Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальні аспекти міжнародних досліджень використання інформаційних технологій навчання в галузі математичної освіти.
    (2021) Матяш, О. І.; Михайленко, Л. Ф.; Воєвода, А. Л.; Matiash, O. I.; Mykhailenko, L. F.; Voievoda, A. L.
    В статті описаний основний зміст наукових дискусій на Міжнародному форумі CERME, організованому Європейським товариством досліджень математичної освіти в лютому 2021 року. Автори цієї статті були єдиними представниками від України на цьому форумі. ERME прагне забезпечити обмін інформацією для підвищення ефективності й доступності наукових досліджень у галузі математичної освіти в усьому світі. Особлива увага під час проведення конгресів ERME приділяється питанням сучасних інформаційних технологій навчання. Нині найбільш часто учасники форуму обговорювали проблеми, які стосуються дистанційної практики навчання математики в школі та дистанційної практики фахової підготовки вчителів математики. В центрі наукової дискусії – перспективи змішаного навчання для математичної освіти. Зокрема, програми для змішаної форми професійної підготовки учителів дозволяють досліджувати нове навчальне середовище, яке задовольняє потреби конкретних груп майбутніх та працюючих учителів математики. Серед переваг змішаного навчання: педагогічна доступність, оскільки викладач може отримати доступ до низки нових ресурсів і застосувати нові можливості у процесі конкретного заняття; можливості підключення до заняття на будь-якій відстані та гнучкості розкладу; менша вартість витрат на залучення якісного складу викладачів. Зокрема, онлайн-навчання дає можливість запрошення значної кількості найкращих викладачів з усієї країни. Поява COVID значно вплинула на пришвидшення розробки інструментів, платформ та навчальної техніки для онлайн навчання. Долучення до наукової спільноти ERME може стати важливим чинником появи спільних досліджень актуальних проблем. Варто глибше проаналізувати закордонний досвід та обґрунтувати нові можливості та потреби використання інформаційних технологій навчання в галузі математичної освіти в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування вмінь студентів використовувати прийоми корекції геометричних знань та умінь учнів
    (Вінниця, 2017) Михайленко, Л. Ф.; Михайленко, Д. В.; Mykhailenko, L. F.; Mykhailenko, D. V.
    У статті описано прийоми корекції знань і вмінь студентів щодо підвищення ефективності формування знань та умінь старшокласників із стереометрії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Диференціація методичної підготовки майбутніх учителів математики
    (Дніпропетровськ-Варна, 2015) Михайленко, Любов Федорівна; Михайленко, Л. Ф.; Mykhailenko, L. F.
    Обґрунтовано доцільність і можливість диференціації методичної підготовки майбутніх учителів математики в педагогічних університетах. Виокремлено чотири початкових рівні професійного навчання майбутніх учителів математики та чинники, від яких залежить якість навчально-виховного процесу: методологічні підходи, зміст і методи, прийоми і засоби, взаємної відповідальності учасників навчально-виховного процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування здатності майбутніх учителів математики до якісної підготовки ефективних уроків математик
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2013) Михайленко, Любов Федорівна; Михайленко, Л. Ф.; Mykhailenko, L. F.
    У статті виділено основні види діяльності студентів у процесі вивчення курсу «Методика навчання математики» для формування їх здатності якісно підготувати урок математики в школі і прогнозувати ефективність навчального процесу на такому уроці
  • Thumbnail Image
    Item
    Засоби формування методичної компетентності майбутніх учителів математики
    (Київ-Вінниця : Планер, 2014) Михайленко, Любов Федорівна; Наконечна, Людмила Йосипівна; Михайленко, Л. Ф.; Наконечна, Л. И.; Mykhailenko, L. F.; Nakonechna, L. Y.
    У статті описано технологію роботи на практичних заняттях, що сприяє формуванню в студентів уміння конструювати уроки з використанням сучасних методів і прийомів навчально-пізнавальної діяльності
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування вмінь майбутніх учителів математики розв’язувати типові задачі методичної діяльності в навчанні учнів алгебри
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2015) Михайленко, Любов Федорівна; Михайленко, Л. Ф.; Mykhailenko, L. F.
    У статті розкрито зміст поняття «методична компетентність майбутнього вчителя математики в навчанні учнів алгебри» та на основі виокремлення типових задач методичної діяльності вчителя математики в навчанні учнів алгебри, визначено ключові напрями вдосконалення цільового та змістового компонентів методичної підготовки майбутнього вчителя математики до навчання учнів алгебри.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розв‘язування текстових задач як засіб формування математичної компетентності старшокласників
    (Київ-Вінниця : Планер, 2016) Михайленко, Любов Федорівна; Ковальчук, Майя Борисівна; Михайленко, Л. Ф.; Ковальчук, М. Б.; Mykhailenko, L. F.; Kovalchuk, M. B.
    Розглянуто різні підходи до розкриття змісту поняття «професійна компетентність». Проаналізовано результати досліджень психологів щодо основ формування готовності й здатності майбутніх фахівців до ефективної професійної діяльності. Обґрунтовано, що побудова цілісної системи формування професійної компетентності майбутніх педагогів у вищій школі має здійснюватися із урахуванням сучасних результатів досліджень щодо психологічних основ розвитку студентів у процесі фахової підготовки, формування досвіду майбутньої педагогічної діяльності, формування та розвитку професійної самосвідомості, здатності до творчої реалізації майбутнім педагогом професійних цілей і цінностей.