Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Моделювання підготовки кваліфікованих баскетболісток у змагальному періоді річного макроциклу
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Вознюк, Тетяна; Галайдюк, Микола; Свірщук, Наталія; Сікорська, Лілія; Vozniuk, Tetiana; Galaidyuk, Mykola; Svirschuk, Nataliia; Sikorska, Lily
    Колективну монографію присвячено актуальним проблемам програмування тренувального процесу спортсменів в різних струткурних утвореннях, моделювання та побудови моделей в різних видах спорту, питанням підготовленості та відновлення спортсменів, управлінню та контролю в процесі багаторічного вдосконалення. Кожний розділ монографії побудовано як самостійні частини, проте вони є взаємозалежні та створюють систему знань про управління, програмування, моделювання в спорті. Для студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з фізичного виховання і спорту, факультетів фізичного виховання, тренерів, спортсменів, фахівців та науковців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційний підхід до системи педагогічного контролю фізичної підготовленості дзюдоїстів на етапі попередньої базової підготовки
    (ТОВ «Планер», 2018) Бекас, О. О.; Bekas, O. O.; Паламарчук, Ю. Г.; Palamarchuk, Yu. H.
    Кореляційний аналіз вказує на взаємозалежність між показниками спеціальної фізичної підготовленості, які характеризують прояв швидкісної й швидкісно-силової витривалості, та результатами тепінгметрії у дзюдоїстів 10-11 та 11-12 років. Для дзюдоїстів застосовується метод тепінгметрії з метою оцінки швидкості рухів та швидкісної витривалості. Використовуються критерії диференційованої трирівневої оцінки максимальної частоти рухів. За показниками тепінгметрії юних дзюдоїстів торакального, м’язового та дигестивного соматотипів різних вікових груп, виявили позитивну динаміку показників швидкості та швидкісної витривалості протягом підготовчого періоду річного макроциклу. Таким чином, тепінгметричні вимірювання доцільно застосовувати як компонент педагогічного контролю з метою етапного управління процесом підготовки юних борців. На основі результатів педагогічного тестування та проведеного кореляційного аналізу показників загальної та спеціальної фізичної підготовленості юних дзюдоїстів нами сформовано комплекс інформативних тестів та оціночну п’ятибальну шкалу їх результатів, які доцільно застосовувати в процесі педагогічного контролю за навчально-тренувальним процесом дзюдоїстів 10–11 років з урахуванням їхніх соматотипів. Даний комплекс тестових завдань має просту технічну характеристику, охоплює всі фізичні здібності і ті їх форми вияву, до яких пред'являються підвищені вимоги в боротьбі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміни показників фізичної підготовленості юних важкоатлетів протягом річного макроциклу.
    (ТОВ «Планер», 2017) Поліщук, Вікторія; Polishchuk, Viktoria
    У статті висвітлені питання розвитку фізичних здібностей юних важкоатлетів 12-13 років, вивчено динаміку показників їх фізичної підготовленості протягом річного макроциклу. Здійснено аналіз науково-методичної літератури, аналіз та узагальнення досвіду практичної діяльності провідних фахівців з силових видів спорту.