Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    ВИКОРИСТАННЯ ВІДЕОМАТЕРІАЛІВ ТА ЇХ АНАЛІЗ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З ФІЗИКИ
    (2024) Остапчук, Ольга; Моклюк, Микола; Моклюк, Ольга
    У статті розглядається фізичний експеримент як найвищий ступінь емпіричних методів пізнання світу. Описано особливості реалізації сучасного підходу до проведення шкільного фізичного експерименту, які полягають в його удосконаленні за рахунок використання інформаційних технологій (ІТ). Досліджено особливості використання відеоматеріалів під час проведення лабораторних робіт з фізики. Розглянуто можливості використання програмного засобу Tracker для навчальних і дослідницьких цілей у фізиці, основною з яких є відстеження траєкторій руху об'єктів у відеозаписах. Подано переваги та недоліки використання програми Tracker у освітньому процесі.
  • Thumbnail Image
    Item
    ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ
    (2024) Липівська, Яна; Сільвейстр, Анатолій; Моклюк, Микола
    У статті розглядаються питання пов’язанні із реалізацією професійної орієнтації учнів під час вивчення фізики. З’ясовано, що значний потенціал для цього мають уроки фізики в старшій школі, які припускають включення матеріалу професійної спрямованості. Зазначається, що великими можливостями володіють пізнавальні уроки та позаурочна робота, що містять елементи прикладного та практичного спрямування. Наголошується, що важливо вибудовувати професійну орієнтацію учнів, яка реалізується відповідно через загальноприродничий та фізичний компоненти з врахуванням вікових особливостей учнів, розташуванням регіону, ґрунтуючись на принципі системності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення астрономії в закладах професійної (професійнотехнічної) освіти з використанням технології доповненої реальності
    (Вінниця : Твори, 2023) Моклюк, Ольга; Моклюк, Микола
    У статті охарактеризовано доцільність та необхідність використання технології доповненої реальності в освітньому процесі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Описано можливості та особливості вивчення астрономії з використанням технології доповненої реальності. Розглянуто мобільні додатки, застосунки з технологією доповненої реальності для вивчення астрономії в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемне навчання з фізики в закладах загальної середньої освіти/ Ніна Ярощук, Микола Моклюк
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Ярощук, Ніна; Yaroshchuk, N.; Моклюк, Микола; Mokliuk, Mykola
    У статті розглянуто теоретичні аспекти проблемного навчання, описано мету, сутність, форми проблемного навчання. Проаналізовано можливість використання проблемного навчання на уроках фізики в закладах загальної середньої освіти. Розкрито методи створення проблемних ситуацій на уроках фізики, сутність створення проблемних ситуацій на уроках фізики. Визначено місце застосування методів проблемного навчання в процесі вивчення різних тем, прийоми створення проблемних ситуацій на уроках фізики в закладах загальної середньої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання аналогій в курсі фізики середньої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Рудюк, Леонід; Моклюк, Микола; Rudiuk, L.; Mokliuk, M.
    У статті розглянуто можливості використання методу аналогій під час вивчення фізики в закладах загально середньої освіти, значення аналогій в історії розвитку наукових досліджень. Описано якості, в яких може виступати аналогія як метод наукового пізнання в освітньому процесі. Запропоновано класифікацію аналогій за видами та їх властивостями. Представлено приклади застосування методу аналогій для вивчення різних розділів фізики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологічне виховання учнів на уроках фізики
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Багній, Владислав; Bahnii, V.; Моклюк, О.; Mokliuk, O.; Моклюк, Микола; Mokliuk, M.
    У статті розглянуто деякі питання екологічного виховання на уроках фізики. Обґрунтовано необхідність повернення фізики до її початкового змісту як науки про природу, на основі чого описано ряд питань, які необхідно включити до шкільного курсу фізики. Описано шляхи реалізації та найбільш сприятливі умови для екологічного виховання учнів на уроках фізики в основній школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вікові особливості використання інтерактивної дошки на уроках фізики
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Мрачківська, Ольга; Mrachkivska, O.; Моклюк, Микола; Mokliuk, Mykola
    У статті розглянуто можливості вивчення фізики в закладах середньої освіти на основі використання інтерактивної дошки. Описано вікові особливості учнів та їх вплив на роботу з програмними засобами інтерактивної дошки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження залежності інтенсивності γ-випромінювання кобальту CО-60 від відстані до детектора
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Данилевич, Аліна; Danylevych, A.; Ковтун, Анастасія; Kovtun, A.; Моклюк, Микола; Mokliuk, M.
    . У статті описано результати експериментального дослідження залежності інтенсивності γ-випромінювання CО-60 від відстані до детектора.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови і організація проведення учнями домашнього фізичного експерименту
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Бабяк, Віта; Babiak, V.; Моклюк, Микола; Mokliuk, Mykola
    У статті розглянуто педагогічні умови проведення учнями домашнього фізичного експерименту. Описано основні вимоги до організації вчителем проведення домашнього фізичного експерименту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка з фізики майбутніх учителів хімії у педагогічних університетах
    (Вінниця, 2019) Сільвейстр, Анатолій; Sіlveistr, Anatolii; Моклюк, Микола; Mokliuk, Mikola
    У статті проаналізовано та обґрунтовано підготовку з фізики майбутніх учителів хімії у педагогічних університетах. З’ясовано, що у системі підготовки майбутніх учителів хімії важливе місце займає фізика, яка для даних спеціальностей забезпечує фундаментальну, наукову, професійну та практичну підготовку.