Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні тенденції розвитку спортивного фехтування у світі
    (ТОВ «Планер», 2018) Дрюков, Олександр; Driukov, Oleksandr
    Стрімкий розвиток спорту вищих досягнень, особливо протягом останніх десятиріч, потребує якісно нового підходу до системної організації та проведення підготовки спортсменів високої кваліфікації до Ігор Олімпіад, чемпіонатів світу та Європи, адаптованих до економічних і політичних змін та технологічних реалій сучасності. У зв‘язку з цим особливо актуальною є систематизація наявного масиву знань про основні тенденції розвитку спорту вищих досягнень взагалі та спортивного фехтування зокрема. Мета – вивчити та встановити основні тенденції розвитку спортивного фехтування у світі. Методи – аналіз наукової і методичної літератури, ретроспективний та порівняльно-історичний методи, системний аналіз. Результати. Показано, що урахування основних тенденцій розвитку спорту вищих досягнень: посилення соціально-політичних функцій спорту; прискорений розвиток комерціалізації і професіоналізації спорту вищих досягнень; глобалізація і інтернаціоналізація спорту; збільшення тривалості терміну виступу спортсменів на високому рівні спорту вищих досягнень та розширення вікового діапазону переможців та призерів Ігор Олімпіад та чемпіонатів світу та Європи; посилення глобальної конкуренції у спорті вищих досягнень; підвищення ролі спортивної науки у розвитку спорту вищих досягнень; підвищення ролі телебачення у розвитку і популяризації спорту вищих досягнень; посилення боротьби з допінгом є одним з центральних у розробці стратегії розвитку фехтування у країні. Слід підкреслити, що для успішності функціонування виду спорту у світі, і конкретно в окремій країні, значущість кожної виявленої тенденції є рівнозначною. Висновки. Успішний розвиток окремих видів спорту загалом, зокрема спортивного фехтування, неможливий без систематичного і уважного вивчення тенденцій розвитку спорту вищих досягнень у світі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Результативність спортсменок збірної команди Естонії у командних змаганнях із фехтування на шпагах ( на прикладі сезону 2016-2017 рр.)
    (ТОВ «Планер», 2018) Задорожна, Ольга; Zadorozhna, Olha; Гошко, Ангеліна; Hoshko, Anhelina; Палатний, Артур; Palatnyi, Artur
    Специфіка командних змагань у фехтуванні зумовлює потребу вирішення таких важливих завдань як раціональна послідовність спортсменів, прогнозування та моделювання бойової сутички. Тому однією з перспектив удосконалення системи підготовки у фехтуванні є врахування показників індивідуальної результативності спортсменів у поєдинках з різними командами-суперниками. У статті розглянуто доцільність формування складу команди з урахуванням як загальної результативності учасниць команди, так і результативності на різних позиціях упродовж одної командної зустрічі. Мета дослідження полягала у визначенні індивідуальної результативності провідних фехтувальниць на шпагах в командних змаганнях (на прикладі збірної команди Естонії). Об’єктом дослідження була змагальна діяльність провідних спортсменок Естонії у фехтуванні на шпагах. Предметом дослідження була індивідуальна результативність провідних спортсменок Естонії у фехтуванні на шпагах у командних змаганнях. У статті розглянуто показники індивідуальної результативності спортсменок збірної команди Естонії у командних змаганнях із фехтування на шпагах (на прикладі змагального сезону 2016-2017 рр.). На основі аналізу показників змагальної діяльності на певній позиції під час поєдинків з командами-суперницями встановлено, що найбільш результативною спортсменкою упродовж змагального сезону 2016-2017 рр. у командних змаганнях була Embrich Irina, на що вказав показник її індивідуальної результативності– «+9». У роботі визначено оптимальну послідовність виступів спортсменок збірної команди Естонії упродовж командних сутичок. На позиції першого номеру найкраще себе проявила Embrich Irina ( показник індивідуальної результативності склав «+10»), на позиції другого номеру – Beljiaeva Julia («+28»), на позиції третього номеру – Kuusk Kristinа («+28»). Доведено, що така послідовність є найбільш раціональною та дозволить збірній команді Естонії у майбутньому демонструвати високі результати на змаганнях найвищого рівня
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема удосконалення організації та проведення змагань з фехтування в умовах комерціалізації спорту
    (Житомир: Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Ваулін, Олекандр; Ваулин, Олекандр; Vaulin, Olekandr
    Здійснено пошук проблемного поля у організації та проведенні змагань в умовах комерціалізації спорту. Визначено основні дослідження українських науковців та їх внесок у проблему необхідності внесення змін у змагання з легкої атлетики та гандболу, враховуючи умови комерціалізації спорту. Проаналізовано праці вчених присвячені сучасному стану та розвитку фехтування в Україні та світі.