Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка фахівців у закладах вищої освіти в реаліях цифрової трансформації.
    (2021) Тулашвілі, Юрій Йосипович; Tulashvili, Y. Y.
    Окреслено принципи використання інноваційних форм і методів вищої освіти, що виникають під впливом цифрової трансформації, безпосередньо у підготовці фахівців для високотехнологічних галузей, що передбачає переосмислення структури та змісту вищої освіти, інформатизацію усіх етапів підготовки, впровадження процесів діджиталізації як передумови неперервності навчально-виховного процесу. В умовах діджиталізації всіх сфер діяльності суспільства професійним завданням фахівців, що пов’язані з цифровою трансформацією, притаманне збільшення частки праці з засобами діджиталізації, безперервне опрацювання інформації, а також генерування інноваційної діяльності, що спрямована на підвищення ефективності праці. Інноваційні технології переважно спрямовані на діджиталізацію бізнеспроцесів сучасних установ та на виробництві. Вони повинні вивчатись під час підготовки студентів з різних спеціальностей у вищий школі, що є невід’ємною складовою формування успішності фахівців, які будуть використовувати діджиталізацію як інструмент своєї діяльності. Під впливом процесів діджиталізації сучасна вища освіта повинна максимально враховувати інноваційні науково-технічні тенденції через тісну інтеграцію з наукою та виробничою сферою, випереджати потребу у фахівцях, які здатні розробляти процеси цифрової трансформації, здійснювати модернізацію бізнес-процесів та технічну реконструкцію промисловості. Запропоновано варіанти доцільного застосування загальнодоступних online засобів комунікації та безпосереднього навчання з метою підвищення ефективності навчання студентів, оптимізації зворотного зв’язку між викладачем і суб’єктами навчання, інноваційного підходу у виконанні проектних завдань. Ставиться акцент на те, що діджиталізація культурно-соціальної взаємодії та соціально-трудових відносин суспільства, інформатизація вищої освіти вимагає принципової перебудови змісту, методів та організаційних форм навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтерактивний комплекс та хмарні сервіси у початковій освіті : монографія
    (Вінниця: ТОВ «Твори», 2020) Копняк, Н. Б; Kopniak, N. B.
    Монографія присвячена проблемам використання інтерактивного мультимедійного комплексу та хмарних сервісів навчального призначення у початковій освіті, що є актуальним у світлі останніх тенденцій розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Подана психологічна характеристика молодших школярів цифрової епохи. Обґрунтовано теоретичні та методичні підходи до активізації навчального процесу за допомогою мультимедійного інтерактивного комплексу, наведено приклади інтерактивних презентацій засобами SMART Notebook. Проаналізовано можливості використання ментальних карт у початковій освіті, описано хмарні сервіси для їх створення. Досліджено переваги та ризики впровадження змішаного навчання. Детально розглянуто технологію «перевернутого класу». Наведена велика кількість різнопланових прикладів у контексті реалізації завдань мовно- літературної, природничої та математичної галузей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Моделі навчального дизайну для «перевернутого» навчання у закладах професійної освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Косовець, Олена; Косовець, Елена; Kosovets, Olena; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У статті розглядається педагогічна проблема реалізації змішаного навчання у закладах професійної освіти. «Перевернуте» навчання являє собою одну з форм змішаного навчання, де учні самостійно переглядають онлайн-лекції до занять, а потім беруть участь в навчальних заняттях в класі, взаємодіючи з однолітками і викладачами. Хоча концептуальна основа «перевернутого» навчання може бути інтуїтивно привабливою, її дизайн і реалізація пов’язані зі значною складністю. Мета статті полягає у розгляді моделей для «перевернутого» навчання у закладах професійної освіти, які допоможуть викладачам, асистентам і дизайнерам у створенні відповідного поєднання індивідуальних онлайн-лекцій і спільних очних навчальних заходів
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні інформаційно-комунікаційні технології в освіті
    (Київ-Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2016) Коваль, М.; Koval, M.
    У статті розглянуто впровадження ІКТ у навчальний процес ВНЗ і відповідних засобів навчання, можливостей здійснення електронного, мобільного, всепроникаючого, «перевернутого» та змішаного навчання студентів, їхніх переваг і недоліків, а також перспектив подальшого використання. Особливого значення набувають вище зазначені технології, використання сервісів Веб 2.0, Веб 3.0, «хмарних технологій» у процесі формування професійних компетенцій майбутніх фахівців у ВНЗ і створюють можливість щодо здійснення неперервної освіти протягом усього життя незалежно від географічного місцезнаходження студента, без відриву від виробництва з урахуванням індивідуальної освітньої траекторії. Отже, використання інноваційних технологій навчання на основі ІКТ буде значно сприяти підвищенню якості освіти у ВНЗ.