Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Аграрна політика білогвардійців: короткий історіографічний огляд.
    (2005) Корновенко, С.В.
    Серед сторінок національної минувшини особливе місце належить подіям Української революціїї, зокрема тим перетворенням, що мали місце на селі. Справа у тому, що у 19171920 рр., за умов загального національного піднесення, аграрне питаня стало ключовим у взаєминах влади і населення, більшість якого становило селянство. Фактично політичне майбутнє того чи іншого режиму залежало від того, як він вирішить земельне питання: „Протягом цілого століття українство і селянство стало ніби синонімами ... від нього черпавсь весь матеріал для національного будівництва. І на нього воно покладало всі свої надії. Україна зможе встати тільки тоді, коли встане наново сей... титан... Самсон‖1. Політичне значення окреслених моментів відіграло важливу роль в їх подальшій інтерпретації історичною наукою. У першу чергу це стосується аграної політики, що проводилася білогвардійськими урядами. Автор статті ставить за мету з‘ясувати стан наукового вивчення цього питання вітчизняною та зарубіжною історіографією. Об‘єкт – аграрні перетворення білогвардійців в оцінці вітчизняної історіографії, предмет – радянська, сучасна вітчизняна та зарубіжна історіографія.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аграрна політика Директорії УНР (історіографія проблеми).
    (2005) Стопчак, М.В.
    В умовах сучасної України аграрна проблема, як і в роки Української національнодемократичної революції 1917-1920 рр., продовжує стояти на порядку денному, не знаходячи належного теоретичного обґрунтування і ефективного практичного розв‘язання. Різновекторні політичні сили ведуть гостру ідеологічну боротьбу з питання про шляхи розв‘язання аграрної проблеми, особливо такого її аспекту як власність на землю. Свідченням цього є жорсткі баталії у Верховній Раді України, які завершились рішенням продовжити мораторій на продаж землі в державі до 2008 р. Визначаючи шляхи розв‘язання цієї важливої проблеми, сучасним керівникам України не слід нехтувати досвідом її вирішення (нехай і не зовсім вдалим) у попередні історичні періоди, зокрема у період Директорії УНР. Адже невдача Директорії у розв‘язанні аграрної проблеми, на думку багатьох істориків, в значній мірі зумовила загальну поразку Української революції. Врахування досвіду Директорії у реформуванні аграрної сфери допоможе не лише зрозуміти багато аспектів національної і соціальної боротьби українського народу в революційну добу 1917-1920 рр., а й уникнути небажаних прорахунків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Корновенко С. В. Білий рух півдня Росії: аграрна політика урядів А. Денікіна, П. Врангеля (1919 – 1920 рр.)
    (Вінниця, 2009) Любовець, О. М.; Любовец, О. М.; Lyubovets, O. M.
    У статті прорецензовано монографію С.В. Корновенка. Обґрунтовано, що аграрна політика уряду А. Денікіна, була спрямована на поліпшення землеустрою, підвищення агротехнічного обробітку землі, забезпечення селянських господарств сільгоспінвентарем, насіннєвим фондом, робочою худобою тощо
  • Thumbnail Image
    Item
    Аграрна політика П. Скоропадського у контексті вивчення радянською історіографією історії революції та громадянської війни (1930-ті – перша половина1950-х рр.)
    (Вінниця, 2010) Тараненко, О. М.; Тараненко, О. Н.; Taranenko, O. N.
    У статті здійснена спроба аналізу аграрної політики П. Скоропадського радянською історіографією у період утвердження сталінського тоталітарного режиму. Робота базована на дослідженнях і розвідках опублікованих у 1930-х – першій половині 1950-х рр
  • Thumbnail Image
    Item
    Деякі особливості аграрних відносин в Подільській губернії на початку 20-х рр. ХХ ст.
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Григорчук, П. С.; Grigorchuk, P. S.
    В статті розглянуто особливості проведення земельної політики на Поділлі, проаналізовано діяльність місцевих органів радянської влади щодо аграрних перетворень в початковий період НЕПу.