Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 16
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості викладання дисципліни Фізичне виховання в сучасних умовах : матеріали круглого столу, Вінниця, 20 січня 2022
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У збірнику тез представлено матеріали круглого столу на тему «Особливості викладання дисципліни Фізичне виховання в сучасних умовах : матеріали круглого столу». Круглий стіл проведено 26 січня 2023 року кафедрою фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості викладання дисципліни Фізичне виховання в сучасних умовах : матеріали круглого столу, Вінниця, 26 січня 2023
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Мірошніченко, В. М.; Брезденюк, О. Ю.; Білоус, В. С.; Осаволюк, Т. В.
    У збірнику тез представлено матеріали круглого столу на тему «Особливості викладання дисципліни Фізичне виховання в сучасних умовах : матеріали круглого столу». Круглий стіл проведено 26 січня 2023 року кафедрою фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
  • Thumbnail Image
    Item
    Formation of hygiene knowledge of elementary school pupils
    (ТОВ "ТВОРИ", 2020) Misjura, Alina; Vrublevskiy, Eugeniy; Tolstenkov, Andrey; Місюра, Аліна; Врублевскій, Євген; Толстенков, Андрій; Мисюра, Алина; Врублевский, Евгений; Толстенков, Андрей
    Relevance of the topic. The formation of hygienic knowledge which are necessary to maintain our own health is an extended period in the life of each pupil at all levels of education. An effectively developed and established system of hygienic knowledge in the organization of education of schoolchildren will maintain a stable level and favorable dynamics of the functional state of the body of pupils, their mental efficiency, will increase the desire to preserve personal health and will become part of the education of any cultural person. Purpose: assessment of the level of hygienic knowledge 34 students of the 3rd and 34 grades of secondary school No. 59 in Gomel attending extended-day groups. Methods: theoretical analysis and synthesis of data of scientific and methodical literature, questioning, test exercises and statistical methods of processing of materials. Results: the results of the questionnaire of pupils on the formation of hygienic knowledge have been determined. Among pupils of 3rd and 4th forms, the "middle" level of knowledge dominates.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізична культура та спорт у більшовицькій програмі формування нової людини
    (ТОВ "ТВОРИ", 2020) Коляструк, Ольга; Koliastruk, Olha; Коляструк, Ольга
    Актуальність теми дослідження. Вивчення історії радянської фізичної культури і спорту є достатньо новим і перспективним напрямом у сфері історичної науки. Аналіз цього сегменту державної політики СРСР дозволить краще зрозуміти не лише історію фізкультурного руху, а й соціально-політичні процеси, що відбувались у Радянському Союзі. Більшовицька програма радикальних перемін мала тотальний характер і стосувалась усіх сфер. Фізичну культуру радянська влада викорис-товувала як інструмент підтримки соціальної політики і виховання громадянсько-патріотичних настроїв суспільства. Вона стала обов’язковим складником трудової та воєнної підготовки. Мета статті – з’ясувати, як під впливом ідеології та політики більшовиків засади вільної фізичної культури і спорту були трансформовані у державницьку систему впливу на суспільство і маніпулювання громадськими настро-ями. Методи. Робота здійснена за допомогою методів історіографічного та джерелознавчого аналізу, культурної та візуальної антропології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізична культура, спорт та здоров’я нації
    (ТОВ «Планер», 2019) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Vinnytsia State Pedagogical University named after Mikhail Kotsubynsky; Костюкевич, В. М.; Kostiukevych, V.; Житомирський державний університет імені Івана Франка
    У збірнику наукових праць з галузі фізичної культури та спорту висвітлюються теоретичні й прикладні аспекти фізичного виховання різних груп населення, медико-біологічні проблеми фізичного виховання та фізичної реабілітації, розкриваються закономірності спортивного тренування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Співпраця сім'ї та школи у фізичному вихованні дітей молодшого шкільного віку
    (ТОВ «Планер», 2019) Вахтангішвілі, Марина; Vakhtanhishvili, Maryna
