Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідея єдиної національної школи у пресі Поділля (1919 р.)
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Гандзюк, В. О.
    Одним із пріоритетних завдань українських педагогів у добу національно-визвольних змагань було реформування, українізація системи освіти, створення нової народної школи, яка повинна стати національною, здатною забезпечувати права меншостей. У цьому процесі брали участь освітяни, держава, її органи. Створені на урядовому рівні освітні проекти ставали об‘єктом широкої дискусії в середовищі вчителів. Теоретико-методологічні передумови життєдіяльності національної школи викладено в „Проекті єдиної школи‖, остаточно доопрацьованому під керівництвом П. Холодного в 1919 р. у Кам‘янці на Поділлі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідеологічні та соціальні компоненти подільської газети «Шлях» (1919 р.) в контексті щоденної подачі інформації
    (Вінниця, 2010) Гандзюк, В. О.; Гандзюк, В. А.; Gandzyk, V. А.
    У статті досліджуються військово-політичні, демократичні, соціальні процеси в українському суспільстві в період Директорії УНР (1919 р.) за матеріалами Вінницької щоденної газети «Шлях».
  • Thumbnail Image
    Item
    Типологічна класифікація газетної періодики Поділля в гетьманську добу (1918 р.)
    (Вінниця, 2011) Гандзюк, В. О.; Гандзюк, В. А.; Gandzyk, V. А.
    У статті класифіковано подільську пресу доби Гетьманату (1918 р.) за цільовим та читацьким призначенням, визначено її роль у формуванні національного світогляду жителів краю, пробудженні громадянських почуттів, об’єднанні в боротьбі за самостійну державу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пропаганда в ідеологічному дискурсі газети УВО «Сурма»
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Гандзюк, В. О.; Гандзюк, В. А.; Gandzyk, V. А.
    У статті визначено теоретичні, практичні аспекти та тематику пропаганди на сторінках газети Української визвольної організації «Сурма», осмислено її вплив на громадську думку, представлено редакційну політику з питань розповсюдження інформації ідеологічного змісту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Феноменологія та пропагандистська діяльність газети УВО «Сурма» у 1927-1929 рр.
    (Вінниця, 2013) Гандзюк, В. О.; Gandzyuk, V. A.
    У статті визначено основні аспекти пропагандистської діяльності, ідеологічні концепти та функції газети «Сурма» у 1927-1929 рр., розглянуто окремі програмні засади Української військової організації, осмислено їхній вплив на громадську думку, національно-визвольні процеси в період до утворення ОУН.