Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічна практика студентів-істориків: методичний посібник. Підготовки бакалавра галузі знань 01 Освіта / Педагогіка Спеціальності 014 Середня освіта (Історія).
    (Вінниця, 2020) Мельничук, І. А.; Ніколіна, І. І.; Хамська, Н. Б.; Мельничук, Т. А.; Николина, И. И.; Хамская, Н. Б.; Melnychuk, T. A.; Nikolina, I. I.; Khamska, N. B.
    Методичний посібник розроблено на допомогу студентам факультету історії, права та публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського денної форми навчання спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), які здобувають ступінь вищої освіти бакалавра, а також керівникам практик, вчителям закладів загальної середньої освіти, класним керівникам для спрямування, планування та організації успішного проходження практики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Боротьба за подолання труднощів розвитку загальноосвітньої школи на початку 20-х рр. ХХ ст.
    (Київ: «Мандрівець»., 2006) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.
    Стаття присвячена розвитку загальноосвітньої школи на початку 20-х рр. ХХ ст. В ній висвітлені особливості становлення та динаміка росту мережі загальноосвітніх шкіл. Визначено заходи уряду по подоланню труднощів в освітній сфері.
  • Thumbnail Image
    Item
    Правові основи і нормативна база по комплектуванню радянських штрафних підрозділів у роки Другої світової війни
    (Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2014) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.
    У статті проаналізовано правові основи і нормативна база по формуванню штрафних підрозділів у роки Другої світової війни, адже оцінка внеску цих воєнізованих формувань у ході військових операцій ніколи не відрізнялась єдністю. Висвітлено зміст наказів та їх оцінку, а також низку документів різних відомств і закладів по формуванню штрафних рот і батальйонів як форми покарання військових, з одного боку, а з іншого, як форми бойового застосування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Спогади Дональда Реншоу та діяльність АРА в РСФРР (1921-1923 рр.) за американською пресою
    (Черкаси: Вид. Чабаненко Ю.А., 2017) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.; Очеретяний, В. В.; Очеретяный, В. В.; Ocheretianyi, V.
    У статті аналізується американська преса та листи Д. Реншоу часів голоду 1921–1923 рр. на території РСФРР для з’ясування діяльності АРА в цей період. Прослідковується, як здійснювалася допомога на ділі, хто брав участь у її наданні, які стосунки були між радянським урядом і американськими філантропічними місіями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Максим Антонович Славинський – популяризатор творчості Т. Г. Шевченка
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю,, 2017) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.; Очеретяний, В. В.; Очеретяный, В. В.; Ocheretianyi, V. V.
    У пропонованій статті розкриваються способи та методи популяризації літературної творчості Т. Г. Шевченка громадсько-політичним діячем, літератором та публіцистом М. А. Славинським у другій половині ХІХ – початку ХХ ст. Стаття є першою спробою узагальнюючого підходу до вчення еволюції окремих поглядів та подання своєрідної інтерпретації творчості великого Кобзаря. Висвітлена також перекладацька робота М. А. Славинського головної збірки поетичних творів Т. Г. Шевченка російською мовою, «Кобзаря».
  • Thumbnail Image
    Item
    Загальноосвітня школа України 20-х – початку 30-х рр. ХХ ст.
    (Вінниця, 2013) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.
    Монографія присвячена дослідженню становлення і розвитку загальноосвітньої школи в 1920-х – на початку 1930-х. У праці визначено місце загальноосвітньої школи в системі народної освіти. Розкрито вплив українізації на формування загальноосвітніх закладів для представників української та інших національностей, що проживали на території України. Встановлено наслідки русифікації в шкільництві. Висвітлено негативний вплив класової ідеології на навчально-виховну роботу шкіл. Проаналізовано політику владних структур щодо вирішення проблем по запровадженню загального обов’язкового початкового навчання та політехнізації. Розглянуто особливості відновлення матеріально-технічної бази школи. Висвітлено кадрову політику наркомату освіти та форми і методи партійно-державного тиску стосовно вчителів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Міжнародно-інформаційна діяльність дипломатичної місії УНР у Празі 1919-1920 рр.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Очеретяний, В. В.; Очеретяный, В. В.; Ocheretiani, V.; Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.
    У пропонованій статті досліджується міжнародно-інформаційна, пропагандистська та видавнича діяльність Української надзвичайної дипломатичної місії УНР у Чехословаччині протягом 1919-1920 років. У публікації значна увага приділяється вивченню широкої інформаційної та видавничої роботи дипломатичної місії у Празі, як засобу привернення уваги європейських політиків та народів до долі України, її законних державних прав і геополітичних інтересів. Пропонована стаття є першою спробою узагальнюючого підходу до вивчення історії інформаційної роботи Української надзвичайної дипломатичної місії у ЧСР.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток загальноосвітньої школи УСРР на початку 20-х рр. ХХ ст.
    (Вінниця : ВДПУ, 2009) Кахно, І. В.; Кахно, И. В.; Kahno, І. V.; Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nіkolіna, І. І.
    Стаття присвячена розвитку загальноосвітньої школи на початку 20-х рр. ХХ ст. В ній висвітлені особливості становлення та динаміка росту мережі загальноосвітніх шкіл. Визначено заходи уряду по подоланню труднощів в освітній сфері.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалiзацiя принципу полiтехнiзму в загальноосвiтнiй школi України наприкiнцi 20-х – на початку 30-х рр. ХХ ст.
    (Вінниця, 2010) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.; Вознюк, О. М.; Вознюк, О. Н.; Voznjuk, O. N.
    У статтi проаналізовано політику владних структур щодо вирішення проблем по запровадженню політехнізації навчання i висвітлено особливості становлення та динаміка росту вiдповiдної мережі шкіл в Україні наприкiнцi 20-х – на початку 30-х рр. ХХ ст.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості шкільного будівництва в УСРР в 20-х - на початку 30-х рр. ХХ ст.
    (Вінниця, 2013) Ніколіна, І. І.; Николина, И. И.; Nikolina, I. I.
    Стаття присвячена розвитку загальноосвітньої школиУСРР в 20-х на початку 30-х рр. ХХ ст. У ній висвітлені особливості будівництва та динаміка росту мережі загальноосвітніх шкіл. Визначено заходи уряду по подоланню труднощів в освітній сфері.