Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 18
  • Thumbnail Image
    Item
    Характеристика рухової активності школярів
    (2024) Ланова, Г.; Морєва, О.; Дмитренко, С.
    При умові залучення школярів до щоденних занять фізичною культурою на уроках, у позаурочний час, у спортивних секціях можна досягти підвищення рівня рухової активності, а також покращити їх знання в галузі гігієни і першої медичної допомоги та чинників здорового способу життя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив фізичних навантажень на психологічне здоров’я студентської молоді у воєнний час
    (2024) Бондар, А.
    У статті проаналізовано сучасні підходи до визначення впливу фізичних навантажень на психологічне здоров’я студентської молоді у воєнний час.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив програми занять ментальним фітнесом на показники якості життя осіб другого періоду зрілого віку
    (Вінниця : Твори, 2023) Залойло, Ілона; Левінська, Ксенія; Залойло, Володимир; Андрєєва, Олена
    Актуальність теми дослідження. Підвищення якості життя та корекція психоемоційного стану тимчасово переміщених осіб другого періоду зрілого віку є актуальною проблемою сьогодення. Якість життя тимчасово переміщених осіб суттєво погіршується через зміни умов проживання, вимушений переїзд, матеріальні витрати, бар’єри спілкування, пристосування до нових умов життя тощо. Тому розробка та впровадження заходів, які здатні вплинути на зниження тривожності, підвищення якості життя є актуальними і своєчасними. Мета дослідження – оцінити вплив оздоровчих занять за системою Пілатеса на показники психоемоційного стану та якості життя тимчасово переміщених осіб другого періоду зрілого віку. Матеріал і методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, соціологічні (опитування), антропометричні, педагогічні методи дослідження (педагогічне спостереження, педагогічний експеримент), методи оцінки якості життя, методи математичної статистики. Учасники. Дослідження проводилось на базі будинку сімейного типу у м. Рим, (Італія). У дослідженні брали участь 12 жінок другого періоду зрілого віку, 6 тренерів з пілатесу. Результати дослідження. Результати, отримані у ході педагогічного експерименту, підтвердили, що запропонована оздоровча програма на основі використання системи Пілатес в умовах евакуації мала позитивний вплив на усі компоненти якості життя осіб другого періоду зрілого віку, особливо на їх емоційний стан, так як вдалося досягти питомого підвищення як фізичного, так і психічного компонентів здоров’я. Так, за фізичним компонентом результат збільшився в 1,3 рази або на 34%, а за психологічним компонентом у 1,8 раза або на 81%. Позитивний результат відмічено за показниками фізичного стану (підвищення на 23%) та фізичної працездатності (підвищення на 18%), показниками візуального скринінгу стану постави (підвищення на 15,9%).
  • Thumbnail Image
    Item
    Стратегічні напрями розвитку фізично активного способу життя в КНР
    (Вінниця : Твори, 2023) Фольварочний, Ігор
    Актуальність теми дослідження. Розроблений в КНР Глобальний план дій ВООЗ щодо фізичної активності на 2018- 2030 рр. визначає стратегічні цілі щодо скорочення часу, проведеного молоддю в бездіяльності Мета. Охарактеризувати напрями реформування китайської системи фізичного виховання та вирішення проблем, пов’язаних із недостатньою фізичною активністю молоді в школах і важливістю впровадження покращених шкільних програм фізкультури для сприяння здоров’ю нації. Методи дослідження. Ретроспективний і порівняльноісторичний методи; узагальнення інформаційних ресурсів мережі Інтернет щодо історії розвитку фізичного виховання молоді в Китаї. Результати. В початкових і середніх школах існує серйозна нестача вчителів фізкультури, що різко контрастує з вимогою уряду збільшити курси і заняття з фізичного виховання та здоров’я. Тому в майбутньому КНР необхідно змінити концепції та зосередитися на підготовці саме вчителів фізичної культури. Висновки. Китай стикається зі значними проблемами охорони здоров’я, пов’язаними з соціальними та демографічними змінами та зміною способу життя. Особливе занепокоєння у сфері охорони здоров’я викликає збільшення рівня надмірної ваги й ожиріння серед молоді в країні в поєднанні з низьким рівнем поширеності підлітків, які дотримуються рекомендованих рівнів фізичної активності. Прогрес сучасних технологій (Інтернет, смартфони, відеоігри) суттєво зменшили час, який китайські школярі проводять, займаючись на ігрових майданчиках і в громадських спортивних залах. Обмежений доступ до шкільних і громадських ресурсів, особливо в сільській місцевості, ще більше зменшує можливості дітей займатися фізичною культурою та брати участь у інших сучасних і традиційних спортивних заходах. Реформування китайської системи фізичного виховання молоді для вирішення проблем, пов’язаних із недостатньою фізичною активністю в школах, включає: зменшення академічного навантаження, що відчувають учні та збільшення часу на фізкультуру; реформування поточної програми фізкультури з наголосом на збільшенні часу протягом навчання у школі; створення всередині школи можливостей для участі учнів у заняттях спортом і фізичною культурою; інтеграція проблеми фізичного виховання молоді до загальної оцінки якості шкіл у Китаї.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оздоровчо-рекреаційна рухова активність, як засіб профілактики стресу у студентів під час дистанційного навчання