    У статті розглянута актуальна проблема взаємодії батьків і школи, яка спрямована на вдосконалення системи фізичного виховання молодших школярів. Актуальність. Школа та сім'я виступають для молодшого школяра першими й основними моделями соціального світу. Саме шкільний і сімейний досвід відіграють важливу роль у становленні розвитку особистості, збереженні та зміцненні здоров'я, формуванні здорового способу життя. Мета – визначити ставлення батьків дітей молодшого шкільного віку до фізичного виховання для обґрунтування шляхів взаємодії сім’ї та школи з метою покращення здоров’я. Методи: аналіз літературних джерел, анкетування. Результати досліджень. Основними результатами виконаної роботи стало визначення взаємозв’язку батьків і школи у фізичному вихованні молодших школярів. Проведене анкетування дало змогу визначити, що 98,57 % батьків, вважають, що заняття з фізичної культури покращують здоров’я дітей, 78,57 % опитуваних батьків відзначили, що заняття з фізичної культури підвищують працездатність. Наші дослідження свідчать, що 35,71 % батьків займаються у вільний час фізичною культурою самостійно, разом з дітьми виконують фізичні вправи лише 25,71 %. Значна кількість опитаних (78,57 %) знайомі з системою фізкультурно-оздоровчої роботи в школі, 21,43 % – ні. Тому актуальним залишається питання про співпрацю школи та сім’ї у фізичному вихованні, зокрема, таких аспектах, як зміцнення здоров’я. Висновки. Виявлено позитивне ставлення батьків до регулярних занять фізичною культурою та спортом у школі та поза її межами. Проведене анкетування дозволило визначити шляхи вдосконалення роботи сім’ї та школи у фізичному вихованні. Співпраця сім'ї та школи, за умов її ефективної організації, може стати суттєвим важелем активізації залучення дітей до занять фізич¬ною культурою
  • Thumbnail Image
    Item
    Самостійні заняття, як засіб підвищення фізичної підготовленості учнів 5-6 класів
    (ТОВ «Планер», 2018) Чернишенко, Тамара; Chernyshenko, Tamara; Данчук, Петро; Danchuk, Petro; Бородій, Дмитро; Borodii, Dmytro; Дідик, Наталя; Didyk, Natalia
    Проблема самостійної роботи завжди приковувала до себе увагу вчених і вчителів-практиків. Станом на сьогоднішній день, уроки фізичної культури у загальноосвітніх школах компенсують лише 20% необхідного добового обсягу рухів, що є недостатньо для забезпечення нормального розвитку і оптимальної рухової підготовленості учнів. Це вказує на доцільність впровадження в режим дня школярів додаткових нетрадиційних форм та методів фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, які відповідали б інтересам і запитам школярів. Метою дослідження є вивчення інтересу школярів до занять фізичними вправами та розробка експериментальної програми, яка включає різні форми самостійних занять для підвищення фізичної підготовленості учнів 5-6 класів. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування загальної фізичної підготовленості, метод опитування, методи математичної статистики. Результати дослідження. Для визначення інтересу школярів до занять фізичною культурою проводилось анкетування. Результати показали, що 70% та 60% хлопців 11-12 років бажають займатися 4 рази на тиждень фізичними вправами, що навпаки у дівчат отримані показники інші і складають відповідно 35% та 25%. Перевагу фізичним вправам підлітки надають ігровим - 40%, гімнастичним - 40% (хлопці), 30% (дівчата) і вправам легкої атлетики - 30% (хлопці), 35% (дівчата). Впровадження експериментальної програми дозволило зробити висновки, що відбулися зміни по всім тестовим вправам у хлопців і дівчат ЕК (крім показників бігу на 60м у хлопців і на 30м у дівчат 11-12 років). Висновки. Аналіз спеціальної літератури виявили обмежену кількість наукових робіт, що відображають рівень інтересу підлітків до самостійних занять фізичними вправами. Недостатньо використовуються форми і засоби фізичної культури і спорту в загальноосвітніх школах для ефективного стимулювання у підлітків мотивації до самостійних занять в школі, в домашніх умовах і на майданчиках за місцем проживання. Отже, формування інтересу в підлітків до фізичного виховання і спорту потребує цілеспрямованої та системної діяльності вчителя фізичної культури. Впровадження експериментальної програми в 5-6 класах (11-12 років) дозволило зробити висновок про позитивні зрушення в усіх тестових вправах. Показники КК як у хлопчиків, так і у дівчат статистично достовірно не змінились.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості викладання дисципліни фізичне виховання у ЗВО в сучасних умовах : матеріали круглого столу
    (Вінниця, 2019) Мірошніченко, В. М.; Швець, О. П.; Яковлів, В. Л.; Сулима, А. С.; Miroshnychenko, V.; Shvets, O. P.; Yakovliv, V.; Sulyma, A. S.
