Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 97
  • Thumbnail Image
    Item
    Свідчення про трагедію Голодомору 1932-1933 років в Україні, зібрані від очевидців
    (Київ, 2013) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.
    Записи свівдчень очевидців про голодомор 1932-1933 років в Жмеринськму, Чечельницькому, Калинівському районах Вінницької області. Красилівському районі Хмельницької обл.
  • Thumbnail Image
    Item
    Праця Ю. І. Крашевського «Wspomnienia Odessy, Jegyssanu i Budżaku : dziennik przejażdki w roku 1843 od 22 czerwca do 11 września» про одяг подолян середини 40-х рр. ХІХ ст.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан- ЛТД», 2017) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Шпак-Косаківська, Наталя; Шпак-Косаковская, Н.; Shpak-Kosakovskaia, N.
    Праця Ю. І. Крашевського «Wspomnienia Odessy, Jegyssanu i Budżaku : dziennik przejażdki w roku 1843 od 22 czerwca do 11 września» є надзвичайно важливим і цінним джерелом до історії українського народного одягу подолян середини 40-х рр. ХІХ століття.
  • Thumbnail Image
    Item
    Бібіков С.М. та Заєць І.І. – наукові та дружні взаємини через призму епістолярної спадщини
    (Санкт- Петербург: ИИМК РАН, 2009) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.
    Доля звела обох вчених на початку далеких 70-х років минулого століття, коли І.І. Заєць вів широкомасштабні розкопки трипільського поселення Кліщів. Бібіков С.М. на той час вже був маститим вченим, а Заєць І.І. робив перші, але впевнені кроки у новій для нього науці – археології. Виявлені під час розкопок Кліщева унікальні матеріали привернули увагу багатьох дослідників Трипілля. Цьому також сприяли і позитивні людські якості Івана Івановича, який швидко зумів налагодити дружні стосунки з багатьма археологами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження і вивчення усної народної творчості, звичаїв і обрядів українського народу студентами спеціалізації "Українознавство" ВДПУ ім. М. Коцюбинського
    (Вінниця, ПП "НОВА КНИГА", 2006) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.
    Отже, сьогодні студенти спеціалізації "Українознавство" ВДПУ ім. М. Коцюбинського - надійна молода зміна фольклористів та етнологів, які гідно продовжують справу Г. Т. Танцюри, 105-ту річницю від дня народження якого ми нині відзначаємо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Скіфський кинджал з с. Вахнівка
    (Вінниця: РВВ ВАТ "Віноблдрукарня", 1998) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.
    Кинджал з Вахнівки – цінний зразок скіфської наступальної зброї, який свідчить, що місцеві ковалі раннього залізного віку добре володіли основними прийомами вільного кування чорних металів, застосовували досить складну технологію, а в своєму ремеслі не поступалися розвитку ковальства інших регіонів Скіфії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Відбитки тканин на кераміці з пізньотрипільського поселення Ялтушків на Поділлі
    (Вінниця: РВВ ВАТ "Віноблдрукарня", 1998) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Очеретний, В. В.; Ocheretnyi, V. V.; Прилипко, В. П.; Prylypko, V. P.
    Можемо зробити попередній висновок про те, що в басейні Дністра та Буго-Дністровському межиріччі на початку пізнього етапу трипільської культури існували поселення, в гончарному виробництві яких технологічною новинкою стало використання тканини як допоміжного матеріалу, підкладаючи її під денця майбутніх посудин при їх виготовленні. Але, не дивлячись на фрагментарність досліджуваних матеріалів з трипільського поселення Ялтушків, стає очевидним, що у мешканців цього поселення сформувалась складна, висока техніка ткацтва, підтверджена не лише різними ткацькими техніками, а й візерунковим тканням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Хліборобські племена трипільської культури межиріччя середньої течії Південного Бугу та Дністра (етап СІ)
    (Вінниця, 2011) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Рудь, В. С.; Rud, V. S.
    На пам'ятках чечельницької групи виявлено унікальні палеоетноботанічні матеріали та знаряддя праці, які значно доповнюють наші знання про заняття хліборобством у племен трипільської культури на початку пізнього етапу (СІ) в межиріччі середньої течії Південного Бугу та Дністра.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження пам'яток трипільської культури на Східному Поділлі П. І. Хавлюком
    (Вінниця, 2016) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Рудь, В. С.; Rud, V. S.; Ленчук, Д. М.; Lenchuk, D. M.
    археологічні дослідження та наукові здобутки Павла Івановича Хавлюка на ниві вивчення трипільської культури займають вагоме місце в історії археології Поділля. Вони не втрачають своєї актуальності і сьогодні та потребують більш детального вивчення їх сучасними дослідниками.
  • Thumbnail Image
    Item
    Нове трипільське поселення біля с. Руданське Шаргородського району на Вінниччині
    (Вінниця: Нілан-ЛТД, 2017) Косаківський, В. А.; Косаковский, В. А.; Kosakivskyi, V. A.; Кислиця, Ю. В.; Kyslytsia, Yu. V.; Ленчук, Д. М.; Lenchuk, D. M.
    Нововиявленою пам'яткою є поселення біля с. Руданського. Вона виявилась двошаровою. Нижній шар - трипільський, верхній - черняхівський. Матеріали трипільської культури відносяться до початку пізнього періоду її існування(етап СІ). Попередньо, їх можна віднести до петренської групи пам'яток і датувати 3600-3200 pp. до н.е. (за М. Ю. Відейко). Черняхівські старожитності датуються II-V ст. н.е.
  • Thumbnail Image
    Item
    Одяг подолян ХІХ-ХХ століть
    (Київ, 2002) Косаківський, В. А.; Косаковский, в; Kosakivskyi, V. A.
    Одяг українців Східного Поділля - унікальне явище культури нашого народу, в якому тісно переплелися різні моменти людського життя. На превеликий жаль, сьогодні він не має широкого побутування і його майже не виготовляють, а той, що зберігається в скринях, використовують переважно як обрядовий (для колядування, щедрування, весілля тощо) та як одяг фольклорних колективів.