    (Вінниця : Твори, 2023) Пальчук, Марія; Сухомлинов, Рудольф; Кенсицька, Ірина; Даруга, Аліна
    Актуальність теми дослідження. Навчання у ЗВО є складним етапом у житті молоді, особливо в умовах дистанційного навчання. Великий об’єм нової інформації, фізичні та психологічні навантаження, з якими зіштовхується студент, призводять до постійного напруження та стресу. Оздоровчо-рекреаційна рухова активність має в арсеналі багато засобів, що сприяють зниженню рівня стресу, підвищенню стресостійкості організму до впливу негативних факторів, покращенню психоемоційного стану. Мета роботи полягає в обґрунтуванні та розробці алгоритму формування стресостійкості студентів в умовах дистанційного навчання. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукової літератури, соціологічні методи дослідження, педагогічні методи дослідження, методи математичної статистики. Результати роботи. Розроблений алгоритм формування стресостійкості студентів в умовах дистанційного навчання, який складається з трьох етапів: діагностичного, діяльнісного та контрольного. Діяльнісний етап передбачав розробку програми занять із використанням засобів рекреаційно оздоровчої рухової активності, яка включала в себе три блоки: підготовчий, основний і підтримуючий. У зміст програми було включено засоби оздоровчо-рекреаційної рухової активності, зокрема, вправи на відчуття власного тіла, дихальні вправи, вправи для тренування усіх груп м’язів, вправи для формування правильної постави, вправи для розвитку таких фізичних якостей, як: гнучкість, координаційні здібності та сила. Висновки. Ефективність розробленої програми занять підтверджена позитивними змінами показників самопочуття, активності, настрою студенток в процесі занять оздоровчо-рекреаційною руховою активністю, а також позитивною динамікою змін самоопису фізичного розвитку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підвищення мотивації до занять руховою активністю студентів на основі використання фітнес-додатків
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Дяченко, Анна; Кульчицька, Ірина; Антонюк, Андрій; Diachenko, Anna; Kulchytska, Irina; Antoniuk, Andrii
    Актуальність теми дослідження. Останніми десятиліттями люди частіше стали замислюватися про своє здоров'я і заняття різними видами рухової активності. На сьогоднішній день цьому сприяє велика кількість мобільних додатків для фітнесу та бігу, які популярні серед широкого кола користувачів. Вони дозволяють контролювати активність, вагу, спалювання калорій, вносять ігрові та змагальні моменти в процес тренування. Додатки дають змогу дотримуватися режиму тренувань, нагадують про цілі і спонукають дотримуватися їх, перетворюють звичайні заняття в змагання. Можливість змагатися один з одним в умовах самостійних тренувань значно підвищує результативність. Мета дослідження – дослідження впливу використання фітнес-додатків на підвищення мотивації та рівня рухової активності студентів. Методи дослідження. Для досягнення мети дослідження використовувалися наступні методи: аналіз науково - методичної літератури та інтернет ресурсів, педагогічне спостереження, педагогічний експеримент та анкетне опитування. Результати дослідження. В статті проаналізовано використання фітнес-додатків для підвищення мотивації до занять фізичними вправами студентської молоді. В ході дослідження застосовувались додатки для контролю активності (кількості кроків) студентів. Також проведено анкетування з метою отримання результатів про застосування фітнес-додатків. Висновки. Більшість існуючих мобільних додатків сприяють активізації механізмів мотивації - саморозвитку та самовдосконаленню. У сучасному світі практично всі студенти користуються мобільними гаджетами в повсякденному житті і навчальній сфері діяльності. Багато з них використовують в оздоровчих цілях, оскільки вважається, що додатки для занять фізичними вправами є досить ефективним інструментом підтримки гарної фізичної форми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Взаємодія закладів загальної середньої освіти та сім’ї в аспекті організації фізичного виховання
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Асаулюк, Інна; Asaulyuk, Inna
    Актуальність теми дослідження. Роль сім’ї у фізичному вихованні дітей, як відомо, велика та відповідальна. Тому батьки зобов’язані опікуватися фізичним розвитком і зміцненням здоров’я дітей, підтриманням здорового способу життя, правильною організацією розпорядку дня, заняттям спортом, загартовуванням організму. Мета дослідження - проаналізувати виховний потенціал сучасної сім’ї в аспекті її ефективної взаємодії із закладами загальної середньої освіти у процесі організації фізичного виховання. Методи дослідження - огляд і аналіз літературних джерел, анкетування, методи статистичної обробки даних. Результати дослідження. Співпраця сім’ї та закладів загальної середньої освіти, за умов її ефективної організації, може стати суттєвим важелем активізації залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом. Зауважено, що більшість батьків позитивно ставиться до співпраці сім’ї та закладів