Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Друга Мурованокуриловецька науково-краєзнавча конференція. Матеріали конференції, 22 – 23 вересня 2017 р., смт Муровані Курилівці
    (2017) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Державний архів Вінницької області; Мурованокуриловецька районна державна адміністрація; Гальчак С. Д.
  • Thumbnail Image
    Item
    Володимир Ревуцький. Сторінки забутої історії. Оповіді про минувщину містечок та сіл Мурованокуриловецького району. Житомир, 2023. 555 с.
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Тучинський, В.
    У статті прорецензовано історико-краєзнавче дослідження Володимира Ревуцького, що знайомить читачів з історією містечок та сіл колишнього Мурованокуриловецького району Вінницької області від найдавніших часів до сьогодення. Звернено увагу на те, що книга є першим виданням у сучасній науково-краєзнавчій літературі Вінницької області про всі поселення району, що дає змогу цілісно інтерпретувати перебіг історичних подій у краї упродовж багатьох століть. Акцентовано на авторському вмінні об’єктивно відтворювати маловідомі сторінки політичної, військової та культурно-мистецької історії району на тлі подій Вінниччини та України. Зроблено висновок про те, що майже весь матеріал, уміщений у книзі, опубліковано вперше, що й становить її наукову новизну.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерела про характер, особливості та типологію внутрішньополітичної діяльності іспанського франкістського режиму (1939 – 1975 рр.).
    (2005) Павлишена, Ю.В.
    Майже 40-річна історія франкізму, яка припинила своє існування зі смертю свого фундатора Ф.Франко у 1975 році, залишається найбільш дебатованою і найменш з‘ясованою у світовій іспаністиці щодо типологічних характеристик. Значний поступ у поки-що далекій від консенсусного розв‘язання проблематиці франкізму забезпечить, на нашу думку, комплексний аналіз базових документальних матеріалів та джерел про ґенезу, становлення, внутрішній розвиток та еволюцію системи, створеної іспанським генералом. Досліджувані документальні збірки прислужаться нам у проблематиці періодизації внутрішньої політики франкістської держави, її критеріїв та фактологічного наповнення. Х.М. Сабін Родрігес наголошує у передмові на тому, що липневе повстання військових 1936 року припинило демократизацію іспанського суспільства і упродовж наступних 3-х років на Піренеях існувало дві держави: республіканська Іспанія, на території якої фактично було знищено всю систему республіканського державного правління, національна Іспанія, легітимність якої базувалася на досягненні військових перемог і на території якої створювалася нова система державного ладу авторитарно-традиціоналістського спрямування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерельна база вивчення національного брендингу Республіки Польща наприкінці XX – на початку XXI ст.
    (Вінниця, 2014) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O. A.
    У статті досліджено джерельну базу вивчення національного брендінгу Республіки Польщі наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття. Проведена класифікація (за походженням) і виділено вісім груп джерел та показані деякі особливості пошуку й обробки матеріалу в кожній із груп. 1. Документи органів державної влади Республіки Польщі,Європейського Союзу та інших міжнародних організацій. 2.Документи органів місцевого самоврядування. 3. Матеріали діяльності державних, комерційних та неурядових організацій. 4. Зразки рекламної та промоційної продукції. 5. Статистичні дані. 6. Експертні інтерв’ю та доповіді. 7. Промови, інтерв’ю та публікації політичних лідерів,державних діячів та інших рейтингових осіб. 8. Інші матеріали в засобах масової інформації. Доведено, що лише використання всієї сукупності джерел дасть можливість комплексно вивчити тему.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерельна база вивчення європейської інтеграції Великої Британї наприкінці ХХ – початку ХХІ століть
    (Вінниця: ВДПУ, 2005) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, О. А.
    В статті запропоновано класифікацію джерел вивчення європейської інтеграції Великої Британї наприкінці ХХ – початку ХХІ століть за критеріями цільового призначення та походженням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пунічні війни у згадках античних істориків
    (Вінниця, 2020) Ніколіна, І.; Николина, И.; Nikolina, I. I.; Мазур, І.; Мазур, И.; Mazur, I.
    У статті охарактеризовано джерельну базу історії воєн між Римом та Карфагеном за панування у Західному Середземномор’ї. При цьому враховано суб’єктивність окремих джерел, їх тенденційність як у доборі фактів, так і в оцінках.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історичні легенди про утворення гідронімів Барського району
    (Вінниця, 2011) Мороз, М. В.; Moroz, M. V.
    У статті висвітлюються проблеми водних ресурсів Барського району, досліджується наявність річок, які знаходяться на його території, звертається увага на природні джерела мінеральних вод, рівень їхньої охорони та використання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміни у соціальному складі сільського населення України (1989 – 2001 рр.)
    (Вінниця, 2013) Мельничук, Т. А.; Melnychuk, T. A
    Стаття присвячена аналізу нормативних актів, статистичних джерел, матеріалів поточних архівів різноманітних установ та організацій з дослідження змін у соціальному складі сільського населення України у 1989 – 2001 рр.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерела до вивчення українсько-польських культурних відносин (2000–2012 роки)
    (Вінниця : ДП «Державна картографічна фабрика», 2014) Пачос, Ю. В.; Pachos, Yu. V.
    У статті проаналізовано джерельну базу вивчення українсько-польських культурних відносин у 2000–2012 рр. Здійснено поділ джерел на окремі групи (неопубліковані та опубліковані), надано їх коротку характеристику, а також встановлено достатність кількості джерел для дослідження стану культурного, освітнього та наукового співробітництва України та Польщі. Окремі джерела вводяться автором у науковий обіг вперше.
  • Thumbnail Image
    Item
    Офіційні документи та свідчення очевидців про повсякденне життя вінничан в умовах окупації
    (2015) Коляструк, О. А.; Kolyastruk, O. A.
    У статті йдеться про пізнавальний потенціал джерел з історії окупації, залежність документального забезпечення дослідження повсякденного життя вінничан у роки окупації. Простежуються окремі тенденції виявлення та використання джерел різного походження.