Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Влада і суспільство епохи сталінізму через призму соц іального портрету можновладців і репресованих
    (Вінниця, 2010) Терлецька, І. В.; Терлецкая, И. В.; Terletska, I. V.
    У статті надано соціально-психологічні характеристики та їхній порівняльний аналіз представників влади в Україні епохи сталінізму та репресованих громадян . Звертається увага на такі чинники: соціальне походження, національність, освіта, психологія, ментальність. Автор робить висновки, що сталінізм був диктатурою маргіналів (соціальних і етнічних) проти робітників, селян й особливо інтелігенції, а спосіб управління суспільством – терор, мав не лише антиукраїнське, антинаціональне, але й антиінтелектуальне спрямування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Початки ментальних зрушень у свідомості українців, переселених із Польщі в південні та східні області України в 1944-1946 рр.
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Пронь, Т. М.; Pron, T. M.
    Автор розглядаєособливості психологічного сприйняття сільської дійсності повоєнного часу українцями, переселеними/депортованими з Польщі у 1944-1946 роках внаслідок повоєнного розмежування кордонів у південно-східні області України, що зумовило певні ментальні зрушення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Світоглядні позиції українського селянства в умовах аграрних перетворень 1906 – 1916 рр.
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Короткова, О. О.; Короткова, Е. А.; Korotkova, Е. A.
    Автор у цій статті зробив спробу дати аналіз соціальним перетворенням в житті українських селян в умовах аграрної реформи 1906 – 1916 р. р. В статті зроблено аналіз трансформації головних світоглядних позиційта громадянської свідомості українського селянина в умовах соціально-економічних перетворень. Автор спирався на дослідження вітчизняних та закордонних спеціалістів сучасності та робив висновки на базі аналізу першоджерел, фондів архівів і монографічних джерел.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив менталітету громадян на прийняття політичних рішень
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Шнайдрук, А.; Shnaidruk, A.
    В статье рассматривается менталитет как основа взаимодействия между гражданами и политиками. Менталитет анализируется через влияние на восприятие политических процессов, кризисных явлений, политической информации.