загальної середньої освіти у фізичному вихованні дітей, але здебільшого не має необхідного рівня знань з організації фізичного виховання і навичок покращення здоров’я й рівня фізичної підготовленості дітей. У сім’ї фізичне виховання дітей забезпечують підтриманням здорового способу життя, правильною організацією розпорядку дня, заняттями спортом, загартовуванням організму. Добір методів виховання залежить від педагогічної культури сім’ї, її цінностей, мети виховання, ролі у формуванні особистості дитини, стилю взаємин. Визначено, що методи виховання у сім’ї відображають виховні пріоритети батьків. Висновки. Найважливішими складниками виховного потенціалу сім’ї є сімейні взаємини, моральний приклад батьків і їхні особистісні якості, рівень освіти й педагогічної культури, ступінь відповідальності за виховання дітей. Тому підтримку сім’ї школою доцільно реалізовувати як загальну зацікавленість учителів і батьків у організації гуманного педагогічного середовища для кожної дитини, в оптимізації педагогічної взаємодії батьків з дітьми за участю та за допомогою закладів загальної середньої освіти й педагогів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оздоровчий вплив занять рекреаційними іграми на фізичний стан дітей 11-12 років
    (ТОВ "ТВОРИ", 2020) Єременко, Наталія; Ковальова, Наталія; Василенко, Марина; Назаренко, Людмила; Константиновська, Наталія; Ieremenko, Nataliia; Kovaleva, Natalia; Vasilenko, Marina; Nazarenko, Ludmila; Konstantinovska, Nataliia; Еременко, Наталия; Ковалева, Наталия; Василенко, Марина; Назаренко, Людмила; Константиновская, Наталия
    Актуальність теми дослідження. Статтю присвячено вивченю оздоровчого впливу занять рекреаційними іграми на фізичний стан дітей 11-12 років. Роль рухової активності у зміцненні здоров'я населення є сьогодні одним із головних завдань України. Особливо важливе значення рухова активність має для дітей і учнівської молоді, високий рівень здоров'я та різнобічний фізичний розвиток яких – запорука успішної реалізації соціально-економічних перетворень нашого суспільства. Мета дослідження – визначити ступінь впливу занять рекреаційними іграми на фізичний стан дітей 11-12 років.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток координаційних здібностей за допомогою занять аеробікою в процесі фізичного виховання
    (Переяслав-Хмельницький, 2019) Швець, О. П.; Краснобаєва, Т. М.; Лопухович, І.; Швец, О. П.; Краснобаева, Т. Н.; Лопухович, И.; Shvets, A. P.; Krasnobaeva, T. M.; Lopuhovych, I.
    У зв'язку з великими інтелектуальними навантаженнями і зниженням загальної рухової активності відзначається погіршення здоров'я, зниження працездатності, низький рівень фізичної підготовленості, збільшення маси тіла у студенток вищих навчальних закладів. Аналіз і узагальнення літературних джерел дозволяє зробити висновок про те, що в даний час велику актуальність зберігає проблема підвищення рухової активності молоді. Причини зниження рухової активності, падіння інтересу до традиційних занять із фізичного виховання призвели до потреби звернути особливу увагу на розвиток координаційних здібностей. Ми спробували знайти нові шляхи вдосконалення цієї фізичної якості засобом аеробіки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення мотиваційних засад до занять фізичною культурою студентів закладів вищої педагогічної освіти
    (ТОВ «Планер», 2019) Скачедуб, Наталія; Skachedub, Nataliia; Прийменко, Лариса; Pryimenko, Larysa
    Статтю присвячено проблемі формування позитивної мотивації до занять фізичною культурою у студентів закладів вищої педагогічної освіти. Виявивлено основні мотиви, що спонукають студентів займатись фізичною культурою, а саме: поліпшення самопочуття; спілкування з друзями; розвиток рухових якостей особистості; зміцнення стану здоров’я та підвищення адаптаційного потенціалу формування гарної статури; розвиток вольових якостей; привабливість самих занять.У процесі дослідження також виявлено мотиви відмови від занять фізичною культурою, а саме: фізична культура на має великого значення в житті людини; не вистачає часу для рухової активності; відсутність необхідних місць для занять; низький рівень здоров’я; лінь; велика зайнятість навчальною діяльністю. Виявлено пріоритетні інтереси та потреби студентів – види та форми рухової активності, які охоплюють 2-3 види спорту. Зроблено порівняльний аналіз даних дослідження студентів 1 та 2 курсів факультету іноземної та слав’янської філології.Описано конкретні напрями роботи для підвищення мотивації студентів до занять фізичною культурою, а саме: гігієнічний – припускає використовування засобів фізичної культури для відновлення працездатності й зміцнення здоров’я; оздоровчо-рекреативний – передбачає використовування засобів фізичної культури в позанавчальний час і в період канікул з метою відновлення працездатності організму й профілактики його перевтоми й перенапруження; загально-підготовчий – забезпечує всебічну фізичну підготовленість і її підтримку протягом тривалого періоду на рівні вимог і норм певної системи тестів; лікувальний – використовування фізичних вправ, загартовувальних чинників та інших гігієнічних засобів в загальній системі лікувальних заходів з відновлення здоров’я або підвищення функціональних можливостей організму.