    Фізичне виховання як навчальна дисципліна підлягає реформуванню, оскільки є невід’ємною частиною освітнього процесу у закладах вищої освіти. Матеріали круглого столу містять тези виступів щодо викладання дисципліни фізичне виховання у вищій школі. Важливу увагу акцентовано на впровадження інновацій у викладанні дисципліни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізична культура, спорт та здоров’я нації
    (ТОВ «Планер», 2018) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Vinnytsia State Pedagogical University named after Mikhail Kotsubynsky; Костюкевич, В. М.; Kostukevich, V. M.; Житомирський державний університет імені Івана Франка
    У збірнику наукових праць з галузі фізичної культури та спорту висвітлюються теоретичні й прикладні аспекти фізичного виховання різних груп населення, медико-біологічні проблеми фізичного виховання та фізичної реабілітації, розкриваються закономірності спортивного тренування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ауторефлексія тілесності у студентів Коледжу фізичного виховання під впливом експериментальної програми з плавання
    (ТОВ «Планер», 2018) Павляшик, Віталій; Pavliashyk, Vitalii
    За результатами досліджень попередників більшість показників здоров’я молоді в Україні характеризуються проявами негативних тенденцій. У Національній доктрині розвитку фізичної культури і спорту зазначається, що в Україні склалася вкрай незадовільна ситуація із станом здоров’я населення, а особливо молоді. Значна їх кількість має суттєві відхилення у фізичному розвитку та стані здоров’я. Різко прогресують у підростаючого покоління хронічні ревматичні хвороби серця, гіпертонії, неврози, артрити, сколіози, тощо. Впроваджена в останні роки в навчальний процес з фізичного виховання студентів система оцінки фізичної підготовленості, яка базується на нормативних вимогах, довела високу дієвість цього заходу в справі подальшого вдосконалення фізичного виховання студентської молоді ВНЗ України. Експериментальна програма з використанням плавання охоплювала теоретичний і практичний розділи. Зміст теоретичного розділу спрямований на засвоєння спеціальних знань, на основі яких формується мотивація студентів до занять спеціальними вправами й розвиток потреби до самовдосконалення резервів здоров’я. Практичний розділ програми, окрім засобів загальної фізичної підготовки, включав засоби оздоровчого плавання. При цьому співвідношення інтенсивності фізичних навантажень порогової, середньої і пікової виличини були як 2:3:1. За результатами дослідження збільшилась кількість студентів, які більш позитивно сприймають власне Я, проявляють впевненість в досягненні мети, готовність до подолання невдач за рахунок своїх можливостей та самоактивності. Після експерименту, пов’язаного з перевіркою ефективності експериментальної програми з використанням плавання нами було відзначено варіативну динаміку у кількості молодих людей із різними типами саморефлексії тілесного потенціалу, що знаходила вираз у позитивних змінах під впливом запропонованого підходу. Наведені результати експерименту свідчать про доцільність впровадження експериментальної програми з плавання в межах організації навчального процесу фізичного виховання у коледжі фізичного виховання.