Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Популяризація польської мови в світі в контексті національного брендингу наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст.
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Неприцький, О.; Неприцкий, А.; Neprytskyi, O.; Неприцька, Т.; Неприцкая, Т.; Neprytska, T.
    Актуальність дослідження зумовлена, окрім наукового інтересу, великим суспільно-політичним значенням теми формування мовно-інформаційних просторів на початку третього тисячоліття. Мета статті – дослідити політику польської держави, спрямовану на популяризацію польської мови в світі наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття і розширення польськомовного інформаційного простору. Методологія дослідження ґрунтується на поєднанні загальнонаукових (аналізу, синтезу, узагальнення) та спеціальних (історико-генетичного, історико-типологічного, історико-системного, соціокультурного) методів з принципами історизму, системності, науковості та верифікації. Вихідні позиції для популяризації польської мови в світі базувались на розумінні того, що мова повинна виконувати не лише комунікативні, але й цілий ряд соціальних функцій: зміцнювати відчуття єдності і власної значимості у носіїв мови, розповсюджувати певний світогляд, полегшувати життя полякам за кордоном. Популяризація мови надає неоціненну допомогу і підтримку праві національного брендингу, яка стала пріоритетною для польського уряду на початку ХХІ століття. Проте історично склалася ситуація, що швидше перешкоджала, ніж допомагала реалізації цих функцій польською мовою. Популяризація мови поза межами польської держави вимагала покращення загального образу Польщі і поляків у світі та подолання стереотипу про складність польської мови. Для реалізації завдань мовної політики було створено ряд інституцій: Рада Польської Мови, Інститут Адама Міцкевича, Польський Інститут, Союз Польської Мови поза Кордонами Країни. Проте найбільш ефективною політика промоції польської мови виявилася не серед іноземців, а серед полонії та поляків за кордоном. Висновки. Наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття в наукових та управлінських колах Польщі усвідомлювали важливість популяризації мови у світі як компоненту національного брендингу. Проте, інституційна та фінансова підтримка популяризації польської мови виявилася досить слабкою. Це, безперечно, завдавало шкоди національному брендингу, оскільки не давало можливості залучити іноземців до польського мовно-інформаційного простору і зробити мимовільними «агентами» польського бачення світу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ Польщі в країнах-партнерах (перша декада ХХІ ст.)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O.
    У статті проаналізовані результати досліджень, що були проведені в з метою вивчення національної репутації Польщі та поляків у країнах-партнерах протягом першої декади ХХІ століття п’ятьма відомими інституціями: Інститутом Польської Марки, Польською Агенцією Розвитку Підприємництва, Польською Туристичною Організацією, Інститутом Громадських Справ, ТОВ «PL.2012». Результати показали з більшення поінформованості громадян інших країн про Польщу та покращення її іміджу, але цей процес мав тривалий і повільний характер та чітку кореляцію із політичною та економічною ситуацією в країні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ Польщі і поляків у громадській думці Великої Британії після розширення ЄС 2004
    (Вінниця, 2013) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O.
    В статті розглядається образ Польщі і поляків, що склався у Великій Британії після вступу Республіки Польщі до Європейського Союзу і визначаються ключові соціально- економічні і політичні чинники, завдяки яким формувався даний образ. Польща сформувала свій імідж демократичної правової держави з приязними і порядними людьми, але значною бюрократією, недостатньо інтенсивним економічним розвитком і надмірним впливом католицької церкви.