Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Документи державного архіву Вінницької області про настрої сільської інтелігенції Поділля в 1920 – х рр.
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Мельничук, І. П.; Петренко, В. І.; Кравченко, П. М.
    У часи розбудови української незалежної держави питання вивчення історії національної інтелігенції є, безумовно, актуальним хоча б через те, що в радянській історіографічній науці цій проблемі приділялось небагато уваги. Дослідники в переважній більшості звертали свої наукові інтереси на історію партії, робітничого класу, селянства, а якщо й торкалися даної теми, то лише з ідеологічних міркувань. Людина, яка за радянських часів народжувалася в інтелігентній сім‘ї, мала набагато менше шансів зайняти в житті державну чи партійну посаду, ніж особа, родовід якої йшов з робітників чи селянського середовища. Та й до лав КПРС таких людей приймали неохоче.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кафедра всесвітньої історії: історія та сучасність
    (Вінниця: ВДПУ, 2012) Кравченко, П. М.; Kravchenko, P. M.; Мельничук, О. А.; Melnychuk, O. A.
    У статті авторами висвітлено історію становлення та розвитку кафедри всесвітньої історії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Хлевнюк Олег. Сталин. жизнь одного вождя: биография. – Москва: ACT: CORPUS, 2015. – 464 с.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Кравченко, П. М.; Кравченко, П. Н.; Kravchenko, P.M.
    У статті прорецензована книга відомого російського історика Олега Хлевнюка, в якій він, на основі найновіших досягнень світової історіографії та широкої документальної бази дослідив головні віхи біографії диктатора Й.Сталіна. Один із головних висновків автора полягає в тому, що діяльність радянського вождя не була історично закономірною і мала злочинний характер.
  • Thumbnail Image
    Item
    Раднаргоспи М. Хрущова як складова комуністичного будівництва в СРСР: плани і реальність
    (Вінниця, 2013) Кравченко, П. М.; Kravchenko, P. М.; Прокопенко, О. В.; Prokopenko, О. V.
    Автори досліджують окремі аспекти місця і ролі раднаргоспів у планах комуністичного будівництва часів М.Хрущова. Головна увага звернена на розгляд планів партійного і радянського керівництва СРСР щодо нових управлінських економічних структур та їх реалізації на практиці крізь призму рішень з‘їздів КПРС та пленумів ЦК КПРС.
  • Thumbnail Image
    Item
    Партійно-радянське керівництво УСРР під час голодомору 1932–1933 рр.: вожді. працівники. активісти
    (Вінниця : ДП «Державна картографічна фабрика», 2014) Кравченко, П. М.; Kravchenko, P.M.
    У статті прорецензовано збірник документів та матеріалів, присвячений маловідомим сторінкам голодомору 1932–1933 рр. в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інститут історії, етнології і права Вінницького державного педагогічно- го університету імені Михайла Коцюбинського: від витоків до сьогодення
    (Вінниця : ДП «Державна картографічна фабрика», 2012) Зінько, Ю. А.; Зинько, Ю. А.; Zinko, Yu. A.; Зінько, О. В.; Зинько, О. В.; Zinko, O. V.; Гусєв, С. О.; Гусев, С. А.; Husiev, S. O.; Григорчук, П. С.; Hryhorchuk, P. S.; Коляструк, О. А.; Koliastruk, O. A.; Кононенко, В. В.; Kononenko, V. V.; Кравченко, П. М.; Kravchenko, P. M.; Криворучко, О. І.; Kryvoruchko, O. I.; Легун, Ю. В.; Lehun, Yu. V.
    Дане видання є першою спробою комплексно висвітлити минуле інституту історії, етнології і права (колись історичний факультет) з початку підготовки вчителів історії у Вінницькому учительському інституті у 1919 р. до 2012 р. У виданні також представлено наукові школи, короткі біографічні дані визначних професорів, доцентів, деканів та провідних викладачів інституту, інформація про розвиток студентського самоврядування й найбільш цікаві студентські справи, їх повсякденне життя. Книга розрахована на викладачів, студентів та тих, хто цікавитьсяісторією освіти на Поділлі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технології нищення українського села напередодні й на початку «великого перелому» на прикладі Поділля
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Кравченко, П. М.; Kravchenko, P. M.
    У статті досліджуються процеси, що відбувалися в сільському господарстві Поділля напередодні та на початку насильницької колективізації. На основі архівних джерел показані технології нищення заможного сільського господаря – головного виробника хліба – шляхом розпалювання «класової боротьби». Причини цього полягали, крім хлібозаготівельних планів, у ілеспрямованій політиці режиму, метою якої було винищення хліборобської еліти української нації. За висновками автора, події 1928-1929 рр. в сільському господарстві України, зокрема, Поділля, стали початком геноциду, спрямованого проти українців.