Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Мовна ситуація в сільській місцевості України (1989 – 2001 рр.).
    (2008) Падалка, С. С.; Мельничук, Т. А.
    Однією із найголовніших ознак кожної нації є мова. Співвідношення національності та мови є одним із головних показників характеру розвитку етномовних процесів у державі. Саме в 1989 р. партійне керівництво Української РСР змушене було задовольнити вимоги української інтелігенції щодо державної мови. Метою нашого дослідження є вивчення мовної ситуації у сільській місцевості України у міжпереписний період 1989 – 2001 рр
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальні наслідки міграцій сільського населення України (1989-2001 рр.)
    (2005) Мельничук, Т. А.
    Міграційні процеси – невід‘ємна і постійна складова історії людства. Вони є найголовнішими чинниками, що впливають на перспективи економічного, соціального та культурного розвитку України. Нині існує чимало неоднозначних тлумачень самого поняття міграції та її видів. Міграція населення розглядається як соціально-економічний, демографічний стан, що являє собою сукупність переміщень, здійснюваних людьми, пов‘язаних, як правило, зі зміною місця проживання. Тобто, міграція - це переміщення робочої сили ( працездатних мігрантів ) через кордони тих чи інших територій, країн, населених пунктів зі зміною місця проживання назавжди або на тривалий час.
  • Thumbnail Image
    Item
    Село Мельниківці Немирівського району в період суцільної колективізації
    (Кам’янець-Подільський, 2017) Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.; Мельничук, Т. А.; Melnychuk, T. A.
    В статті висвітлено події, пов’язані із усуспільненням селянських господарств та репресіями проти селян-власників, що мали місце в селі Мельниківцях Немирівського району в період суцільної колективізації у 1929-1931 рр.
  • Thumbnail Image
    Item
    Голодомор 1932-33 рр. в селі Мельниківцях на Немирівщині
    (Вінниця, 2017) Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.; Мельничук, Т. А.; Melnychuk, T. A.
    У статті висвітлено особливості голодомору 1932-33 рр. в селі Мельниківцях на Немирівщині.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вроджений інтелігент та романтик за характером – Олександр Гордієвич (до 75-річчя від дня народження фотохудожника)
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2018) Мельничук, Т. А.; Мельничук, Т. А.; Melnychuk, T. A.
    У статті розглянуто та проаналізовано життя та професійну діяльність фотохудожника Олександра Гордієвича від початку роботи та до кінця. Стверджується, що героями його творів були люди праці, створював ряд путівників по містах і містечках України та був нагороджений грамотами, подяками та дипломами. Саме його світлини вміщують фонди музею ім. Пирогова. Зазначено, що над дослідженням Подільського краю працює і донині.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічна практика студентів-істориків: методичний посібник. Підготовки бакалавра галузі знань 01 Освіта / Педагогіка Спеціальності 014 Середня освіта (Історія).
    (Вінниця, 2020) Мельничук, І. А.; Ніколіна, І. І.; Хамська, Н. Б.; Мельничук, Т. А.; Николина, И. И.; Хамская, Н. Б.; Melnychuk, T. A.; Nikolina, I. I.; Khamska, N. B.
    Методичний посібник розроблено на допомогу студентам факультету історії, права та публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського денної форми навчання спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), які здобувають ступінь вищої освіти бакалавра, а також керівникам практик, вчителям закладів загальної середньої освіти, класним керівникам для спрямування, планування та організації успішного проходження практики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення трудової дисципліни вчительства загальноосвітніх шкіл повоєнного періоду (1945 – середини 1950-х рр.)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан -ЛТД», 2018) Мельничук, Т. А.; Романець, Л. М.; Мельничук, Т. А.; Романец, Л. Н.; Melnychuk, T. A.; Romanets, L. M.
    В статті розглядається державна політика в сфері забезпечення трудової дисципліни в загальноосвітніх закладах повоєнної України ( 1944– середини 1950-х рр.). Суть освіти досліджуваного періоду визначали заідеологізованість навчання і виховання, уніфікація навчальних методів, планів і підручників, централізація управління, єдиний освітянський простір, формалізм. Освітня діяльність вчителя регламентувалось різними методичними вказівками та порадами, що базувались на постановах партійних органів і доводились до педагогічних колективів шкіл. У статті автори проаналізували основні методи ідеологічного впливу на повоєнне вчительство, охарактеризували шляхи тотального контролю за їх навчально-виховною діяльністю та вказали наслідки даних процесів на особистість вчителя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Діяльність молодіжних релігійних організацій Української православної церкви Київського патріархату (1992 - 2018).
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019) Мельничук, Т. А.; Романець, Л.; Мельничук, Т. А..; Романец, Л.; Romanets, L.
    У статті висвітлено процес формування та діяльності молодіжних релігійних організацій Української православної церкви Київського Патріархату. Охарактеризовано діяльність молодіжних православних братств. Проаналізовано основні заходи, що здійснює Українська православна церква Київського Патріархату для консолідації православної молоді.
  • Thumbnail Image
    Item
    Євреї в нацистських таборах на території Польщі в роки Другої світової війни: історіографія проблеми.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан - ЛТД», 2017) Мельничук, Т. А.; Гудз, Т; Мельничук, Т. А.; Гудз, Т.; Melnychuk, T. A.; Hudz, T.
    У статті розглянуто та проаналізовано історіографічні надбання про євреїв у Польщі під час Другої світової війни, варто визнати, що більшість робіт – це закордонні монографії і публікації, що стосуються безпосередньо євреїв та концентраційних таборів на території Польщі. Стверджується, що вітчизняними науковцями не видано практично нічого, що водночас і актуалізує дану проблематику.
  • Thumbnail Image
    Item
    Діяльність жіночих культурно-просвітницьких організацій у Вінниці в роки окупації.
    (Вінниця, 2018) Мельничук, Т. А.; Мельничук, Т. А.; Melnychuk, T. A.
    У статті розглянуто та проаналізовано жіноче об’єднання у м. Вінниця, яке отримало назву Жіноча Служба України (ЖСУ). Показано як активно розгортала вона свою діяльність, зокрема було видано статут, створено майстерню та курси художньої вишивки для дівчат 16-18 років, їдальню, школу та майстерню крою і шиття. Стверджується, що наприкінці 1942 р. жіночий рух згас, але підвищив професійний і господарський рівень української жінки в період окупації.