Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    З історії чесько-українських зв’язків
    (Львів, 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O.; Калитко, С. Л.; Kalitko, S. L.; Завальнюк, К. З.; Zavalniuk, K. Z.
    Витоки відносин чехів і українців сягають глибини віків. У минулому обох націй є чимало спільного, починаючи зі слов’янської спорідненості. Історичні долі чехів були пов’язані з усіма, зокрема, з українцями. Загалом, добросусідські відносини між українською і чеською націями визначаються спільним історичним минулим та духовними надбаннями, що не залежать від жодної політичної кон’юнктури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Т. Ґ. Масарик і М. С. Грушевський: документи та матеріали
    (Львів, 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O.
    Т. Ґ. Масарику (1850-1937) і М. С. Грушевському (1866-1934) належать ключові ролі у новітній історії відповідно чеської та української націй. Залишивши значну інтелектуальну спадщину, зазна чені постаті відіграли вагому роль у політичному відродженю Представлена підбірка документів, в основному, стосується різних аспектів відносин Т. Ґ. Масарика і М. С. Грушевського у 1917-1921 рр. – доби боротьби чеської та української націй за власну державність. Також представлені документи з чеського пе-ріоду еміграційної діяльності М. С. Грушевського.
  • Thumbnail Image
    Item
    Директорія УНР у Вінниці у грудні 1918 р.: документи і матеріали
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O. M.; Калитко, С. Л.; Kalitko, S. L.; Ратушняк, І. І.; Ratushniak, I. I.
    Збірник документів і матеріалів присвячений подіям другої половини листопада –грудня 1918 р. – утвердженню влади Директорії Української Народної Республіки на Поділлі та її перебуванню у Вінниці. Видання містить документи та матеріали архівів та регіональної періодики, свідчення учасників подій про діяльність вищих і місцевих органів влади УНР, міського самоврядування у Вінниці у період завершення протигетьманського повстання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Нариси історії Чехії. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Зінько, Ю.; Зинько, Ю.; Zin'ko, Yu. A.; Калитко, С. Л.; Kalitko, S. L.; Кравчук, О.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O. M.; Поп, І. І.; Поп, И. И.; Pop, I. I.
    У навчальному посібнику окреслено головні тенденції історичного розвитку Чехії з найдавніших часів і до наших днів. Значну увагу приділено політичним подіям, також подано матеріали з соціально-економічного й культурного життя чеського народу. У навчальному посібнику використано результати досліджень попередніх років та сучасних науковців. Посібник адресований викладачам, студентам та тим, хто цікавиться історією Чехії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Словацькі політики в урядах ЧСР у 1918–1929 рр.
    (Вінниця, 2010) Кравчук, О.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O. M.
    У статті висвітлюється участь словацьких політиків в урядах ЧСР, соціальна база правлячої коаліції в Словаччині, особливості політичного розвитку словацького суспільства в 1918–1929 рр.
  • Thumbnail Image
    Item
    Діяльність Т. Ґ. Масарика у червні 1914 – січні 1915 рр.: підготовка і початок чехословацької закордонної визвольної акції
    (Львів: АСВ, 2014) Кравчук, О. М.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O. M.
    У статті показано сприйняття Т. Ґ. Масариком Першої світової війни як кризи європейської цивілізації. Розкрито політичну оцінку світової війни Масариком як боротьби демократичних країн Антанти з абсолютистськими, багатонаціональними імперіями, в ході якої має бути вирішена проблема малих націй (бездержавних народів) Центрально-Східної Європи. Показано процес підготовки Т. Ґ. Масариком чехословацької закордонної визвольної акції та її початок.
  • Thumbnail Image
    Item
    Становлення гетьманської системи управління в Подільській губернії (1918 р.)
    (Вінниця, 2001) Кравчук, О. М.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O. M.
    У статті висвітлено процес становлення в Подільській губернії системи управління Української Держави 1918 р. в контексті реалізації реформи місцевих адміністрацій. Зокрема, підкреслено, що, незважаючи на налагодження управлінського апарату на Поділлі, зосередження значних повноважень в руках голів адміністрацій (при незначному штаті службовців і відсутності в достатній кількості силових структур) призвело до недостатньої ефективності діяльності місцевої влади