Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення фізичної підготовленості легкоатлетів-спринтерів у річному макроциклі
    (ТОВ "ТВОРИ", 2020) Кульчицька, Ірина; Дідик, Тетяна; Поляк, Вадим; Колос, Олена; Квасниця, Олег; Kulchitskaya, Iryna; Didyk, Tetiana; Polyak, Vadym; Kolos, Olena; Kvasnytsya, Oleg; Кульчицкая, Ирина; Дидык, Татьяна; Поляк, Вадим; Колос, Елена; Квасница, Олег
    Актуальність теми дослідження. У статті розглядається питання удоско-налення швидкісно-силової підготовки легкоатлетів-спринтерів у річному макроциклі. Наголошується на провід-ному значенні цих здібностей в структурі фізичної підготовленості бігунів на короткі дистанції, оскільки аналіз змагальної діяльності найсиль-ніших спринтерів світу підтверджує, що покращення результату пов'язано, в основному, з підвищенням рівня швидкісно-силової підготовки. Мета дослідження – розробка та експериментальна перевірка програми розвитку швидкісно-силових здібностей легко-атлетів-спринтерів на етапі спеціа-лізованої базової підготовки. Матеріал та методи дослідження: аналіз, узагальнення та систематизація даних спеціальної науково-методичної літе-ратури, контент-аналіз інтернет-джерел, педагогічне тестування та експеримент, математико-статистичні методи обробки даних.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація фізичної підготовки в різні періоди спортивного тренування біатлоністів
    (ТОВ "Твори", 2020) Асаулюк, Інна; Буй, Ірина; Asaulyuk, Inna; Buy, Irina; Асаулюк, Инна; Буй, Ирина
    тим, що для біатлону, який є сезонним видом спорту характерно здійснювати тренування на основі річних макроциклів. Індивідуальна підготовка відрізняється тривалістю окремих її етапів, а саме періодів, кількістю основних і підготовчих змагань. Мета дослідження – на основі аналізу літературних джерел дослідити питання управління процесом фізичної підготовки біатлоністів. Матеріал і методи. Вивчено обсяг науково-методичної літератури, дисертаційних робіт, монографій та інтернет-джерел з питання дослідження. Проведений теоретичний аналіз, узагальнення сучасного практичного досвіду дозво-лили визначити актуальність дослід-ження, уточнити й конкретизувати мету, завдання та спрямованість педагогічних досліджень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модельні характеристики функціональної підготовленості кваліфікованих волейболісток
    (ТОВ «Планер», 2015) Щепотіна, Н.; Щепотина, Н.; Shchepotina, N.
    Вивчається динаміка показників функціональної підготовленості кваліфікованих волейболісток впродовж річного тренувального циклу. Визначено, що найвищі показники функціональної підготовленості зафіксовано у другому змагальному періоді, зокрема, ЖЄЛ на рівні 3059,57±29,48 мл; життєвий індекс – 48,74±0,62 мл•кг-¹; PWC170(абс) – 940,66±18,70 кгм•хв-¹; PWC170(відн) – 14,87±0,21 кгм•хв-¹•кг-¹; МСКабс – 2839,12±31,80 мл•хв-¹; МСКвідн – 45,11±0,42 мл•кг-¹•хв-¹. Розроблено десятибальну шкалу оцінки і визначено модельні характеристики функціональної підготовленості кваліфікованих волейболісток
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи використання програмування в тренувальному процесі кваліфікованих футболістів
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Стасюк, Вадим; Stasyuk, Vadym; Стасюк, Вадим
    У статті обґрунтовуються основні положення програмування тренувального процесу спортсменів у різних видах спорту. Виявлено чинники, які будуть визначальними для ефективного використання програм у процесі підготовки спортсменів-ігровиків. Доведено необхідність дослідження ефективності розробленої програми тренувального процесу кваліфікованих футболістів у річному циклі підготовки, яка складається з чотирьох блоків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структура і зміст програм підготовки футбольних арбітрів упродовж року
    (Житомир : Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Маніло, Юрій; Манило, Юрий; Manilo, Yurii
    У статті аналізується структура побудови річного циклу підготовки футбольних арбітрів різної кваліфікації. Підготовка футбольних арбітрів відбувалася паралельно, але незалежно, з підготовкою футбольних команд. З урахуванням структури здвоєного річного циклу підготовки футбольних арбітрів, були розроблені мікроцикли підготовки для всіх мезоциклів. У програмах підготовки враховано показники професійної діяльності, рівень підготовленості та календар матчів на поточний рік.