Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Повалення влади гетьмана П. Скоропадського на Чечельниччині
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2018) Кравчук, О. М.; Кравчук, А. Н.; Kravchuk, O. M.; Калитко, С. Л.; Kalytko, S. L.
    У наш час громадськість та історики всебічно обговорюють питання про місце і роль П. Скоропадського у розбудові української державності. Особливо наголошується на формуванні апарату державного управління, створенні Академії наук, українських шкіл тощо. Але на місцях, у провінції широке залучення до праці в органах влади колишніх царських чиновників, які особливо не приховували своєї мети – повернути Україну до складу Російської держави; заходи в аграрній сфері, що фактично вилилися у реставрацію земельних відносин доби царату; залучення австро-угорських військ до репресивних дій проти селян зумовили вкрай негативне ставлення більшості населення до гетьманської держави та її крах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гетьманування Івана Виговського у працях українських емігрантів кінця 20-х – початку 30-х років ХХ сторіччя
    (Вінниця, 2019) Калитко, С. Л.; Kalytko, S. L.; Кравчук, О. М.; Кравчук, А. Н.; Kravchuk, O. M.
    Отже, праці Д. Дорошенка, С. Наріжного, М. Славінського про гетьманування І. Виговського стали суттєвим внеском у розвиток української науки. Їх характеризує науковий підхід до аналізу діяльності І. Виговського. Д. Дорошенко та М. Славінський зосередили свої зусилля на її дослідженні в контексті соціально-економічного розвитку, С. Наріжний – правового статусу. Доробок науковців сприяв формуванню більш повної уяви про реальну постать І.Виговського як державного діяча, позбавленню її від звинувачень та інсинуацій імперської історіографії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Петренко В. І. Більшовицька влада та українське селянство у 20-х – 30-х рр. ХХ ст.: причини, технології, наслідки голодомору-геноциду (за матеріалами Поділля). – Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика», 2008. – 320 с.
    (Вінниця, 2010) Калитко, С. Л.; Kalytko, S. L.
    У статті прорецензовано монографію В. І. Петренка, присвячену дослідженню подій Голодомору 1932–1933 рр. у Подільському регіоні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Нариси історії Чехії
    (Вінниця ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Зінько, Ю. А.; Зинько, Ю. А.; Zinko, Yu. A.; Калитко, С. Л.; Kalytko, S. L.; Кравчук, О. М.; Кравчук, А. Н.; Kravchuk, O. M.; Поп, І. І.; Поп, И. И.; Pop, I. I.
    У навчальному посібнику окреслено головні тенденції історичного розвитку Чехії з найдавніших часів і до наших днів. Значну увагу приділено політичним подіям, також подано матеріали з соціально-економічного й культурного життя чеського народу. У навчальному посібнику використано результати досліджень попередніх років та сучасних науковців. Посібник адресований викладачам, студентам та тим, хто цікавиться історією Чехії.