичний план; програмний матеріал; плани семінарських занять; тематику рефератів та контрольних робіт; тематику курсових та дипломних робіт; контрольні питання з курсу; літературу до курсу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання комуністичної свідомості студентів педвишів УСРР у 1920-х рр.: діяльність гуртків (на прикладі Кам’янець-Подільського ІНО)
    (Вінниця: Твори, 2019) Яблонська, Д.; Яблонская, Д.; Yablonska, D.
    У статті йдеться про організацію комуністичного виховання студентів Кам’янець-Подільського інституту народної освіти (1921-1930) через залучення їх до гурткової роботи ідеологічного спрямування та атеїстичного об’єднання. Зокрема, наводяться приклади участі молоді в різних гуртках, збільшення молодіжного комуністичного прошарку в партійно-комсомольських осередках, профспілкових організаціях, навчанні на міських курсах активістів, залучення представників молодіжного загалу до участі у соціальній чистці вишу, виконання спеціальних доручень тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Лук’яненко О.В. «Найближчі друзі партії»: колективи педагогічних вишів України в образах щодення 1920-х – першої половини 1960-х років: Монографія. Полтава: Видавництво «Сімон», 2019. 658 с.
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2019) Мельничук, О.; Melnychuk, O.
    У статті прорецензовано монографію Лук’яненка Олександра Вікторовича, присвячену комплексному аналізу повсякдення колективів вищої педагогічної школи України 1920-х – першої половини 1960-х рр.. На основі проведеного аналізу визначено наукову новизну дослідження, охарактеризовано його структуру, розкрито повноту використання автором історіографічних джерел, достовірність та репрезентативність залученої джерельної бази, окреслено теоретичну та практичну значущість наукової праці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Партійно-комсомольські осередки студентів Вінницького педвузу у 30-ті рр. ХХ ст.: підтримка правлячого режиму
    (Вінниця, 2010) Комарніцький, О. Б.; Комарницкий, А. Б.; Komarnickiy, A. B.
    У статті йдеться про роботу партійно-комсомольських осередків у студентському середовищі Вінницького інституту соціального виховання (педагогічного, учительського інститутів). Показано різні напрями їхньої діяльності, які визначалися ідеологічними настановами партії. Зокрема, значну увагу приділено політичному навчанню, яке проводилося через проведення політгодин, обговорення постанов партії і уряду на мітингах і зборах, роботу політшкіл, опановування навчальними дисциплінами ідеологічного спрямування. Проаналізовано навчальну діяльність студентів-комуністів, комсомольців, відзначення молоддю державних свят, вшанування трагічних подій в радянській історії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема забезпечення навчальною літературою українських університетів у 1918-1920 роках
    (Вінниця, 2010) Завальнюк, О. М.; Завальнюк, А. М.; Zaval’nyuk, O. M.
    На основі архівних і опублікованих документів, матеріалів національної періодичної преси, виявлених навчальних видань, а також праць сучасних українських істориків досліджуються умови підготовки, процес виходу у світ та нереалізовані плани друку підручників і посібників з різних лекційних курсів для студентської молоді, яка здобувала спеціальності в державних українських університетах, що постали за гетьманщини з метою підготовки кадрів української інтелігенції і були осередками національного відродження країни у революційні 1918-1920 роки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Студентство житомирського педвузу в 30-ті рр. ХХ ст.: партійна, політосвітня та громадська діяльність
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Комарніцький, О. Б.; Комарницкий, А. Б.; Komarnickiy, А. В.
    У статті йдеться мова про роботу партійно-комсомольських осередків у студентському середовищу Житомирського інституту соціального виховання (педагогічного, учительського інститутів). Показано різні напрями їхньої політосвітньої та громадської діяльності, які визначалися ідеологічними настановами партії.