Кафедра всесвітньої історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/43293824-a13a-4e94-a22d-6a95b1073606

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Матеріали Державного архіву Житомирської області про діяльність В. Дудича у 1921-1931 рр.
    (Кам’янець-Подільський, 2020) Кравчук, О. М.; Калитко, С. Л.
    У статті подано біографію відомого діяча Української революції 1917-1921 рр. на Поділлі. Біографія доповнена матеріалами Державного архіву Житомирської області, які вперше вводяться у науковий обіг.
  • Thumbnail Image
    Item
    Масарик на Волині (серпень 1917 р.). // Матеріали Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Місто Хмельницький в контексті історії України»
    (Хмельницький, 2021, 2021) Кравчук, О. М.
    У статті висвітлюється перебування лідера чехословацького визвольного руху Т. Ґ. Масарика у серпні 1917 р. на теренах Волині, де відбувалося формування підрозділів І Чехословацької стрілецької дивізії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Увічнення пам’яті жертв трагедій ХХ ст. голодомору та голокосту на теренах Бершадщини
    (Кам’янець­-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, А. Н.; Kravchuk, O. M.; Калитко, С. Л.; Kalitko, S. L.; Марценюк, Н.; Martseniuk, N.
    У статті висвітлено відновлення в роки незалежності України історичної пам’яті про жертв Голодомору і Голокосту на теренах Бершадського району Вінницької області. Описано пам’ятні знаки жертвам Голодомору і Голокосту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реконструкція Празького Граду у 1920-1930-х рр.
    (Кам’янець­Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, А. Н.; Kravchuk, O. M.
    У статті розкрито реконструкцію Празького Граду – резиденції президента Чехословацької республіки. Висвітлено роль президента Т. Ґ. Масарика в організації реконструкції та визначення її спрямованості на перетворення Граду з монархічного символу на резиденцію голови демократичної республіки. Показано головні результати діяльності головного архітектора Граду Й. Плєчніка.
  • Thumbnail Image
    Item
    Подільські губернські комісари доби Директорії УНР
    (Кам’янець-Подільський: Буйницький О. А., 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, А. Н.; Kravchuk, O.
    У статті подано біографічні довідки керівників найвищих інституцій цивільної влади Української Народної Республіки у Подільській губернії у 1919 р. Стисло охарактеризовано їх діяльність, насамперед політичну, на Поділлі, в інших регіонах України та в еміграції.
  • Thumbnail Image
    Item
    З історії чесько-українських зв’язків
    (Львів, 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O.; Калитко, С. Л.; Kalitko, S. L.; Завальнюк, К. З.; Zavalniuk, K. Z.
    Витоки відносин чехів і українців сягають глибини віків. У минулому обох націй є чимало спільного, починаючи зі слов’янської спорідненості. Історичні долі чехів були пов’язані з усіма, зокрема, з українцями. Загалом, добросусідські відносини між українською і чеською націями визначаються спільним історичним минулим та духовними надбаннями, що не залежать від жодної політичної кон’юнктури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Т. Ґ. Масарик і М. С. Грушевський: документи та матеріали
    (Львів, 2020) Кравчук, О. М.; Кравчук, О. Н.; Kravchuk, O.
    Т. Ґ. Масарику (1850-1937) і М. С. Грушевському (1866-1934) належать ключові ролі у новітній історії відповідно чеської та української націй. Залишивши значну інтелектуальну спадщину, зазна чені постаті відіграли вагому роль у політичному відродженю Представлена підбірка документів, в основному, стосується різних аспектів відносин Т. Ґ. Масарика і М. С. Грушевського у 1917-1921 рр. – доби боротьби чеської та української націй за власну державність. Також представлені документи з чеського пе-ріоду еміграційної діяльності М. С. Грушевського.